Padají otáčky a při rozjezdu kope

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
sa_lat_
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 29, 2014 17:27
Bydliště: Praha

Padají otáčky a při rozjezdu kope

Příspěvek od sa_lat_ » úte črc 01, 2014 21:26

Zdravím
Vím že na podobnou situaci je tu mnoho témat, ale nemohu najít to ideální a tak se předem omlouvám těm, kterým vadí že zakládám nové.
Mám clio 1.2 40kW rok výroby 97
Po nastartování mi začnou kolísat otáčky. Chvilku slyším jak to jede jak má (otáčky) a potom to začne padat dolu, že se auto začne trochu klepat, jakoby dusit. Rozjezdu to nebrání, ale je tu další věc. Při rozjezdu mi to auto začne tak jako kopat, jako kdyby docházel benzín a přitom mám půl nádrže. Takže se pomalu rozjedu (normálně by člověk trochu přidával plyn a pouštěl spojku, prostě normální rozjezd, ale já musím přidat plynu hodně aby to tolik nekopalo, potom chci přidat ještě ale auto začne zpomalovat a začne kopat zase. Po pár metrech té pomalé a kopající jízdy to najednou přestane a auto šlape jako hodinky.
Tohle se mi stává jen když auto stojí třeba přes noc a ráno zasednu za vychladlý motor. Že s autem ráno někam jedu, potom se vrátím a auto stojí 4 hod a potom zase jedu, tak to se vůbec nic neděje.

Vážně nejsem zrovna největší expert, ale že už si neví ani můj známý který autům docela rozumí je mi záhadou. Není tu někdo se stejným problémem jako mám já a poradil by mi?
(Ve vysvětlování nejsem zrovna přebodník, tak snad to někdo pochopí)

Předem děkuju

Uživatelský avatar
pitrisss
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 20, 2013 11:07

Re: Padají otáčky a při rozjezdu kope

Příspěvek od pitrisss » sob črc 12, 2014 10:41

Mám přesně ten samý problém, akorát mám silnější verzi motoru 1.2, d7f, tuším 43kw
Clio I 96' D7F
Obrázek

sa_lat_
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 29, 2014 17:27
Bydliště: Praha

Re: Padají otáčky a při rozjezdu kope

Příspěvek od sa_lat_ » ned srp 31, 2014 18:29

Já právě vůbec nevím, co s tím. Stačí auto chvilku "potůrovat" a pak se chytne, ale ze začátku to prostě dělá co to dělá. Vážně vůbec nevím, co to může být.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Padají otáčky a při rozjezdu kope

Příspěvek od Zefek » ned srp 31, 2014 19:37

Palivový filtr?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
pitrisss
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 20, 2013 11:07

Re: Padají otáčky a při rozjezdu kope

Příspěvek od pitrisss » ned zář 21, 2014 17:47

Po zahřátí to už je potom u mě dobré, nemůže to být spíše nějaké čidlo?
Clio I 96' D7F
Obrázek

sierra
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 12, 2015 14:42

Re: Padají otáčky a při rozjezdu kope

Příspěvek od sierra » úte kvě 12, 2015 14:53

Mám ten samý problém s manželčiným cliem, zjistil jsem že pod membránou akcelerační pumpičky je takový malý zpětný ventilek, na kterém je utrhlá gumička. tím pádem akcelerační pumpička nefunguje a cuká to. Už týden ji sháním a nemůžu ji sehnat v servise se mi vysmáli. Kdyby někdo věděl kde ji sehnat prosím o info.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů