diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Casari
Junior member
Příspěvky: 133
Registrován: pát čer 06, 2014 06:11
Bydliště: Dolní Benešov (Okr. Opava)

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Casari » úte lis 18, 2014 23:47

Nikdo nic neporadí ? :) nejde mi to vubec spojit s pc :-(
Renault Mégane II, 1.9dci, 88kw, r.v.2004,

Uživatelský avatar
Krumph
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 07, 2011 17:26
Bydliště: Praha

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Krumph » stř lis 19, 2014 14:42

Casari píše:Tak jsem nakonec koupil ten s kabelem USB, ale píše mi to že nejde otevřít PORT a mám zkontrolovat jeho nastavení nebo tak něco :) Jak to mám kruci zkontrolovat a kde ? :D
Popiš víc co jsi s tím dělal a jak. Nainstaloval jsi oba ovladače? Zobrazí se ti po připojení kabelu v systému nový COM port? Je jeho číslo stejné jako máš nastavené v programu, kterým se snažíš k jednotce připojit? Prostě to chce bližší info.

Pro začátek koukni do správce zařízení polozka Porty (COM&LPT) jestli se ti objeví další zařízení po připojení toho kabelu do USB. Pokud ano uvidíš tam i číslo, které používá. Shodné je potřeba nastavit v programu, který pro diagnostiku používáš.
Renault Kangoo 2 - 2009 1.5dci 63kW

Uživatelský avatar
Casari
Junior member
Příspěvky: 133
Registrován: pát čer 06, 2014 06:11
Bydliště: Dolní Benešov (Okr. Opava)

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Casari » stř lis 19, 2014 22:49

1. Pripojil jsem ELM pomoci USB (Vyskočilo ovladač nebyl uspěšně nainstalovan)
2. Nainstaloval jsem ovladač z přiloženého cd
- vyzkoušel jsem oba (PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1.10.0 - PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1210)
3. ve spravci zarizeni mam nainstalovano cosi na portu COM3, je tam ale vykřičnik a po rozkliknuti vlastnosti je v poznamce: "Toto zařízení nelze spustit - Kód 10."

při pokusech o připojeni do jakehokoli diagnostického softu mi to píše to co jsem psal v predchozim prispevku :)

toto vše jsem delal pouze pri pripojenem usb, bez auta, to snad u ovladaču nemusim ne ? :)
Renault Mégane II, 1.9dci, 88kw, r.v.2004,

Uživatelský avatar
Krumph
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 07, 2011 17:26
Bydliště: Praha

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Krumph » čtv lis 20, 2014 06:50

Ja kupoval tady http://www.levnealarmy.cz/eshop/autodia ... -obd2.html jsou tam ke stazeni ovladace a fungovalo to bez problemu. Jestli funguji ty ovladace s klonem to nevim, ale snad jo, tak je zkus predhodit tvemu kompu. Instalaci ovladacu slo udelat doma v teple bez nutnosti byt pripojen k autu.
Renault Kangoo 2 - 2009 1.5dci 63kW

Uživatelský avatar
Casari
Junior member
Příspěvky: 133
Registrován: pát čer 06, 2014 06:11
Bydliště: Dolní Benešov (Okr. Opava)

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Casari » pát lis 21, 2014 23:11

To jsou ty ovladače co byly přiloženy :) vpodstatě to je celý problém :D Nejdou mi nainstalovat nebo se nainstaluji nespravne, a dělá mi to jak na stolním pc tak na Ntb, oboje je Win7, 64bit, ultimate :) fakt už nvm...asi to na aukru prodam dal :D
Renault Mégane II, 1.9dci, 88kw, r.v.2004,

Uživatelský avatar
Krumph
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 07, 2011 17:26
Bydliště: Praha

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Krumph » sob lis 22, 2014 13:40

Já měl ten problém, že po připojení ke kompu to žádné ovladače po mě nechtělo, našlo si to nějaké jiné a tvářilo se, že vše je OK. Ale pochopitelně to nefungovalo. Po troše boje s ovladači jsem ten spodní ovladač vyměnil za ten staženej ze stránek levné alarmy (adresar amd64) a začalo to fungovat. Většina těhle problémů je často jen o trpělivosti vyzkoušet všechno možné. Takhle na dálku samosebou těžké radit.
Renault Kangoo 2 - 2009 1.5dci 63kW

lordsisken
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 03, 2014 09:46

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od lordsisken » pon lis 24, 2014 07:25

Zdravim.V programu OBD 2007 Litle-Suppoted Pids mam v pidu 0x01,0x13 a 0x1C zobrazen zamecek.Tzn.,ze auto tyhle pidy nepodporuje,ci jsou zamcene pro cteni v jinych diag.,krome originalni.Da se to nejak obejit,nebo to nejdriv musim odemknout v CAN CLIPU?

Uživatelský avatar
Casari
Junior member
Příspěvky: 133
Registrován: pát čer 06, 2014 06:11
Bydliště: Dolní Benešov (Okr. Opava)

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Casari » pon lis 24, 2014 21:26

No je to peklo, určitě si s tím ještě skusím pohrát, snad na něco přijdu :)
Renault Mégane II, 1.9dci, 88kw, r.v.2004,

thalia404
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 23, 2013 14:10

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od thalia404 » pon led 12, 2015 09:49

Zdravim ,

instaloval niekto driver na Win 8 pre elm 327 ? Skusal som rozne a ani jeden nezafungoval. Vie niekto poradit ?

Dakujem

Marek

Edit: vyriesene
Naposledy upravil(a) thalia404 dne stř led 21, 2015 19:03, celkem upraveno 1 x.

mpack
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pát pro 16, 2011 16:20

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od mpack » sob led 17, 2015 21:38

Zdravim,

mam doma pujceny od kamose ELM327 bluetooth a s zadnym programem (Torque, Scanmaster, OBD Car Doctor atd...) se nemuzu pripojit do LIII r.v.2010. vzdy se ukonci spojeni pri pripojovani do jednotky, pripojeni k ELM projde....

chapal bych to u programu ktery proste neumi komunikovat s jednotkou ale stahnul jsem jich nekolik a nejde ani jeden :-(

mp

thalia404
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 23, 2013 14:10

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od thalia404 » stř led 21, 2015 19:01

Ahoj,

asi treba sparovat telefon s obd II. skus párovací kód 1234 (podle dodávky někdy též 0000, 6789)


MArek

snikers
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: ned bře 17, 2013 13:05
Bydliště: Nemšová - SR

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od snikers » čtv led 22, 2015 17:22

Ten BT elm mam aj ja. S jednotkou sa spoji ale udaje nenacita ziadne.
Renault Scenic 1.9 dCi, 2002

IInickII
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 24, 2015 07:27

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od IInickII » čtv bře 05, 2015 21:22

zdravím páni, môžete mi poradiť s pripojením diagnostiky elm327 cez bluetooth ku Renaultu Megane 2001 motor 1,9Dti? Mám adaptér požičaný od kamaráta, po pripojení do diag zásuvky som ho spojil s telefónom s androidom, spároval bluetooth ale v aplikáciách hlási, že sa nedokáže pripojiť na riadiacu jednotku. Skúšal som cca 5 aplikácií ale ani jedna to nezvládla. Potom som to skúšal aj cez nejakú aplikáciu na pc ale výsledok bol podobný. Je problém v tom, že to auto nepodporuje a jediná možnosť je kúpiť clip alebo robím niekde chybu ja? chcel by som si hlavne zobraziť aktuálne údaje z motora, najmä spotrebu a prípadne pozrieť chyby. Kedysi som tento istý adaptér skúšal na Kii Sportage 2004 a tam fungoval bez problémov takže adaptér by mal byť funkčný. Preštudoval som si celú túto tému ale odpoveď som nenašiel tak dúfam že niekto s podobným problémom poradí.

Ďakujem

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Dehumanizer » čtv bře 05, 2015 21:53

IInickII píše:zdravím páni, môžete mi poradiť s pripojením diagnostiky elm327 cez bluetooth ku Renaultu Megane 2001 motor 1,9Dti? Mám adaptér požičaný od kamaráta, po pripojení do diag zásuvky som ho spojil s telefónom s androidom, spároval bluetooth ale v aplikáciách hlási, že sa nedokáže pripojiť na riadiacu jednotku. Skúšal som cca 5 aplikácií ale ani jedna to nezvládla. Potom som to skúšal aj cez nejakú aplikáciu na pc ale výsledok bol podobný. Je problém v tom, že to auto nepodporuje a jediná možnosť je kúpiť clip alebo robím niekde chybu ja? chcel by som si hlavne zobraziť aktuálne údaje z motora, najmä spotrebu a prípadne pozrieť chyby. Kedysi som tento istý adaptér skúšal na Kii Sportage 2004 a tam fungoval bez problémov takže adaptér by mal byť funkčný. Preštudoval som si celú túto tému ale odpoveď som nenašiel tak dúfam že niekto s podobným problémom poradí.

Ďakujem
Hm, a nemozes skusit pozicat aj nejaky klasicky ELM327 kabel a skusit to s tym PC programom spojit ci to pojde? Ja som teda ELM kabel nikdy neskusal lebo som ho nemal, pouzival som DDT2000 a pred rokom som kupil CLIP, ale pred 2 tyzdnami som objednal ten bluetooth ELM327 adapter z aliexpressu za 4 dolare :-) tak ked mi pride, mozem to skusit na mojej lagune ale ako pisali kolegovia vyssie asi s tym nebudem velmi uspesny, ja som to kupoval hlavne kvoli autu co ma frajerka (suzuki swift) a s ktorym je odskusane ze to chodi (kamarat ma to iste a funguje mu to s programom Torque pre android). Ale teda myslel som ze aspon starsie renaulty by mohli ist... Na tom PC si skusal co za program?
Ale ak by to nijako neslo rozbehat, tak okrem clipu mas este moznost skusit ten DDT2000, ten ide s nejakymi konkretnymi VAG kablami, vsetko je popisane v teme o DDT. Tam je investicia len za ten kabel ktory stoji 10-20 eur snad.
A co sa tyka clipu, ten sice vie mozno viac veci ako ddt ale je fakt zlozity, keby si ho chcel naplno vyuzit tak to je na dlhodobe studium, pripadne zucastnit sa nejakeho kurzu pre technikov renaultu :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

snikers
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: ned bře 17, 2013 13:05
Bydliště: Nemšová - SR

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od snikers » pát bře 06, 2015 17:29

Mam Elm327 Bluetooth a tiez mi nefunguje. K jednotke sa pripoji ale data ziadne nedostanem. Cez Vag KKL kabel mi chodi DDT bezproblemov.
Renault Scenic 1.9 dCi, 2002

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Šuby » ned bře 08, 2015 12:54

Ahoj, nechají se s touto diagnostikou i mazat chyby nebo pouze načítat?

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Dehumanizer » čtv bře 12, 2015 14:50

Šuby píše:Ahoj, nechají se s touto diagnostikou i mazat chyby nebo pouze načítat?
daju sa aj mazat, zalezi teda od programu ktory pouzivas ale to by snad mali vediet vsetky.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Dehumanizer » čtv bře 12, 2015 16:56

Tak vazeni, dnes mi prisiel bluetoothovy ELM327 interface z aliexpressu za necelych 5 dolarov (tento: http://www.aliexpress.com/item/New-Supe ... 80316.html ) a pomocou programu Torque pre android a pluginu "Advanced EX for RENAULT" (da sa najst v google play store) sa mi podarilo uspesne pripojit moju lagunu a citat vsetky mozne udaje. Na instalaciu toho pluginu myslim treba mat kupeny aj ten Torque Pro verziu (ten som uz mal ale myslim ze na free verzii nejde instalovat pluginy).
Neskusal som Torque pripajat k lagune bez toho pluginu, takze neviem ci to ze mi to funguje je v dosledku instalacie toho pluginu (ktory prida zopar datasetov specifickych pre renault) alebo ci by mi to islo aj bez toho, ja som predpokladal ze mi to nepojde ked ste tu viaceri pisali ze sa vam to nepodarilo, ale aby som nemusel 2x chodit do garaze tak som si rovno kupil ten plugin s tym ze ked to nepojde tak ho do 2 hodin mozem vratit. Ale vsetko funguje, pripoji sa a aj vsetky udaje ktore som pozeral normalne realne ukazoval.
Po instalacii sa v menu pluginu nastavi typ auta/motoru (Pre LIII je tam iba 2.0 s motorom M4R a 1.5 K9K ale s tym M4R mi to behalo)
Skoda ze na LIII je diagnosticky konektor tak nestastne umiestneny ze ked to chcem pripojit tak treba vyhadzovat vsetko co mam v laktovej opierke.
Takze kto mate LIII a telefon alebo tablet s androidom a chcete nejaku lacnu diagnostiku na citanie/mazanie chyb a sledovanie stavov motora, toto je asi najlepsia varianta. Navyse s tym bluetoothom odpada aj kabelaz co je super.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Zefek » čtv bře 12, 2015 17:37

M4R je nesmysl, muselo by jít o 2.0 turbo v benzínu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Dehumanizer » čtv bře 12, 2015 17:48

Ten motor sa tam voli len preto ze podla toho pridava tie PID pre dany motor. Pozeram ze co je v custom PID a su tam nejake hovadiny takze to asi bude naozaj pre 2.0 turbo benzin, ked som teraz dal tu 1.5ku tak tam vidim aj napriklad stav EGR co tam predtym nebolo, takze asi je lepsie dat ten K9K
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od hackerjack » pát bře 20, 2015 23:33

Dehumanizer píše:.. a pomocou programu Torque pre android a pluginu "Advanced EX for RENAULT" (da sa najst v google play store) sa mi podarilo uspesne pripojit moju lagunu a citat vsetky mozne udaje...
Zajímavé. Co se skrývá pod "vsetky mozne udaje"? Můžeš poskytnout nějaký screenshot?
HJ

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Dehumanizer » sob bře 21, 2015 07:50

hackerjack píše: Zajímavé. Co se skrývá pod "vsetky mozne udaje"? Můžeš poskytnout nějaký screenshot?
HJ
hm no to bude tazke, lebo tych PID je tam velmi vela, skrolovat sa to da do aleluja, ale ked budem mat dnes cas tak skusim to pripojit a pozriem ci nejde spravit nejaky aktualny snapshot vsetkych senzorov alebo take nieco...
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Dehumanizer » sob bře 21, 2015 07:59

toto su veci ktore som dal ja logovat ked som to minule skusal napriklad:
[RADV] ECU Odometer(km),[RADV] Current Engine Speed(rpm),[RADV] EGR Valve Duty(%),[RADV] Engine Torque(Nm),[RADV] Fuel Rail Pressure(bar),[RADV] Fuel Temperature(°C),[RADV] Injection Qty(mg/st),[RADV] Mass Air Flow(mg/st),[RADV] Measured Boost Pressure(bar),Engine Coolant Temperature(°C),Engine RPM(rpm),Turbo Boost & Vacuum Gauge(bar)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od hackerjack » stř bře 25, 2015 15:50

Dehumanizer píše:toto su veci ktore som dal ja logovat ked som to minule skusal napriklad:
[RADV] ECU Odometer(km),[RADV] Current Engine Speed(rpm),[RADV] EGR Valve Duty(%),[RADV] Engine Torque(Nm),[RADV] Fuel Rail Pressure(bar),[RADV] Fuel Temperature(°C),[RADV] Injection Qty(mg/st),[RADV] Mass Air Flow(mg/st),[RADV] Measured Boost Pressure(bar),Engine Coolant Temperature(°C),Engine RPM(rpm),Turbo Boost & Vacuum Gauge(bar)
Díky za info.
Tohle jsou běžné údaje standardního OBDII protokolu a nikoliv nějaké advanced hodnoty speciálně pro Renault. Hádal bych, že ten plugin až zase tak moc zvláštní nebude. Musel jsi za to extra zaplatit?
HJ

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika ELM327 (klon), instalace, programy

Příspěvek od Dehumanizer » stř bře 25, 2015 15:58

Ved ja som vobec o tom plugine nehovoril, ja som hovoril vseobecne o tom softwari. Ten plugin nepridava nic specialne, akurat niektore veci co tam standartne niesu, resp. su na inych PID to prida do zoznamu a nemusi to clovek rucne hladat, zistovat co to je a pridavat.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti