Problem s 1.9dci v Nissan Primera

Co se děje než jde palivo do válců a co se děje v nich.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tommyno23
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 07, 2009 15:43

Problem s 1.9dci v Nissan Primera

Příspěvek od tommyno23 » pon zář 07, 2009 16:45

Zdravim, vlastnim Primeru s renaultackym motorom 1.9dci. V poslednej dobe zacal motor citelne cukat v okoli 1800-2500ot a aj to len pri miernom rozbiehani na 1,2,3ke, pri vyssich prevodoch uz je cukanie nezaregistrovatelne. Pri silnom pridavani sa to ale neprejavuje. Ci je motor zohriaty alebo studeny nema na prejavovanie toho cukania takmer ziadny vplyv. Navstivil som uz 2 autoriz. Nissan servisy a jeden Renault a nikto nevedel dat jednoznacne stanovisko. Auto bolo na 2ch diagnostikach a vsetko je OK. Vsetci sa vsak zhodli ze preplnovanie by malo byt v poriadku, nepiska, nedymi a tah ma dobry. Dalej ak by boli chybne vstreky vraj by sa to zase prejavovalo v celom sprektre otacok. Rozvodovy remen sa pomaly chysta na vymenu ale nemyslim ze by mohol nieco take zapricinovat. Palivovy filter som vymenil a nepomohlo. Vzduchovy filter je tiez ok. Zaneseny EGR ventil dalsi mechanik takisto vylucil...vraj najviac pravdepodobne moze byt vadny regulator tlaku paliva. V motoroch sa moc nevyznam a zatial nikto nebol schopny aspon na 90% indentifikovat pricinu tohto cukania. Nestretol sa niekto s tymto problemom u 1.9dci motora? Auto ma 112tis km rv. 2004 88kw. Za akekolvek rady vopred dakujem

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9038
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pon zář 07, 2009 16:51

Tipuji bud EGR ventil nebo vzduchova vaha.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
magorcondoria
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 22, 2010 23:28
Bydliště: Aussig

Příspěvek od magorcondoria » ned úno 14, 2010 01:28

Průhlednou hadičku na sání do čerpadla,zda do něho nejdou vzduchové bubliny.

Odpovědět

Zpět na „Karburace, vstřikování, přeplňování, příprava směsi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti