Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od smoula99 » úte črc 07, 2015 08:05

Dobrý deň

Občas sa mi stane, že pri potočení volantom ako keby nieco puklo (skočilo). Nie je to silná rana, ale je to cítit na volante a aj slabo počuť.
Väčšinou sa to stáva 1x pre celé potočenie. Nie je to pravidelné. Občas sa to stane ked stojím na mieste a točím, no občas sa to stane aj pri cca 50km/h.

Máte podobné skúsenosti?
Čo s tým?

Ďakujem

Rossa08
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte črc 02, 2013 16:36
Bydliště: Hranice

Re: Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od Rossa08 » úte črc 07, 2015 14:44

Mohlo by to byt axialni lozisko horniho ulozeni tlumice

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od smoula99 » úte črc 07, 2015 15:15

Rossa08:

Keďže to nie je až také časté mám s tým nutne ísť do servisu, alebo počkať... (kým to bude častejšie)? Alebo?

Ďakujem

PS: Koľko to môže približne stát (materiál + montáž)?

Rossa08
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte črc 02, 2013 16:36
Bydliště: Hranice

Re: Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od Rossa08 » úte črc 07, 2015 20:38

Napred zjisti Jestli je to skutecne Tim, zkus zvednout auto, chytni kolo nebo at ti nekdo toci volantem zprava doleva a pozoruj horni ulozeni tlumice zda v nem PRI toceni nelupe,kdyztak shod kola. Mel jsem to na meganu, PRI lupnuti bylo videt Jak brnkne pruzina. Jinak lozisko jsem na netu videl Od CCA 500 kc, da se to udelat doma kdyz mas stahivak na pruziny

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od smoula99 » stř črc 08, 2015 13:25

Rossa08

Vdaka za info. Problem je u mna ten, ze nerobi mi to casto. Vcera ked som siel autom, som sa na to zameral a ani raz nepuklo :( takze navodit rovnaku situaciu bude problem
Nasiel som na nete zopar info, kde podobne problemy boli sposobene od smerovky, airbagu az po loziska - tak, budem musiet zistit co to skutocne je.

Vdaka za rady

Yemen
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:29

Re: Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od Yemen » čtv srp 06, 2015 22:23

Podobný problém u sebe sleduji již delší dobu, ale nikdo zatím nepřišel na to, čím to je.

Teď jsem teprve zjistil jak situaci navodit, aby se zvuk opětovně objevil, ale asi záleží kus od kusu.

Zastavit a plnej rejd na jednu stranu a nechat vytočený kola. Následně kousíček popojet, aby se od kol na mechaniku přeneslo zatížení. Následně plnej rejd na druhou stranu a nechat opět kola vytočený a kousíček popojet. Stačí zopakovat 1x - 2x a dostane se mi zvuku, který popisuješ a já již dlouho identifikuju.
Clio III 1.2 16V 55kw D4F740 r.v 2008

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1138
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od zdeno255 » stř srp 26, 2015 09:10

Pravdepodobne to bude homokinetický kĺb. Na Fiate Marea som si s tým nevedel rady a ani v servise nevedeli. Neskôr to robilo aj keď som prudko mikol volant doprava a potom doľava. Zo zaciatku iba sem tam ale časom stále častejšie. Vymenil som na ľavej strane vonkajší a stále to robilo. Po roku a pol som to riskol a kúpil som pravý a konečne som mal pokoj. Tu to bude podobné. Guličky si vydrali malú jamku a to robilo problém.

Pista22
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 04, 2016 18:54

Re: Puknutie (skočenie) pri točení volantom

Příspěvek od Pista22 » ned pro 04, 2016 19:19

Moze ti to robit axialna tyc riadenia alebo spodny cap ramena keby bolo zle ulozenie tlmica a otacal bt si volantom ulozenie by pukalo stale alebo by vydavalo taky tupy gumenny zvuk a ten popis co si dal mne tak zacalo pukat riadenia a po case mi odisla cela mechanika riadenia a oprava ma vysla 430eur

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů