Renault Can Clip na win 8 a 8.1 64 bit. - ono to jde.

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Juku
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 02, 2015 13:41

Renault Can Clip na win 8 a 8.1 64 bit. - ono to jde.

Příspěvek od Juku » pon bře 02, 2015 14:13

Dneska jsem se snažil prokousat instalací toho Clipu do windows 8.1, 64 bit. Světe div se, ono to jde. Už mi to fachčí. Nejdříve jsem stáhl a nainstaloval Oracle VM Virtual box, potom jsem stáhnul z Microsoftu program WindowsXPMode pro Windows 7, z toho jsem programem 7zip vyextrahoval na disk C do nového souboru ( je jedno jak si jej pojmenuješ a kam jej uložíš na disk ) nejprve celý soubor "sources" , pak jsem v tomto najel na soubor "xpm" a z to jsem opět programem 7zip ( dáš otevřít- vybereš 7 zip file manager ) vyextrahoval soubor "VirtualXPVHD" ( stačí jej zkopírovat do nějakého nového souboru, který si uložíš na disku C ) POZOR .. teď uděláš to, že soubor VirtualXPVHD přejmenuješ na VirtualXP.VHD Tudíž mezi VirtualXP a VHD dáš jen tečku. Nic víc. Tím Ti vzniká použitelný disk Windows XP pro Windows 8 nebo windows 8.1.
Pak otevři Oracle VM Virtual box, dej Nový..napiš si do něj název XP a pak jej nakonfiguruješ:

1. Obecné - jen napiš název XP, typ Windows a verze Windows XP 32 bit.
2. Systém - Operační paměť dej na 2 Gb, pořadí bootování změň na 1. místo pevný disk , na 2. místo CD/DVD, jinak nic a nastav ukazovací zařízení na PS2 myš.
3. Obrazovka - nastav ji na 128 Mb. Je to nejvíc, co to jde. Povol 2D a 3 D akceleraci.
4. Úložiště - ve stromu úložiště připojíš řadičem XP - ten soubor VirtualXP.VHD , který jsme si vyrobili a také si musíš dát Clip ve formátu ISO. a připojit jej zde taky. Vše, co chceš instalovat do Xpček z Tvého počítače z Win8 musí být v ISO souboru.

Už nic jiného nenastavuješ, jen to musíš spustit tím zeleným tlačítkem ve Virtual boku a připojí se Ti to a začne se instalovat XP Profesional. Potom už postupuješ stejně jako při běžné instalaci. Po instalaci jako první nainstaluj Clip. Já ty xpčka pak zaregistroval, zaktualizoval a běží to perfektně. Dal jsem antivirák. Teď cvaknu na Virtual box, spustim to a jsem v XP čkách.

Je to jednodušší a rychlejší, než měnit OS po restartu. Tak snad ten návod někomu pomůže.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Renault Can Clip na win 8 a 8.1 64 bit. - ono to jde.

Příspěvek od speedy11 » pon bře 02, 2015 21:40

Cokoliv co přes virtuální XPčka nainstaluješ do osmiček není žádný objev. To funguje 100%.
To máš ale jen software a teď začíná problém, v potřebném hardwaru. V 64bit systému nespojíš sondu s programem! Neexistují ovladače, které to umí. Navíc přidávání vstupů přes USB ve VM Virtual Boxu je další zbytečný krok navíc.
Navíc pokud jsi použil XPčka z WindowsXPMode tak ti poběží jen 30 dní a pak konec, registrace ti nepomůže. Když je spouštíš přes Oracle VM Virtual Box tak se tak chovají. Musel bys je spustit přímo z XPMode, ale to umí jen sedmičky.
Takže pro nejstabilnější a bezproblémový provoz sondy i programu jsou jen dvě možnosti:
1) dva systémy s výběrem bootování
2) jeden systém, ale jen do Win7 32bit

Všechno už bylo ale řešeno ve vlákně CLIPa zde http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=21&t=9435
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Can Clip na win 8 a 8.1 64 bit. - ono to jde.

Příspěvek od Zefek » pon bře 02, 2015 21:44

Navíc, jakýkoliv systém, který je virtualizovaný (xp mode, vmware, ...) žere systémové zdroje. Jedná se o dva systémy spuštěné současně. Takže je vyšší spotřeba baterie, vyšší doba odezvy, ... Hodí se to do dílny na stůl, ne do auta bez připojení do zásuvky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů