Clio 1.5Dci - sviti žhavení, nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
GaSzi
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 17, 2011 10:30
Bydliště: Brno

Clio 1.5Dci - sviti žhavení, nestartuje

Příspěvek od GaSzi » sob říj 15, 2011 15:08

Ahoj, potřebuji help! V srpnu jsem si koupilo Clio r.v. 2002, najeto 180tis, a hodně mě zlobí. Po pár dnech mi začalo svítít žhavení - diagnostika ukázala EGR ventil. Vyměněno, 2 dny OK. Pak opět - žhavení svítí a nezhasne - servisák se snažil proočistit vše, co jen šlo. 2 dny ok - pak zase. Začaly se zhoršovat starty. Diagnostika ukázala špatný vstřiky. Dala jsem to do servisu na vstřiky - 2 vstřiky vyměnili + byl špatný regulátor tlaku na čerpadle. Po pár dnech opět znovu, kontrolka žhavení svítí nepřetržitě. Ráno za mrazu nastartuju na podruhé, přes den ok. A dnes...oněmnělo úplně. Po otočení klíčkem zhasnou kontrolky, kontrolka s baterkou zhasne více než rychle, žhavení nezhasne vůbec a auto nevydá ani hlásku, ani škyt. Jako kdybych se nastartovat vůbec nepokoušela. Baterka je tam skoro nová, byla jsem si ji dokonce min týden přeměřit, a je v pohodě. Nevíte co s tím? Koupila jsem ho za 50 a dalších 25 jsem dala už za opravy a pořád nic :-(

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Clio 1.5Dci - sviti žhavení, nestartuje

Příspěvek od defuckto » sob říj 15, 2011 16:59

Takže teď vůbec nestartuje nebo startuje a nechce naskočit?
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

GaSzi
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 17, 2011 10:30
Bydliště: Brno

Re: Clio 1.5Dci - sviti žhavení, nestartuje

Příspěvek od GaSzi » pon říj 17, 2011 08:04

teď vůbec nenastartuju. Auto se o to ani nepokouší. Klíček jde otočit do první polohy, ale do druhé mě to už nepustí. Rádio hraje, větrák jede, ale jinak žádný zvuk, ani klap klap, ani snaha něco udělat....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Clio 1.5Dci - sviti žhavení, nestartuje

Příspěvek od Zefek » pon říj 17, 2011 12:51

Zkontroluj pojistky, jestli není některá z nich (od startéru) přepálená.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Clio 1.5Dci - sviti žhavení, nestartuje

Příspěvek od defuckto » úte říj 18, 2011 08:00

Nebo konektor na startéru.. ;)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

GaSzi
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 17, 2011 10:30
Bydliště: Brno

Re: Clio 1.5Dci - sviti žhavení, nestartuje

Příspěvek od GaSzi » pát říj 28, 2011 11:50

Tak byl to starter. Jen si myslim, ze to stale neni ta prava pricina. Tyden byl klid a najednou zase sviti zhaveni a dnes to nechtelo chytnout. Nakonec jsme nastartovala. Ale dle zkusenosti bych rekla, ze zase zustane za par dni nekde stat :-(

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů