OBDII - USB Interface pro DDT2000 - FT232R/SI9243

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Josef HORÁK
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: úte čer 30, 2009 19:52

Příspěvek od Josef HORÁK » ned led 03, 2010 12:50

littleboy78 píše:
mtv píše:rozumim tomu dobře, že když si sesmolim ten kabel a seženu si software, tak si připojim auto k pc a nemusim draze platit za diagnostiku?
Tak jest, pokud se Ti tedy jedná o Lagunu II. Ještě není od věci si stáhnout dialogys v češtině, abys byl chytrej z chybových kódů, co vyčteš z řídících jednotek.

http://renault.hostuju.cz/dialogys_07.htm

Jinak je tam ještě spousta dalšího moudra na samostudium :lol:
...No jo, je toho tam plno, ale prase aby se v tom vyznalo. Zatím jsem nepřišel na to, jakej je v tom systém, abych dokázal najít, co hledám... Vidím jen směs dokumentace k všemožnejm modelum...
Modrá Laguna II grandtour, 2.0 T Dynamique

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon led 04, 2010 08:34

Mystique píše:A máte prosím vás někdo dialogys na Lagunu II ?
Jelikož v příspěvku nademnou je jen na lagunu I . Díky
A prohlížel jsi všechny ty PDF soubory, bylo to až někde od půlky, ale rozhodně to tam bylo. Tak třeba MR341X7438C000.pdf je ABS.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Uživatelský avatar
magorcondoria
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 22, 2010 23:28
Bydliště: Aussig

CAN

Příspěvek od magorcondoria » sob led 23, 2010 00:04

Program bude fungovat s převodníky CAN-USB například něco jako tento od NI.http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/203382 .Adaptér obsahuje CAN transceiver,procesor a převodník na USB. Není potřeba žádný konkrétní hardware jde jen o ten virtuální COM.CAN protokolu používaných v autech je min 6.co se týče rychlosti tak jsou dvě 500a250Kbaud.bohužel tyto adaptery stojí okolo 16tis.
Budu se snažit dát něco dohromady,o výsledky se podělím(pokud se k něčemu "homemade" dopracuji).Budu se muset s někým spojit protože ten procesor řídí příjem a vysíláni dat,bez naprogramování se neobejde a to je nad moje síly.
Super forum.Zatím nejlepší co jsem viděl,jak si dokážete nezištně pomáhat.To už se dnes moc nevidí.Několikrát mi to vaše forum pomohlo u notorických závad.

P.S.Napište francouzům že 7 barev na kabeláž je bída,zě se dají i kombinovat.Asi tam mají monopol jednoho dodavatele na tento produkt.(vím jak je to značené,a jak jsou i popsány konektory v dokumentaci.Ale ne vždy má člověk všechno co by potřeboval)

Uživatelský avatar
milous01
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte pro 15, 2009 15:48

Příspěvek od milous01 » sob led 23, 2010 09:33

littleboy78: zdar kolik by stál ten kabel u tebe? jelikož nejsem jeden ztěch co kamarádej s pájkou. díky
Laguna II 1.9 dCi expresion 2001. všechno se dá opravit a kdyby né tak je tu autorizovaný servis RENAULT

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » sob led 23, 2010 21:50

milous01 píše:littleboy78: zdar kolik by stál ten kabel u tebe? jelikož nejsem jeden ztěch co kamarádej s pájkou. díky
cena hotovýho otestovanýho kabelu včetně pošty po ČR je 900. Interface bastlim v současné verzi pro K-Line i L-Line a do profi štekru. Fotky toho, o čem mluvím jsou na stránkách, které k tomu vytvářím
http://diag.ic.cz/Data/Hardware.html
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

knoflajzs
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 19, 2007 23:40
Bydliště: Okolí PHY

Mohu jen doporučit !!!

Příspěvek od knoflajzs » sob led 23, 2010 23:06

littleboy78 píše:
milous01 píše:littleboy78: zdar kolik by stál ten kabel u tebe? jelikož nejsem jeden ztěch co kamarádej s pájkou. díky
cena hotovýho otestovanýho kabelu včetně pošty po ČR je 900. Interface bastlim v současné verzi pro K-Line i L-Line a do profi štekru. Fotky toho, o čem mluvím jsou na stránkách, které k tomu vytvářím
http://diag.ic.cz/Data/Hardware.html
Moc šikovny chlapik. Opravdu kabel funguje a liileboy je seriozní člověk !!!
Laguna Grandtour 1,9 dci 88 kw 2001 privileg,225/45/17,xenony,

Uživatelský avatar
milous01
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte pro 15, 2009 15:48

Příspěvek od milous01 » ned led 24, 2010 00:09

tak až vyřečim lowe tak se ti ozvu páč mám veliký zájem. jen mě zajímá je to k tomu balýku DDT2000 + ovladače??
Laguna II 1.9 dCi expresion 2001. všechno se dá opravit a kdyby né tak je tu autorizovaný servis RENAULT

Marianos
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: úte pro 08, 2009 16:19
Bydliště: Hlučín

Re: CAN

Příspěvek od Marianos » ned led 24, 2010 19:54

magorcondoria píše:Program bude fungovat s převodníky CAN-USB například něco jako tento od NI.http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/203382 .Adaptér obsahuje CAN transceiver,procesor a převodník na USB. Není potřeba žádný konkrétní hardware jde jen o ten virtuální COM.CAN protokolu používaných v autech je min 6.co se týče rychlosti tak jsou dvě 500a250Kbaud.bohužel tyto adaptery stojí okolo 16tis.
Budu se snažit dát něco dohromady,o výsledky se podělím(pokud se k něčemu "homemade" dopracuji).Budu se muset s někým spojit protože ten procesor řídí příjem a vysíláni dat,bez naprogramování se neobejde a to je nad moje síly.
Super forum.Zatím nejlepší co jsem viděl,jak si dokážete nezištně pomáhat.To už se dnes moc nevidí.Několikrát mi to vaše forum pomohlo u notorických závad.

P.S.Napište francouzům že 7 barev na kabeláž je bída,zě se dají i kombinovat.Asi tam mají monopol jednoho dodavatele na tento produkt.(vím jak je to značené,a jak jsou i popsány konektory v dokumentaci.Ale ne vždy má člověk všechno co by potřeboval)

Ahoj, taky něco scháním přes CAN, napiš potom, jak jsi "daleko", díky.
Renault Austral iconic Tce 160

Marianos
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: úte pro 08, 2009 16:19
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od Marianos » ned led 24, 2010 20:00

Renault Austral iconic Tce 160

Uživatelský avatar
magorcondoria
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 22, 2010 23:28
Bydliště: Aussig

Příspěvek od magorcondoria » pon led 25, 2010 00:13

Vím o tomto http://www.usb2can.wz.cz/,ale nechci dávat 3Tis. (Mám BMW :-) )

Uživatelský avatar
magorcondoria
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 22, 2010 23:28
Bydliště: Aussig

Příspěvek od magorcondoria » pon led 25, 2010 00:25

To Marianos :Co "narvat"do té Atmega?

Uživatelský avatar
magorcondoria
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 22, 2010 23:28
Bydliště: Aussig

Příspěvek od magorcondoria » pon led 25, 2010 00:41

Už jsem chtěl jít spát,ale skouknul jsem to.Super, firmware je GPL!Jen ho stáhnout.Takže tomu nic nestojí v cestě.neudělá někdo PCB fotocestou?Maluju je odruky,ale tohle by opravdu nešlo.

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon led 25, 2010 08:45

magorcondoria píše:Už jsem chtěl jít spát,ale skouknul jsem to.Super, firmware je GPL!Jen ho stáhnout.Takže tomu nic nestojí v cestě.neudělá někdo PCB fotocestou?Maluju je odruky,ale tohle by opravdu nešlo.
No já bych to klidně nechal udělat, ale zkoušel to někdo na Laguně, že to skutečně chodí? Je to hafo práce a peněz rozchodit ten první kus, kdyby to chodilo, tak samozřejmě ty další už jsou brnkačka. Takže jestli někdo potvrdí na 100%, že to chodí, tak se tomu klidně pověnuju. Předem upozorňuju, že ta firma, co mi dělá ty DPS, tak nedělá prokovené spojky mezi vrstvama.

Tak jsem na to mrknul detailněji a myslím si o tom následující:
S DDT se to podle mého názoru vůbec kámošit nebude. FT245 simuluje podle mě paralelní port, takže si myslím, že po připojení do systému to asi vytvoří virtuální paralelní port. DDT podle mě stndartně komunikuje po sériové lince. Jestli se mýlím tak, se omlouvám. Má s tím někdo nějaké zkušenosti?
Nechci tvrdit, že ten interface USB-CAN nefunguje, jen si myslím, že bude třeba jiný soft než DDT, tzn. bude použitelnost značně omezená.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Marianos
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: úte pro 08, 2009 16:19
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od Marianos » pon led 25, 2010 13:21

Nemá někdo odkaz na stránky ohledně DDT-2000, DERELEK znám ale nevím, jestli přímo oni "vytvořili" i program, vím jen, že dělají kabely.
Zajímal by mě přímo manual na DDT-éčko.
Jinak, jak jsem již psal, uvažuji o koupi clona Clipa !!! :roll:
Renault Austral iconic Tce 160

Marianos
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: úte pro 08, 2009 16:19
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od Marianos » pon led 25, 2010 13:40

odkaz na polské stránky :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1286164.html

Tam právě píšou o kabelu na DDT 2000, měl by umět CAN a jde objednat z Francie !!! Jen jsem ho tam nenašel asi neumím hledat !!!
CAN kabel za 90Eček a mít jistotu, že pojede, tak bych si jej koupil.

koszt to 60Euro + wysyłka + ubezpieczenie = 89,7 :D
Renault Austral iconic Tce 160

Uživatelský avatar
magorcondoria
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 22, 2010 23:28
Bydliště: Aussig

Příspěvek od magorcondoria » úte led 26, 2010 00:06

To mi uniklo viděl jsem FTxxx, o pravdu to je na virtualni LPT(LPT ma propustnost až 2MB, asi proto).DDT potřebuje COM.Podívám se do nastavení programu,mam pocit že to někde v nastavení HW chce soubory ovladače,zda by to nešlo nějak "vnutit".Ale moc tomu nevěřím.

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » úte led 26, 2010 21:29

magorcondoria píše:To mi uniklo viděl jsem FTxxx, o pravdu to je na virtualni LPT(LPT ma propustnost až 2MB, asi proto).DDT potřebuje COM.Podívám se do nastavení programu,mam pocit že to někde v nastavení HW chce soubory ovladače,zda by to nešlo nějak "vnutit".Ale moc tomu nevěřím.
já měl k dispozici kabel od ross-techu a DDTčko si ho vůbec nevšimlo, tak už si dávám větší pozor. Jak to není čistě sériová komunikace, tak tomu moc nevěřím a raději dávám ruce pryč.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Marianos
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: úte pro 08, 2009 16:19
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od Marianos » čtv led 28, 2010 13:41

Musím pochválit našeho člena jménem : littleboy78 :roll: , perfektní stránky i s návodem, prostě to nemá chybu !!!

PS: achjó, škoda, že nejde udělat ten CAN :?:
Renault Austral iconic Tce 160

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pát led 29, 2010 17:02

Marianos píše:Musím pochválit našeho člena jménem : littleboy78 :roll: , perfektní stránky i s návodem, prostě to nemá chybu !!!

PS: achjó, škoda, že nejde udělat ten CAN :?:
no ještě to rozhodně není ve fázi, kdy bych byl s webem spokojenej, kdyby tak bylo na to víc času. :cry:

Myslím si, že se časem něco objeví i na ten CAN-BUS. Kdyby měl někdo bližší informace ohledně toho CAN protokolu, tak se podělte,možná by se pak snáz hledalo.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Uživatelský avatar
milous01
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte pro 15, 2009 15:48

Příspěvek od milous01 » pon úno 01, 2010 09:36

tak jsem v čera skoušel DDT s tím to kabelem http://www.motordiag.cz/produkt/hex-can co má kamarád a nenašlo to nic jen spal že asi chýbí USB plug,nevím co stím.
Laguna II 1.9 dCi expresion 2001. všechno se dá opravit a kdyby né tak je tu autorizovaný servis RENAULT

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon úno 01, 2010 10:23

milous01 píše:tak jsem v čera skoušel DDT s tím to kabelem http://www.motordiag.cz/produkt/hex-can co má kamarád a nenašlo to nic jen spal že asi chýbí USB plug,nevím co stím.
na hex-can zapomeň, v systému se nehlásí jako sériový port, ale jako USB zařízení. Tyhle zařízení a DDT se prostě spolu nekamarádí.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Uživatelský avatar
PEPE80
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř říj 01, 2008 15:28
Bydliště: SVK

Příspěvek od PEPE80 » pon úno 22, 2010 16:12

prečo to tu všetkým funguje a mne nie? DDT-čko sa vôbec nevie spojiť s autom. driver na FT232 mám, vyberiem serial port COMx a nič. tá žlo-zelená ikonka je v stave not connected (missing). len dva pásiky bez šípok. a ešte tam je aj toto: Define key 'HKEY_CURRENT_USER\Software\VB and VBA Program Settings\DDT\Hardware\AllowUSBDIAGUpdate' as non empty string to authorize USB-DIAG firmware update. čo mám s tým robiť?
RENAULT LAGUNA II 1,9dci 120 HP PRIVILEG, Jak na to Renault Laguna II, Dialogys, VISU, DDT2000

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon úno 22, 2010 16:23

PEPE80 píše:prečo to tu všetkým funguje a mne nie? DDT-čko sa vôbec nevie spojiť s autom. driver na FT232 mám, vyberiem serial port COMx a nič. tá žlo-zelená ikonka je v stave not connected (missing). len dva pásiky bez šípok. a ešte tam je aj toto: Define key 'HKEY_CURRENT_USER\Software\VB and VBA Program Settings\DDT\Hardware\AllowUSBDIAGUpdate' as non empty string to authorize USB-DIAG firmware update. čo mám s tým robiť?
adresář c:/DDT2000data jsi smazal a nahradil tím v archívu? a co máš za verzi Win a jaký máš IE a jaký máš defaultní prohlížeč na web?
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Uživatelský avatar
PEPE80
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř říj 01, 2008 15:28
Bydliště: SVK

Příspěvek od PEPE80 » úte úno 23, 2010 21:00

littleboy78 píše:
PEPE80 píše:prečo to tu všetkým funguje a mne nie? DDT-čko sa vôbec nevie spojiť s autom. driver na FT232 mám, vyberiem serial port COMx a nič. tá žlo-zelená ikonka je v stave not connected (missing). len dva pásiky bez šípok. a ešte tam je aj toto: Define key 'HKEY_CURRENT_USER\Software\VB and VBA Program Settings\DDT\Hardware\AllowUSBDIAGUpdate' as non empty string to authorize USB-DIAG firmware update. čo mám s tým robiť?
adresář c:/DDT2000data jsi smazal a nahradil tím v archívu? a co máš za verzi Win a jaký máš IE a jaký máš defaultní prohlížeč na web?
adresár som zmazal a nahradil, WIN XP home edition SP3, IE7, mám aj mozillu ale spustam to na exploreri.
RENAULT LAGUNA II 1,9dci 120 HP PRIVILEG, Jak na to Renault Laguna II, Dialogys, VISU, DDT2000

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » stř úno 24, 2010 07:53

PEPE80 píše:
littleboy78 píše:
PEPE80 píše:prečo to tu všetkým funguje a mne nie? DDT-čko sa vôbec nevie spojiť s autom. driver na FT232 mám, vyberiem serial port COMx a nič. tá žlo-zelená ikonka je v stave not connected (missing). len dva pásiky bez šípok. a ešte tam je aj toto: Define key 'HKEY_CURRENT_USER\Software\VB and VBA Program Settings\DDT\Hardware\AllowUSBDIAGUpdate' as non empty string to authorize USB-DIAG firmware update. čo mám s tým robiť?
adresář c:/DDT2000data jsi smazal a nahradil tím v archívu? a co máš za verzi Win a jaký máš IE a jaký máš defaultní prohlížeč na web?
adresár som zmazal a nahradil, WIN XP home edition SP3, IE7, mám aj mozillu ale spustam to na exploreri.
A při instalaci jsi spouštěl i instalaci Visual Basicu a Framework? Já bych to asi zkusil být Tebou ještě jednou přeinstaloval.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti