Cvakani z PP kola

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
deboh96
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 12, 2024 23:19

Cvakani z PP kola

Příspěvek od deboh96 » pát dub 12, 2024 23:30

Zdravím chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevi co to muže být. Při jízdě mi cvaka od pravého předního kola je to takové cvakani jak kdyby plech nebo dratek nebo jak kdyby byl třeba vrut v pneumatice a děla to podle otáček kola a pokud je kolo ve vzduchu tak není nic slyšet. V pneumatice nic není. Děla to jak při jízdě rovně tak v zatáčkách i bez kvaltu a vypadá ze na to nemá vliv ani jestli je kolo v záběru nebo ne. Jen pokud zabrzdim tak se ta frekvence cinkani zrychlí i když kolo se pohybuje pomaleji. Zkoušel jsem tahat za kolo jestli třeba není volené ložisko ale vypadá ze nic a točí se hezky když je auto zvedle. Homokinetak by prý cvakal hlavně v zatáčkách a v záběru a pokud by to byl vnitřní tak bycg to snad slyšel i lehce z levé strany pokud jedu úzkou uličkou. A brzdy aspoň od pohledu vypadají v pořádku.
Děkuji všem za radu
Clio 3 sport 2010

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2460
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Cvakani z PP kola

Příspěvek od Dawes » stř dub 17, 2024 11:31

Mrknul bych na stav obložení, mechanizmu brzdy a těch věcí okolo. A důkladně vyčistit.
U R25 jsem takhle našel vyjetou plandající destičku a povolený jeden šroub co drží třmen ve vodítkách. Může jít o utržený signální vodič od destičky, ale to by při pohybu občas šluslo o kostru a blikala by to palubka.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Osly
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: úte zář 13, 2011 10:59
Bydliště: okr. Zlín

Re: Cvakani z PP kola

Příspěvek od Osly » pát dub 19, 2024 13:23

taky bych koukl na brzdový třmen a obložení, a taky třeba zda v odvětrávání kotouče není třeba zaseklý nějaký kamínek či něco.

deboh96
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 12, 2024 23:19

Re: Cvakani z PP kola

Příspěvek od deboh96 » pát dub 19, 2024 13:43

Po prezuti na letní to přestalo. V gumě nic nebylo tak možná jestli něco při tech otřesech z razaku vypadlo kdo ví. Takže možná fakt něco v brzdici. Děkuji za radu

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti