Renault Megane II

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

seminar

Příspěvek od Tom69 » stř led 04, 2006 12:55

DDT píše:O čem to hovoříš?
100KUC o žádné výjimce ze zákone nepsal.
Vřele ti doporučuji, aby ses seznámil s právními předpisy o které svá pochybená tvrzení opíráš.
Jen pro říklad:
Zákon na ochranu spotřebitele upravuje ve svých 29(!)§ několik pravidel o tom, jak se má organizace ke spotřebiteli chovat, ale rozhodně nehovoří o odpovědnosti za vady zboží. Pokud se týká reklamace vad, upravuje ji pouze tak, že stanovuje organizaci povinnost přítomnosti pracovníka schopného vyřídit reklamaci na prodejním místě po celou pracovní dobu. Tos asi neušil, co?
Ustanovení týkající se odpovědnosti za vady, jejich odstraňování atp. jsou součástí zákona 40/1964 Sb. Občanská zákoník. Zejména důležitá je pasáž § 622 zmíněného zákona.

Pro tebe je ještě velmi zajmavá pasáž § 627, která počítá i s tím, že si majitel opravované věci tuto odmítne po opravě vyzvednout. Má to totiž vliv na běh záruční doby.
Doporucuji ti ucast na seminari COI, ktery organizuje Organizace na ochranu spotrebitele, osobne se jich zucastnuji, takze pokud budes chtit osvezit znalosti, velmi rad ti to zprostredkuji, mozna by si po diskusi s pritomnymi lektory (zpravidla reditele okresnich pobocek COI) zmenil pohled na vec.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: seminar

Příspěvek od DDT » stř led 04, 2006 13:19

Tom69 píše: Doporucuji ti ucast na seminari COI, ktery organizuje Organizace na ochranu spotrebitele, osobne se jich zucastnuji...
Zdá se, že ti ještě spousta školení chybí, tak nezameškej. :rocker:
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

Re: seminar

Příspěvek od Tom69 » stř led 04, 2006 15:21

DDT píše:
Tom69 píše: Doporucuji ti ucast na seminari COI, ktery organizuje Organizace na ochranu spotrebitele, osobne se jich zucastnuji...
Zdá se, že ti ještě spousta školení chybí, tak nezameškej. :rocker:
Kdysi jsem uvazoval o vstupu do Renault Clubu, ale kdyz vidim co jsi schopen vyprodukovat, jsem rad ze jsem tak neucinil. Hodne stesti :!:

Uživatelský avatar
Lenka
Člen RCČR
Příspěvky: 17
Registrován: stř pro 31, 2003 00:23

Re: seminar

Příspěvek od Lenka » stř led 04, 2006 15:34

Tom69 píše:
DDT píše:
Tom69 píše: Doporucuji ti ucast na seminari COI, ktery organizuje Organizace na ochranu spotrebitele, osobne se jich zucastnuji...
Zdá se, že ti ještě spousta školení chybí, tak nezameškej. :rocker:
Kdysi jsem uvazoval o vstupu do Renault Clubu, ale kdyz vidim co jsi schopen vyprodukovat, jsem rad ze jsem tak neucinil. Hodne stesti :!:
Kdyz si ctu nesmysly co pises, tak jsem taky rada, ze jsi do klubu nevstoupil. :?

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » stř led 04, 2006 17:31

Jééé tady zase někdo sežral všechnu moudrost světa

ČOI je taková ta organizace co chodí po krámech a kontroluje cenovky a podobně, značení výrobků atd.

v přápadě podání stížnosti na průběh reklamace toto prošetří, sepíše protokol, v případě vážného pochybení prodejce udělí pokutu..

párkrát u mě na kontrole byli... hezky jsem si s pány popovídal, zasmál se tomu jak píší protokol ručně 4x přes kopírák a zase se s nimi rozloučil.

Jak psal DDT - reklamace a záruku řeší občanský zákoník. tak si ho nastuduj, než ze sebe budeš vypouštět bláboly.

Jak jsem již psal... nejde o to kolikrát jdeš na reklamaci do servisu... musí se jednat o vady, kvůli kterým nelze výrobek řádně užívat abys mohl odstupovat od kupní smlouvy nebo požadovat výměnu věci.

Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

xxx cenzura ??!!!! po treti ho taky smazete !

Příspěvek od Tom69 » stř led 04, 2006 18:55

100KUC píše:Jééé tady zase někdo sežral všechnu moudrost světa

ČOI je taková ta organizace co chodí po krámech a kontroluje cenovky a podobně, značení výrobků atd.

v přápadě podání stížnosti na průběh reklamace toto prošetří, sepíše protokol, v případě vážného pochybení prodejce udělí pokutu..

párkrát u mě na kontrole byli... hezky jsem si s pány popovídal, zasmál se tomu jak píší protokol ručně 4x přes kopírák a zase se s nimi rozloučil.

Jak psal DDT - reklamace a záruku řeší občanský zákoník. tak si ho nastuduj, než ze sebe budeš vypouštět bláboly.

Jak jsem již psal... nejde o to kolikrát jdeš na reklamaci do servisu... musí se jednat o vady, kvůli kterým nelze výrobek řádně užívat abys mohl odstupovat od kupní smlouvy nebo požadovat výměnu věci.
Zaslal: 04. 1. 2006 14:48
Předmět: Já to taky nechápu!!! Odpovědet Orig. přísp.

--------------------------------------------------------------------------------

V reakci na prispevek od clena Renault klubu, ktery tady citoval Tom, skutecne nevychazim z udivu.

PROBOHA CLOVECE - vzdyt za auto zaplatite neskutecne penize! Nebo Vam castky za nove renaulty prijdou male? Je prirozenym pravem zakaznika trvat na co nejvyssi kvalite vyrobku. Kdokoli se postavi za prava zakazniku (obzvlaste v Cechach), tak zaslouzi pochvalu, ne kritiku, protoze se dotknul jeho oblibene znacky.

500 000 Kc, ktere Megane asi tak stoji, je zhruba 28 prumernych platu. Prijde Vam normalni, ze auto, ktere Vas stoji tolik prace, tahne doleva, nenaviji se mu pasy a spoustu dalsich drobnosti. Co kdyz takhle kvalitne nekdo vyrobil brzdy, prevodovku, zavesy kol - tady uz konci sranda. Tak si vyndejte hlavu ze znaku Renaultu a zacnete premyslet.

Tome, drzim palce, nenech se odradit.

Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

taky bude smazan nebo ho tu uz konecne nechas !

Příspěvek od Tom69 » stř led 04, 2006 18:57

Zaslal: 04. 1. 2006 14:48
Předmět: Já to taky nechápu!!! Odpovědet Orig. přísp.

--------------------------------------------------------------------------------

V reakci na prispevek od clena Renault klubu, ktery tady citoval Tom, skutecne nevychazim z udivu.

PROBOHA CLOVECE - vzdyt za auto zaplatite neskutecne penize! Nebo Vam castky za nove renaulty prijdou male? Je prirozenym pravem zakaznika trvat na co nejvyssi kvalite vyrobku. Kdokoli se postavi za prava zakazniku (obzvlaste v Cechach), tak zaslouzi pochvalu, ne kritiku, protoze se dotknul jeho oblibene znacky.

500 000 Kc, ktere Megane asi tak stoji, je zhruba 28 prumernych platu. Prijde Vam normalni, ze auto, ktere Vas stoji tolik prace, tahne doleva, nenaviji se mu pasy a spoustu dalsich drobnosti. Co kdyz takhle kvalitne nekdo vyrobil brzdy, prevodovku, zavesy kol - tady uz konci sranda. Tak si vyndejte hlavu ze znaku Renaultu a zacnete premyslet.

Tome, drzim palce, nenech se odradit.

Uživatelský avatar
Lesshuhn
Moderátor
Příspěvky: 1058
Registrován: úte pro 30, 2003 23:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lesshuhn » stř led 04, 2006 19:41

Hele, Tome, máš tam ještě jiné barvičky? Moc prosím...

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » stř led 04, 2006 20:08

Jasně.... my chceme další barvičky.... třeba taková pěkná zelená, oranžová, nebo růžová by byla super... !!!! :lol: :lol: :lol:

Já to také pořád nechápu... auto máš opravené, čeká na tebe v servisu, tak pokud máš Renaulty rád, proč si jej nepřevezmeš?

Věřím tomu že je řádně opraveno a plně funkční...

Kdybys věnoval tolik úsilí co věnuješ spamování nějakých diskusí něčemu užitečnějšímu, udělal bys jedině dobře.

Zkrátka, myslím si, že řešíš banalitu... reklamoval jsi určité závady a ty byly odstraněny... co bys chtěl víc?

Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

barvicky

Příspěvek od Tom69 » stř led 04, 2006 20:21

[quote="100KUC"]Jasně.... my chceme další barvičky.... třeba taková pěkná zelená, oranžová, nebo růžová by byla super... !!!! :lol: :lol: :lol:

Panove a damy, barvicky jsem pouzil proto, protoze mi "nekdo" uvedeny prispevek predtim 2x smazal.

Bohuzel mame k jedne veci naprosto rozdilne nazory, bohuzel s tim nic nenadelame. Nevim jake vozy mate, zda nove, ci ojete ? Pochybuji, ze by se vam libilo pul roku poslouchat ze je auto v poradku a ono nebylo. Proc by mi tedy pokud bylo v poradku renault neco menil zdarma, chcete mi snad namluvit ze by to delal z dobre vule, nenechte se vysmat, to jste opravdu tak zaslepeni znackou ze nevite o cem je rec.
Ono zdarma preventivni vymena, zni to hezky, ale pozde. Zavadu potvrdil jak soudni znalec tak sefove dvou znackovych servisu, dokonce pisemne. Opravdu ze sebe nenecham delat pitomce.

U Renaultu byl problem i s vymenou praskleho krytu zrcatka za par korun (rozpadl se po par skopenich) a nebyt toho, ze technikovi prasknul definitivne v ruce pri rozebirani, mozna bychom se tam dohadovali dodnes. Vratte se na zem panove a damy, dnes neni doba aby vam daval nekdo neco zadarmo.

Tesilo me panove, prijemny zbytek vecera

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » stř led 04, 2006 21:06

Duplicitní příspěvky se mažou .... neměl si to sem dávat 2x

Každý z nás má jiné auto... někdo nové, jiný staré, někteří dokonce několik.

Sám mám Renault Clio 1,4 16V 06/2003 - v záruce mi měnili čidlo polohy brzdového pedálu. Také nemohu tvrdit, že jsem se servisem Renault vždy spokojen.

Ale jak jsem již psal výše nelze uváděné závady považovat za závady bránící řádnému užívání vozu. Jde spíš o menší drobné závady, které by měl servis bez problémů odstranit. Navíc jak je mi známo, si prodejci neposkytl při řešení reklamace potřebnou součinnost. Proto stále nevím čeho chceš dosáhnout.

Jak jsem si všiml, byla na tvém voze vyměněna řada součástek a to i takových, které podléhají běžnému opotřebení - jako příklad bych uvedl všechny brzdové destičky. Takže jsi na reklamaci vlastně vydělal - budeš je muset měnit později.

Zbytek je zde už popsán, tvé požadavky nejsou oprávněné... ale tím že budeš propírat Renault na svých stránkách či na diskuzích a budeš osočovavat všechny - Renault, prodejce, vozy Renault, RenaultClub atd. toho moc nedosáhneš.

Chtěli a měli jsme možnost ti pomoci. Ty jsi ji nevyužil... tvůj problém.

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » stř led 04, 2006 21:30

No,nerad se vyjadřuji tímto způsobem, ale při pročítání těchto příspěvků mi přišla na mysl slova jednoho z mých kolegů v práci. Cituji : " všude se najde nějakej blb " :roll:
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » stř led 04, 2006 21:38

:kc: A jak to teda bude s tím dolarem, mám tapetovat i na WC a v garáži :?: :kc:
Vůbec mi není jasný, když tu už nemáš špetky zastání, proč sem pořád něco dalšího (stále stejnýho?) dopisuješ? Tolik Tě to baví? Děkuj někomu za jeho trpělivost, já bych ji neměl :roll:
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

TECH
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 05, 2006 00:49

haha

Příspěvek od TECH » čtv led 05, 2006 00:54

SaryK píše:No,nerad se vyjadřuji tímto způsobem, ale při pročítání těchto příspěvků mi přišla na mysl slova jednoho z mých kolegů v práci. Cituji : " všude se najde nějakej blb " :roll:

co si koupil Renault .....taky bych to tak viděl.

Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

Re: haha

Příspěvek od Tom69 » čtv led 05, 2006 12:49

TECH píše:
SaryK píše:No,nerad se vyjadřuji tímto způsobem, ale při pročítání těchto příspěvků mi přišla na mysl slova jednoho z mých kolegů v práci. Cituji : " všude se najde nějakej blb " :roll:

co si koupil Renault .....taky bych to tak viděl.
nyni jiz se tak citim, jo a abych se neopakoval moje vyjadreni je zde

http://cafe.auto.cz/viewtopic.php?t=3424&arch=0

a dotcenym vzkazuji, vyndejte uz proboha hlavu z te zadnice se znakem Renault a budte trochu soudni !!!

Pral bych Vam ty "drobne a kosmeticke", uzivani neomezujici zavady. Vy vubec nevite co tady "melete" protoze jste s tim autem nikdy nejeli !!!
ac jsem to DDT nabizel !!!!!!

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv led 05, 2006 13:02

Tom69 píše:
vyndejte uz proboha hlavu z te zadnice se znakem Renault a budte trochu soudni !!!
1.) Bud se budes na tomto foru chovat slusne a nebudes nikoho napadat nebo ti zakazu vstup.

2.) Jeste jednou vneses do naseho fora fragmenty diskuse vytrzene z kontextu, na ktere nebude mozno zadnym z diskuteru reagovat, protoze autor takoveho prisevku se na tomto foru nevyskytuje a tudiz mu nelze odpovedet, smazu takovy prispevek bez dalsiho.

3.) Budes-li napadat kohokoliv z klubu na jinych forech a nadavat mu napr. do blaznu ap. jak jsi cinil, zakazi ti na toto forum pristup.

4.) Nabizel jsi mi svezeni na sve "protestni akci" ktere jsem se odmitl zucastnit. Prohlasoval jsi, ze dodas relevantni podklady, ktere jsi nikdy nedodal.

5.) Prohlasoval jsi, ze dodas znalecke posudky, ktere mas. Take jsi je nikdy nedodal.

6.) Dosud jsi neodpovedel ani na jednu otazku vyse v teto diskusi uvedenou. Nemas na to co rict?
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

tv

Příspěvek od Tom69 » čtv led 05, 2006 13:24

DDT píše:
Tom69 píše:
vyndejte uz proboha hlavu z te zadnice se znakem Renault a budte trochu soudni !!!
1.) Bud se budes na tomto foru chovat slusne a nebudes nikoho napadat nebo ti zakazu vstup.

2.) Jeste jednou vneses do naseho fora fragmenty diskuse vytrzene z kontextu, na ktere nebude mozno zadnym z diskuteru reagovat, protoze autor takoveho prisevku se na tomto foru nevyskytuje a tudiz mu nelze odpovedet, smazu takovy prispevek bez dalsiho.

3.) Budes-li napadat kohokoliv z klubu na jinych forech a nadavat mu napr. do blaznu ap. jak jsi cinil, zakazi ti na toto forum pristup.

4.) Nabizel jsi mi svezeni na sve "protestni akci" ktere jsem se odmitl zucastnit. Prohlasoval jsi, ze dodas relevantni podklady, ktere jsi nikdy nedodal.

5.) Prohlasoval jsi, ze dodas znalecke posudky, ktere mas. Take jsi je nikdy nedodal.

6.) Dosud jsi neodpovedel ani na jednu otazku vyse v teto diskusi uvedenou. Nemas na to co rict?

Vazeny DDT zakonzervuj se tu se svymi vernymi a me zakaz vstup, protoze ty vubec nevis o co jde. Bohuzel jsi nepochopil, ze ja jsem ten kdo prodejce zivi nebot jsem mu prinesl penizky na zlatem tacku a on by se podle toho mel chovat. Nejsem parchant co dostal hracku a ona se mu nelibi. Veskera moje vyjadreni najdes na mych strankach. Tim veskera moje diskuse na tomto foru konci.

www.reklamace.vyrobce.cz

www.renault.kvalitne.cz

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Příspěvek od HonYa » čtv led 05, 2006 19:03

jsem se ohdodlal a procetl si tvoje stranky a celou diskuzi a vsechny ty kraviny ktery jsi psal jinam..

zda se ze jsi arogantni clovek, ktery asi neumi premyslet hlavou a vyklada si zakony tak jak chce...ze napises na SOS je taky jedna velika kravina, protoze tam se resi jine veci - jak psal 100KUC..

kdyz se obratis na soud tak ti rovnou rikam ze prohrajes a jestli na tebe renault bude hodnej tak mu nezaplatis soudni vylohy a jeste pokus o poskozeni znacky, protoze na tohle je taky zakon...

kdyz nedodrzujes zakladni predpisy dane prodejcem automobilu tak se nediv....vyzva na garancni prohlidky, kdyz nejezdis na zkusebni jizdy pri prevzeti auta po servisu....

ze se ti rozbije kryt zrcatka?...v zivote jsem nevidel ze by se to nekomu stalo, asi pouzivas moc silu....najizdeni na obrubnik?..to myslim nekde psal nas sileny Ivan...vrzani v palubce?tlukot pri jezdeni po nerovnostech?...mam Clio s klepanim predni napravy jsem byl na garanci ob tyden asi tri mesice...sam jsem jezdil s sefem servisu na zkusebni jizdy na panelky, kostky, opravdu rozbite cesty....a vsechno se opravilo....okynko se mi prestalo normalne vysunovat tak to v ramci zaruky opravili...klepani ve sloupku rizeni taky - uvolneny kabel a jeste mi rekli ze nechapou jak se to stalo....

mno nic...asi to tu uz psali, ALE MATKA JE OPAKOVANI MOUDROSTI...
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Re: haha

Příspěvek od SaryK » čtv led 05, 2006 22:15

TECH píše:
SaryK píše:No,nerad se vyjadřuji tímto způsobem, ale při pročítání těchto příspěvků mi přišla na mysl slova jednoho z mých kolegů v práci. Cituji : " všude se najde nějakej blb " :roll:

co si koupil Renault .....taky bych to tak viděl.

to DDT. velice se omlouvam, ale nemuzu jinak. Prava slova meho kolegy znela: " vsude se najde nejakej XXXXX "

Hele, při přečtení některých" příspěvků jsem si vzpomněl na píseň jedné nejmenované kapely.................... - kdo chce psa bít, ten si najde vždy hůl, ouu jééééééééé......................................

Slunce v duši
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: tv

Příspěvek od Márty » čtv led 05, 2006 23:48

Tom69 píše:Nejsem parchant co dostal hracku a ona se mu nelibi.
Začínám získávat pocit že jseš a navíc, chápu, že se cítíš jako "živitel" Renaulta, ale jesli jsi někomu nesl penízky na zlatém podnose, tak to bych tě chtěl vidět a navíc, neni zákaznák jako zákazník. Vynucovat si nesmysly a chovat se arogantně, jako to chápu u Tebe....tak s tim to daleko nedotáhneš... :? :roll:
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Tom69
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř říj 19, 2005 17:04
Kontaktovat uživatele:

Znalecky posudek

Příspěvek od Tom69 » úte led 24, 2006 22:51

Tak jsem dnes konecne obdrzel znalecky posudek ohledne tahnuti vozu vlevo z nehoz cituji: jedna se o vadu, z titulu zaruky, bránící řádnému užívání poprvé reklamovanou 11.7.2005 a dosud neodstranenou (posudek zpracovavan k datu 30.11.2005)

Pri zkusebni jizde se projevilo zretelne tahnuti vozu na levou stranu predevsim v rychlosti do 60 km/h a pri predchozim properovani na nerovnosti vozovky. Tato vada se nestupnuje s rychlosti jizdy a nema souvislost se sklonem vozovky.

2.Bezpecnostni pas
Tato vada je zjevna, nenaviji se a pri zapnuti je volny - jedna se o vadu branici radnemu uzivani

3. Ventilator
Hluk ventilatoru je pri prepnuti do vyssich poloh extremni a vybocuje hlukem z obvykle urovne jinych vozu stredni tridy

Aktualni zjisteni: v servisu me presvedcovali ze se nejedna o vadu díra při akceleraci,nízký volnoběh, nyni se ovsem ukazuje ze se o vadu jedna http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=2566&start=45

Co na to DDT nebo 100KUC?

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát led 27, 2006 23:25

To jsem rád, že už máš znalecký posudek.
Tak sem s ním.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » ned led 29, 2006 23:25

100KUC na to: chtěl bych vidět ten posudek a znát kvalifikaci soudního znalce... :lol: 8)

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » úte led 31, 2006 21:56

Proč si začínám myslet, že vůbec žádný znalecký posudek neni????
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » stř úno 01, 2006 01:47

Hmmm, už je to pár dní a posudek nikde... zabrousil jsem znovu na stránky autora příspěvku pana Vratného, ale ani zde jsem zmiňovaný znalecký posudek nenašel. Zajímalo by mě, jaký je jeho přesný obsah. začínám nabývat dojmu, že znalecký posudek buď neexistuje, a nebo není tak jednoznačný aby se panu Vratnému hodil ke zveřejnění.

V celém případu je řada rozporuplných nebo zvláštních věcí... to že se na vozidle vyskytla nějaká závada (např. ono nešťastné autorádio atd. ) tu nikdo nespochybňuje, ovšem otázkou je, do jaké míry jsou popisované vady (ať už uznané či neuznané) závažné a brání řádnému užívání věci. Pokud vím, tak vůz je opraven a nic by nemělo snad bránit jeho řádnému užívání.

Pan Vratný navíc neposkytl původně prodejci možnost aby vozidlo prohlédl a závady odstranil... což nějak nechápu...

Navíc si z každé věci vybere to co se mu hodí a ostatní skutečnosti jaksi zamlží... například to, že jeho nejoblíbenější závada "táhne do leva", byla původně řešena jen seřízením geometrie - a ani se nedivím (ať mi nikdo neříká, že v pražském tankodromu občas nějakou tu pořádnou díru netrefí, já mám pocit, že bych mohl jezdit na geometrii každý týden)

Nebo výklad zákona: I ten pan Vratný necitoval zcela. Závada musí bránit řádnému užívání věci (což vadné autorádio, vrzající dveře dle mého názoru není).

Požadovat výměnu věci či odstoupení od kupní smlouvy je možné, pokud je to povaze věci úměrné.

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů