Jsou opravdu oleje ELF a TOTAL nejlepší?

Na co jezdíme a co nám cpe reklama...

Moderátor: Moderators General

JardaBobik
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 30, 2008 17:54
Bydliště: Třebíč, kraj VYSOČINA, ČR

Jsou opravdu oleje ELF a TOTAL nejlepší?

Příspěvek od JardaBobik » sob zář 26, 2009 21:36

Mám Renault Scénic 1,4 16V, r.v. 2002. Ve vozidle byl po celou dobu používán motorový olej ELF Competition STI 10W/40. Z diskuze na tomto fóru a dále na fóru Citroën jsem nabyl dojmu, že nejlepší oleje vyrábí ELF a TOTAL. To se mi však zdá poněkud zcestné. Že by špičkové oleje dokázali vyrobit pouze tito dva francouští výrobci? Je skutečně nutné používat u ojetého RENAULTU, který má najeto přes 100 000 km a je 7 let starý, olej ELF? Před týdnem jsem byl s autem na výměně oleje a v autě mám nyní mot. olej TEXACO Havoline extra 10W40. Včera jsem však mluvil s chlápkem, který opravuje už mnoho let auta RENAULT a DACIA a ten tvrdí, že oleje ELF a TOTAL jsou opravdu nejlepší a za tímto tvrzením si více než stojí. Tím mi nasadil opět brouka do hlavy. Jsou tyto oleje skutečně tak dobré, že jim tolik lidí věří? Já měním motorový olej v autě každý rok po ujetí 10 000 km a proto se domnívám, že v tomto případě není nutné používat vysloveně olej ELF nebo TOTAL. Pokud je mi známo tak firmu ELF koupil právě TOTAL. TOTAL by měl tedy být teoreticky ještě lepší než ELF? Přitom leckde se dá sehnat levněji právě TOTAL oproti oleji ELF. Nic proti francouzům, ale, že by opravdu na světě nebyl jiný výrobce, který dokáže vyrobit stějně dobrý, nebo ještě lepší olej?
RENAULT Scénic 1.4 16V (r.v.2002)

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » sob zář 26, 2009 23:13

Myslím že to ženeš ad absurdum, Peugeot taky koupil Citroen a nelze říct že je lepší než Citroen...

taky bych neřekl že jsou nejlepší...řekl bych že oleje světových renomovaných výrobců jsou si na stejné úrovni...to že automobilky doporučují ty a ty oleje je podle mě jen marketing...

Ale abych se přiznal tak sem donedávna lil Elf...ale jen čistě "pro pořádek" :)
Když sem jel naposledy měnit olej, tam co mi lili doposud Elf, tak mě překvapili, jelikož přesedlali na Q8...a nijak to neřeším...spokojenost :wink:
Naposledy upravil(a) Sova dne sob zář 26, 2009 23:16, celkem upraveno 1 x.

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » sob zář 26, 2009 23:15

Já jenom spekulativně. Tyto dva oleje (výrobci) jsou velmi kvalitní, ale určitě ne jediní na světě. Teoreticky by měl vyhovovat libovolný olej dané specifikace, leda ža by francouzská technologie obsahovala zázračné aditivum. Obecně se doporučují, protože jsou opravdu dobré a frantíci doporučují svoje. Zřejmě nějaká spolupráce (nejen obchodní) mezi motorárnou a ELF existuje. Třeba takový Castrol určitě dovede udělat top olej, ale jeho Magnatec není o nic lepší než Mogul, takže Magnatec je marketingový tah parazitující na jménu značky. Něco jako nejnižší řada SONY. Nenabízí nic kromě těch čtyřech písmen...
S Texacem jsi určitě chybu neudělal, tady by stačil i Magnatec, který svoji práci taky odvede, ale není na špici...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » ned zář 27, 2009 00:44

Ja jednu dobu pouzival olej Eurol Turbosyn 1Ow4O, potom jsem na zkousk koupil drazsi Texaco Havoline, take 1Ow4O. Rozdil samozrejme z hlediska ridice auta nulovy. Ted jsem ale z ekonomickych duvodu sahnul po uplne nejlevnejsim Starline Premium nebo jak se jmenuje a tady rozdil je. Olej je i po vice kilometrech "cisty", takze zrejme obsahuje mene aditiv, ktere rozpousti usazeniny. Takze po zime jde pryc a opet napustim nejspis Texaco...
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » ned zář 27, 2009 10:45

Čo sa týka olejov do prevodových skríň sú pre Francúzke automobily najlepšie na svete, čo sa týka motorových olejov je možné liať tam olej inej značky s rovnakou špecifikáciou.

Čo sa týka pomeru ceny kvality a výkonu sú oleje od Totalu jednoznačne medzi najlepšími, väčšinu olejov lacnejších od nich by som lial do Š120 alebo Fagotu, nie kosoštvorca :wink:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

mipesa
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: sob zář 27, 2008 10:29

Příspěvek od mipesa » úte zář 29, 2009 08:12

Na světě neexistuje nejlepší olej.Existuje jen pro jedince, kteří té či oné značce fandí.Můj názor je, že existují kvalitní oleje a dobré oleje.

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » úte zář 29, 2009 18:40

Dobrý je od 3 do 4- takže súhlasím :wink:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » ned říj 04, 2009 11:05

tedy lit do sveho scenica (stari 10let) jen ELF to bych se nedoplatil :)

motorovy davam GM 10W/40 SJ/CF (50tis km bez problemu)
do prevodovky mam TOTAL
8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

JardaBobik
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 30, 2008 17:54
Bydliště: Třebíč, kraj VYSOČINA, ČR

Příspěvek od JardaBobik » stř říj 07, 2009 20:44

Automobilka RENAULT má v autorizovaných servisech pro starší vozy v nabídce kromě originálních dílů Renault i díly a provozní náplně MOTRIO, které jsou určeny zejména pro vozy starší jak 4 roky. Mezi těmito produkty jsou i oleje MOTRIO. Z toho usuzuji, že opravdu pro starší vozy nebude nutné používat vysloveně oleje ELF, i když se nepochybně jedná o velice kvalitní a prémiové oleje. Zřejmě úplně postačí použití olejů MOTRIO, nebo kvalitního oleje od libovolného výrobce za předpokladu dodržení všech specifikací dle výrobce. Vysloveně špičkové oleje, jako je ELF, je zřejmě dobré zcela jistě používat v době záruky. Poté se jistě používáním takto kvalitního oleje nic nepokazí, ale pokud se použije jiný olej obdobné specifikace nestane se vůbec nic. Rozhodující bude zřejmě dostupnost té které značky oleje v místě bydliště. Než bych tedy sháněl, nebo objednával nějaký konkrétní olej, např. přes internet, spokojím se raději s kvalitním olejem, byť třeba jiné značky, který nabízí můj servismen v místě bydliště. Pravdou ovšem je, že pokud by tento servismen nabízel oleje ELF za rozumnou cenu upřednostnil bych rozhodně olej ELF před jinými značkami.
RENAULT Scénic 1.4 16V (r.v.2002)

merits
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 06, 2009 20:54

Clio II. 99

Příspěvek od merits » ned pro 20, 2009 21:00

Zdravím,
liju taky jenom ELF.

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II. 99

Příspěvek od trtsoft » ned pro 20, 2009 21:37

muj nazor

Renault proste pouziva ELF, tak je tlaci vsude aby nemel problemy s cimkoliv

ze by oleje ELF byly "ty jedine a prave" s tim nesouhlasim, i jine znacky jsou ok - aneb hlavne kdyz to maze

Delphi, GM, Total. Mogul - je to sumak, pokud udrzite specifikaci tak by nemel byt problem nikdy.
Ja do motoru leju GM, v prevodovce mam Total a zadny problem - proc taky

kdyby ELF byl ten jediny tak by ostatni vyrobci jaksi uz davno zkrachovali...
napr. WV nepreferuje ELF a ze by se motory tohoto koncernu zadiraly diky jinym olejum jsem neslysel :D

A ze i aušusy staci tak ve felicii jedu na CINOL a ze by to neco delalo taky ne :lol: uz mnoho desitek tisic kilometru

pochopitelne lepsi motor chce lepsi olej, ale tim je mysleno lepsi specifikaci
stejne memas jistotu co v te lahvi ELF je natoceno... treba tam je polsky ORLEN a dostal jsi do rukou "falesny" ELF, to dneska proste jistotu nemas ani v Renault servisu
8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Re: Clio II. 99

Příspěvek od ITexpert » ned pro 20, 2009 21:51

trtsoft píše:muj nazor

Renault proste pouziva ELF, tak je tlaci vsude aby nemel problemy s cimkoliv

ze by oleje ELF byly "ty jedine a prave" s tim nesouhlasim, i jine znacky jsou ok - aneb hlavne kdyz to maze

Delphi, GM, Total. Mogul - je to sumak, pokud udrzite specifikaci tak by nemel byt problem nikdy.
Ja do motoru leju GM, v prevodovce mam Total a zadny problem - proc taky

kdyby ELF byl ten jediny tak by ostatni vyrobci jaksi uz davno zkrachovali...
napr. WV nepreferuje ELF a ze by se motory tohoto koncernu zadiraly diky jinym olejum jsem neslysel :D

A ze i aušusy staci tak ve felicii jedu na CINOL a ze by to neco delalo taky ne :lol: uz mnoho desitek tisic kilometru

pochopitelne lepsi motor chce lepsi olej, ale tim je mysleno lepsi specifikaci
stejne memas jistotu co v te lahvi ELF je natoceno... treba tam je polsky ORLEN a dostal jsi do rukou "falesny" ELF, to dneska proste jistotu nemas ani v Renault servisu
tak jestli renault ma odvahu balit do obalu elf poslkej shit tak asi vi co dela :-) jinak teda nevim ale ceny za olej nejsou tak desny a jestli usetrit nekde par korun nevim za to mi to nestoji to je jak s benzinem ...

k motriu se vyjadrovat nebudu o tom vím své, k GM jen reknu jedno pred par lety na obalech oleju GM bylo ELF a daj se koupit za zajimave penize :-) ja leju do auta elf ta cena je hezka a R11 dostane z castrolu co tam lil ex. majitel cca. 16let taky ELFíka :-)
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II. 99

Příspěvek od trtsoft » pon pro 21, 2009 13:57

Kdyz si zajedes do Renault servisu tak jak poznas ze ti do starsiho auta nalili ELF dle objednavky ?
To ocichas ? tezko
Maji ISO ? a co jako to ma kdekdo
= nepoznas to nijak a na fakture muzes mit ELF - vsude jsou jen lide a treba si technik rekne no co dyt to ani nepozna a ma napr na jedne naplni 400,- (tedy na fakturu da ELF za 1000,- naleje GM za 600,-
technik vi ze to motoru nic neudela a tebe hreje ze tam mas ELF)

Kdyz si koupis ELF ve flasce od Renaultu tak tam na 99% ELF bude, ale kdyz si koupis ELF jinde tak kde mas jistotu ze ta ELF nalepka neni padelek ?
Dnes se padela cokoliv. Ani prodejce co ti to proda nemusi vedet ze to jaksi neni ELF.

v dnesni dobe radeji neverit uz nicemu :shock:
8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Re: Clio II. 99

Příspěvek od ITexpert » pon pro 21, 2009 14:15

trtsoft píše:Kdyz si zajedes do Renault servisu tak jak poznas ze ti do starsiho auta nalili ELF dle objednavky ?
To ocichas ? tezko
Maji ISO ? a co jako to ma kdekdo
= nepoznas to nijak a na fakture muzes mit ELF - vsude jsou jen lide a treba si technik rekne no co dyt to ani nepozna a ma napr na jedne naplni 400,- (tedy na fakturu da ELF za 1000,- naleje GM za 600,-
technik vi ze to motoru nic neudela a tebe hreje ze tam mas ELF)

Kdyz si koupis ELF ve flasce od Renaultu tak tam na 99% ELF bude, ale kdyz si koupis ELF jinde tak kde mas jistotu ze ta ELF nalepka neni padelek ?
Dnes se padela cokoliv. Ani prodejce co ti to proda nemusi vedet ze to jaksi neni ELF.

v dnesni dobe radeji neverit uz nicemu :shock:
Toto je zajimava teorie koukneme se na ni z druhe strany - mechanik se sebere pojede koupit ono GM naleje ti ho do auta a do toho kanistru od GM naleje elf, GM ho stalo 600kc elf je prpdejnej za 1000kc kdyby byl v obalu elf a ne GM

Co z toho vypliva? Ze jediny na cem by videlal je, ze by ziskal elfa ve vobalu GM coz stejne nema hodnotu zadnou, kdyz sme u toho neni jednodusi napsat na kazdy auto o 2.-3 deci vic oleje? A pak za 20 aut ma na vlastni napln? Nerikam ze se to deje ale probuh zamyslete se lidi!!!!
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Quido
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: ned dub 19, 2009 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Quido » pon pro 21, 2009 16:06

Taky mi prijde utopie že by ti tam technik lil jiný olej než by ti fakturoval servis. To už spíš uvěřím tomu že ti bude servis kvůli vyššímu zisku počítat elf a lít třeba motrio nebo něco jiného - ale to snad u autorizovaného servisu nehrozí.... Ikdyž jsem už slyšel spoustu "příběhů"
To už je pro technika lepší ti ten olej neměnit vůbec, ne? a v kapse mu zůstane nejen olej, ale taky filtr, atd na kšefty.....
Kdo z nás si kontroluje zda mu ten olej fakt měnili? Mně auto ukazuje hladinu oleje, takže ten drát z motoru v podstatě ani nevytahuji....
NEWRenault Clio IV Grandtour GT 2013NEW
Renault Espace IV 2006 2.fáze initiale
Renault Laguna Grandtour II 2003 initiale
Renault Laguna 1.8 16V RXT 1999
Renault Twingo 1993
Renault 4CV

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Příspěvek od ITexpert » pon pro 21, 2009 16:10

Quido píše:Taky mi prijde utopie že by ti tam technik lil jiný olej než by ti fakturoval servis. To už spíš uvěřím tomu že ti bude servis kvůli vyššímu zisku počítat elf a lít třeba motrio nebo něco jiného - ale to snad u autorizovaného servisu nehrozí.... Ikdyž jsem už slyšel spoustu "příběhů"
To už je pro technika lepší ti ten olej neměnit vůbec, ne? a v kapse mu zůstane nejen olej, ale taky filtr, atd na kšefty.....
Kdo z nás si kontroluje zda mu ten olej fakt měnili? Mně auto ukazuje hladinu oleje, takže ten drát z motoru v podstatě ani nevytahuji....
vysvetlete mi jak muzu vyskladnit do auta ole motrio a na fakture mit elf to by mi fakt zajimalo:-/
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Quido
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: ned dub 19, 2009 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Quido » pon pro 21, 2009 16:18

Však já to nemyslel na tebe ;-)
Spousta mylých servisů přece skladové hospodářství nejen že nemá propojené s fakturací, ale třeba nemá skladové hospodářství vůbec....
Psal jsem že tohle se snad ani autorizovaných servisů netýká....

A by the way...
Co třeba už ten motrio naskladnit jako elf? ;-)
NEWRenault Clio IV Grandtour GT 2013NEW
Renault Espace IV 2006 2.fáze initiale
Renault Laguna Grandtour II 2003 initiale
Renault Laguna 1.8 16V RXT 1999
Renault Twingo 1993
Renault 4CV

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » pon pro 21, 2009 19:41

nechytejte me za slovo ze zrovna vy to delate... bozeboze

cesky clovek je tvor myslici a hlavne schopny vymyslet jakykoliv spek
necekejte ze kdyz mate fakturaci propojenou se skladovym hospodarstvim atd ze to mate pod kontrolou... nemate... :)

spatna kombinace je neloajalni zamestnanec vs sklad, toho proste neuhlidate a jeste hur je dlouholety zamestnanec kteremu duverujete - to pak se deji veci...

nechtel jsem rozpoutat flamewar omlouvam se a uz mlcim :oops:
8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Příspěvek od suchojik » pon pro 21, 2009 20:52

malinko off-topic

pokud jsi si koupil pred par lety shell v kvalite 15W ta jsi si koupil olej z pardubic asi paramo :D no a paramo tridu 0W tak jsi vyhral musli

nevim zda tento vymeny obchod jeste funguje ale vim ze na v minulem tisicileti fungoval.
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

jinzin
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 27, 2009 21:42

Příspěvek od jinzin » pon pro 21, 2009 21:11

Pánové, pánové na které planetě žijete? Proč by si mechanik honil triko s přelejváním nějakejch olejů, řešil propojení skladového hospodářství a fakturace? Praxe je taková, že přijede auto na výměnu oleje, náplň je 6 litrů, mechanik vypustí 3litry, 3 litry naleje nového, do papírů napíše 6 a ty tři, co mu zbydou bouchne známejm servisům za půlku. V autorizovaných servisech běžná praxe! Jezděj firemní auta na garančky atd. kdo by to řešil!

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » stř pro 23, 2009 15:31

jinzin píše:...proč by si mechanik honil triko s přelejváním nějakejch olejů, řešil propojení skladového hospodářství a fakturace? Praxe je taková, ...
ano to jsem videl taky... ale v pomeru 4l napln, vylil 3l a 3l dolil, uctovano vsak 4l :-)

a vidite - taky to maze, takze problemy zda nalit ELF nebo MOGUL vyjde na stejno, pokud si to tam nelijete primo vy a mate hlavne olej z jasneho zdroje

bud jezdime na pulku nove naplne a mate ELF a nebo jezdime na novou celou napln ale MOGUL


proste dulezite je aby nas motor vzdy skvjele shel :lol:

takze pekneho jeziska, mnoho oleju pod stromeckem
a po vymene nezapominejte vracet olej u pumpy !
aneb pro toto vlákno se skvěle hodí

Banjo Band Ivana Mládka - Kam s ním

10000 kilometrů v Mogulu mám,
že mi hrozí zadření vím
novy Mogul super motoru dám,
starý olej vypustím ale kam s nim ?

šrumšrumyšrumajdá
na pískoviště ho dětem dám
šrumšrumyšrumajdá
dobře se jim budou dělat kyblíčkama bábovičky
šrumšrumyšrumajdá
do bazénu olej možno vlít
šrumšrumyšrumajdá
plavci budou vláčnou kůži mít...

10000 kilometrů v Mogulu mám,
že mi hrozí zadření vím
novy Mogul super motoru dám,
starý olej vypustím ale kam s nim ??

šrumšrumyšrumajdá
přes špitál ho chrstnu na chodník
šrumšrumyšrumajdá
pacienti na klouzačce užijí si trochu švandy
šrumšrumyšrumajdá
botanikům záhon promastím
šrumšrumyšrumajdá
černozem vlahá vznikne tím...

uííííííííííbumkřupruch...

dvacet stehů na nohou a na hlavě mám,
moje MB ve zdi trčí,
nový Mogul nějaký už těžko mu dám,
už mi nikdy MB mé nezavrčí,

šrumšrumyšrumajdá
olej v zákrutě co natropi
šrumšrumyšrumajdá
kdybych našel toho co tam, ouvej zas mě vzala noha
šrumšrumyšrumajdá
dejte dobrý pozor na lumpy
šrumšrumyšrumajdá
nevracejí olej u pumpy...

8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

Marek Sládek
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: pát led 18, 2008 08:24
Bydliště: Krásná Lípa u Rumburka

Příspěvek od Marek Sládek » stř pro 23, 2009 16:36

Ahoj!
Už druhým rokem dávám Castrol EDGE Turbo diesel, nyní za 1000,-Kč/5l na Aukru a Maximální pohoda.
Renault LagunaII 1.9 Dci/79kW, r.v.10.2003, ABS, ESP, ASR, 6-ti kvalt, 8 x airbag, dig. dvouz. klima, 16" kola, roletky na zadních oknech včetně zadního, od 08.06.2009 originální Tempomat s omezovačem a s ovládáním na volantu, 25.04.2014 doplňen CD měnič (6 CD) v palubní desce, držák Brodit na TomTom a konzole Kuda (šedivá) na mobilní telefon. Komplet vyčištěný sací trakt, zaslepený EGR na přívodu výfukových plynů (harmonice). Olej pouze Castrol EDGE Turbo Diesel, max 13tKm, filtr z HDI.

petráš
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:54

Příspěvek od petráš » pát led 01, 2010 17:56

Já naRenaultu 2DCi v záruce nechal měnit olej ve značkovém servise v Brně.Teď řeším další výměnu tak jsem pátral jaký olej tam vlastně mám podle faktury jsem zjistil že mě fakturovali 8l oleje přitom náplň je 6,5l-to je potom kšeft.Ve značce je opravdu možné vše. :(

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » ned led 03, 2010 23:21

ITexpert píše:
Quido píše:Taky mi prijde utopie že by ti tam technik lil jiný olej než by ti fakturoval servis. To už spíš uvěřím tomu že ti bude servis kvůli vyššímu zisku počítat elf a lít třeba motrio nebo něco jiného - ale to snad u autorizovaného servisu nehrozí.... Ikdyž jsem už slyšel spoustu "příběhů"
To už je pro technika lepší ti ten olej neměnit vůbec, ne? a v kapse mu zůstane nejen olej, ale taky filtr, atd na kšefty.....
Kdo z nás si kontroluje zda mu ten olej fakt měnili? Mně auto ukazuje hladinu oleje, takže ten drát z motoru v podstatě ani nevytahuji....
vysvetlete mi jak muzu vyskladnit do auta ole motrio a na fakture mit elf to by mi fakt zajimalo:-/

Vím jak svou poznámku myslíš ale:

francouzské automobilky pečou s francouzskými výrobci olejů (stejně tak činí Němci, Italové atd... prostě svůj k svému asi jako italská firma má služebáky Fiaty, francouzská Rencky nebo Peugeoty a Germáni auta z Reichu), takže pokud má celosvětově Renault smlouvu na oleje s ELF-em, tak asi sotva v této komoditě bude hledat jiného výrobce pro "lacinější" olej a riskovat plošně nějaké problémy.
Takže to ve výsledku funguje asi jako v Bille s lacinou značkou Clever. Je to stejný salám od stejného značkového výrobce, jen je prodáván pod Clever značkou s nižší marží než když je ve "značkovém" obalu.
U toho oleje bych to viděl taky na nižší marži, prostě je to TEN SAMÝ STEJNÝ ELF ale prodávaný pod tou "lacinou" značkou. Obchodně jim jde o to přitáhnout zákazníka co není ochoten zaplatit za "pravý" ELF. Lepší prodat ELF pod značkou třeba MOTRIO s poloviční marží než ho neprodat vůbec.
Nebo se pod značkou MOTRIO prodá ELF ale o generaci starší olej... To se při tomto obchodním modelu taky občas děje.
(A pro salámy Clever to platí taky... :twisted: )

Shrnutím tedy milý kolego usuzuji, že vyskladněním oleje MOTRIO dojde k prodeji buďto toho samého oleje ELF (lépe pro zákazníka) nebo si zákazník koupí starý ELF, který byl před pár lety nahrazen novou generací (asi třeba vylepšenou?, kdo ví?).

Obecně vzato, po přečtení hory pojednání o olejích jsem usoudil, že věřit se dá (snad) nezávislým odborníkům z akademických kruhů, kteří ve vzácné shodě tvrdí, že nejdůležitější jsou vlastní parametry oleje (viskosita, výkonová zátěž a taky způsob použití které souvisí hlavně s mechanickými tlaky na mazané plochy) a teprve potom jde o značku, kde prý převažují emoce. :lol:
Do svého motoru mám lít 5W30 a dokud mám záruku tak to bude ELF. A po záruce pokud za dobrou cenu dostanu jiný olej, tak klidně jiný. Motoru 1000x víc ublížím, když olej nevyměním po 15.000km ale třeba po 25.000km.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
magorcondoria
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 22, 2010 23:28
Bydliště: Aussig

Příspěvek od magorcondoria » ned úno 28, 2010 22:39

Pokud chceš huile francais, mužeš skusit IGOL.
Original oleje snad jen speciální do rozvodovek a dif.a pod.

Odpovědět

Zpět na „Paliva, maziva a přísady do paliv a maziv“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů