DDT2000 a vše kolem něj...

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
marekli
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 17, 2008 08:14

Kánel OBD II a USB

Příspěvek od marekli » pon led 26, 2009 13:29

Skúžali ste niekto použiť na Lagunu tento kábel s USB?

http://www.mtaplus.cz/index.php?stred=z ... rovedeni_0
Renault Laguna 1.9 dci, 81 kw, r.v. 2005

jlipka2001
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 03, 2009 08:44

diag. kabel

Příspěvek od jlipka2001 » úte úno 03, 2009 11:15

krt.ecek píše:tento je ten který mám já:
http://www.mtaplus.cz/?stred=zbozi_info ... e3_zobraz=
Vie mi niekto povedat ci to bude fungovat na megana 98/99 rocnik DIK

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » úte úno 03, 2009 11:31

Pokud vím tak ne, ale nemůžu to říct na 100% nezkoušel jsem to na předfacliftovou verzi, rozhodně 1,6 16V 2001 jde
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

marwill
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: sob pro 06, 2008 09:38
Bydliště: Košice-šaca

Příspěvek od marwill » pon úno 09, 2009 15:53

Laguna II Initiale-full,2.0 16v IDE 103kw,K&N---EX
Laguna III Grandtour Black Edition 2.0DCI 110kw DPF 4control

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od sanjasin » čtv úno 12, 2009 12:50

Jde to pomocí tohoto programu zapnout a vypnout, popř. jak?

Dík
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » čtv úno 12, 2009 13:57

marwill píše:A co tak tento ma niekto?
http://www.autocon.xf.cz/index.php?lng= ... ndtype[url][/url]
Zase tento spam?
Predpokladam ze henta stranka/obchod je cisty podvod... stranky na webzdarma.cz, to uz samo o niecom svedci, email na mail.t-com.sk, kontakt ziadny okrem jedneho mobilneho cisla.
Kto si tam nieco kupi tak musi byt blazon...
A vzhladom na to ze uzivatel Marwill ma jediny prispevok a hned toto, nedal by som ruku do ohna za to ze to nie je dotycny prevadzkovatel webu.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Dehumanizer » čtv úno 12, 2009 13:58

sanjasin píše:Jde to pomocí tohoto programu zapnout a vypnout, popř. jak?

Dík
celodenne svietenie sa diagnostikou neda nastavit
vypnut a zapnut sa da len automaticke svietenie po tme ale to sa da packou svetiel bez diagnostiky a ked treba svietit cely den tak to je aj tak nanic
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od sanjasin » čtv úno 12, 2009 14:23

Dehumanizer píše:
sanjasin píše:Jde to pomocí tohoto programu zapnout a vypnout, popř. jak?

Dík
celodenne svietenie sa diagnostikou neda nastavit
vypnut a zapnut sa da len automaticke svietenie po tme ale to sa da packou svetiel bez diagnostiky a ked treba svietit cely den tak to je aj tak nanic
Já, právě myslel, že to jde zapnout někde v řídící jednotce u novějších aut a tím pádem se světla rozsvítí po nastartování, u Laguny to tak mám a nevím, jestli to je, už z výroby nebo dodatečně zaplý diagnostikou nebo dodělaný.
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

marwill
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: sob pro 06, 2008 09:38
Bydliště: Košice-šaca

Příspěvek od marwill » čtv úno 12, 2009 16:31

no to urcite! to som nasiel na opelclube.sk!
Laguna II Initiale-full,2.0 16v IDE 103kw,K&N---EX
Laguna III Grandtour Black Edition 2.0DCI 110kw DPF 4control

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Laco19 » pát úno 13, 2009 09:37

Dehumanizer píše:celodenne svietenie sa diagnostikou neda nastavit
vypnut a zapnut sa da len automaticke svietenie po tme ale to sa da packou svetiel bez diagnostiky a ked treba svietit cely den tak to je aj tak nanic
Celodenne svietenie mame v UCH uz od roku 2001 :wink: ale takmer nikto k nemu nema osadenu kabelaz (vo faze I) a patice pre rele.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Dehumanizer » pát úno 13, 2009 12:28

Laco19 píše:
Dehumanizer píše:celodenne svietenie sa diagnostikou neda nastavit
vypnut a zapnut sa da len automaticke svietenie po tme ale to sa da packou svetiel bez diagnostiky a ked treba svietit cely den tak to je aj tak nanic
Celodenne svietenie mame v UCH uz od roku 2001 :wink: ale takmer nikto k nemu nema osadenu kabelaz (vo faze I) a patice pre rele.
hm
a kde to tam je? ja som nic take nikde nevidel a zatial aj tu vsetci vzdy hovorili ze to nejde
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Laco19 » pát úno 13, 2009 13:07

Dehumanizer píše:
Laco19 píše:
Dehumanizer píše:celodenne svietenie sa diagnostikou neda nastavit
vypnut a zapnut sa da len automaticke svietenie po tme ale to sa da packou svetiel bez diagnostiky a ked treba svietit cely den tak to je aj tak nanic
Celodenne svietenie mame v UCH uz od roku 2001 :wink: ale takmer nikto k nemu nema osadenu kabelaz (vo faze I) a patice pre rele.
hm
a kde to tam je? ja som nic take nikde nevidel a zatial aj tu vsetci vzdy hovorili ze to nejde
To nastavenie tam je ale nebude to fungovat koli chybajucemu kablovaniu a rele.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Dehumanizer » pát úno 13, 2009 23:48

Laco19 píše:
Dehumanizer píše:
Laco19 píše:
Dehumanizer píše:celodenne svietenie sa diagnostikou neda nastavit
vypnut a zapnut sa da len automaticke svietenie po tme ale to sa da packou svetiel bez diagnostiky a ked treba svietit cely den tak to je aj tak nanic
Celodenne svietenie mame v UCH uz od roku 2001 :wink: ale takmer nikto k nemu nema osadenu kabelaz (vo faze I) a patice pre rele.
hm
a kde to tam je? ja som nic take nikde nevidel a zatial aj tu vsetci vzdy hovorili ze to nejde
To nastavenie tam je ale nebude to fungovat koli chybajucemu kablovaniu a rele.
a kde to je?
a naco to tam teda davali ked to nikde nie je? ani po facelifte to tam nedavali?
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Laco19 » sob úno 14, 2009 09:02

Dehumanizer píše:a kde to je?
a naco to tam teda davali ked to nikde nie je? ani po facelifte to tam nedavali?
Treba nastavit bit 4 oktetu 2 v UCH. Potom by UCH mala zacat riadit tie 2 rele. Dalej treba tie rele aj osadit, postup je v servisnom manuali niekde pri elektrickych zariadeniach.
Ako som pisal, vacsina aut v nasich krajoch na to nema osadene kablovanie. V roku 2001 sa u nas nad dennym svietenim ani nerozmyslalo, bez casti kablovania je auto lacnejsie a hlavne lahsie.
To kablovanie je len zopar kablov a 2 patice na rele ale problem je:
- treba zohnat tie spravne patice aby ich stacilo do drziaka zacvaknut,
- originalne rele su poriadne drahe,
- mozno budu chybat v konektoroch kontakty na pripojenie kablov.
To iste dokaze urobit aj nejaky kupeny modul v peknej krabicke za podstatne nizsiu cenu (kupoval som pre otca od Jablotronu modul za cca 800SK riadeny mikroprocesorom). Ak ide len o svietenie, riesil by som to podobnym externym modulom.
Original ani moduly ale nevypnu cez den ostrekovanie svetiel a osvetlenie pristrojovej dosky ani neodpoja signal o zapnuti parkovacich svetiel od displeja navigacie.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Dehumanizer » sob úno 14, 2009 12:43

Laco19 píše:
Dehumanizer píše:a kde to je?
a naco to tam teda davali ked to nikde nie je? ani po facelifte to tam nedavali?
Treba nastavit bit 4 oktetu 2 v UCH. Potom by UCH mala zacat riadit tie 2 rele. Dalej treba tie rele aj osadit, postup je v servisnom manuali niekde pri elektrickych zariadeniach.
Ako som pisal, vacsina aut v nasich krajoch na to nema osadene kablovanie. V roku 2001 sa u nas nad dennym svietenim ani nerozmyslalo, bez casti kablovania je auto lacnejsie a hlavne lahsie.
To kablovanie je len zopar kablov a 2 patice na rele ale problem je:
- treba zohnat tie spravne patice aby ich stacilo do drziaka zacvaknut,
- originalne rele su poriadne drahe,
- mozno budu chybat v konektoroch kontakty na pripojenie kablov.
To iste dokaze urobit aj nejaky kupeny modul v peknej krabicke za podstatne nizsiu cenu (kupoval som pre otca od Jablotronu modul za cca 800SK riadeny mikroprocesorom). Ak ide len o svietenie, riesil by som to podobnym externym modulom.
Original ani moduly ale nevypnu cez den ostrekovanie svetiel a osvetlenie pristrojovej dosky ani neodpoja signal o zapnuti parkovacich svetiel od displeja navigacie.
No schvalne som kvoli tomu bol v aute s notebookom teraz a prepol som si to a funguje mi to! Takze bud to je tym ze mam lagunu z francuzska, alebo ze je pofaceliftova.
Ale tak ma napada ze ked mas automaticke spinanie svetiel podla toho ci je svetlo/tma, tak tam nejake to rele a kabelaz tak ci tak byt musi, pochybujem ze je zvlast rele na toto a zvlast na denne svietenie, to by predsa bolo zbytocne, ide len o to kedy riadiaca jednotka posle signal ze sa ma to rele zopnut, a to posle bud podla toho ci je svetlo alebo tma, alebo to moze posielat podla toho ci motor bezi alebo nie...
Ty tam mas alebo nemas to automaticke rozsvecovanie svetiel podla svetelnych podmienok? Lebo ak to nemas tak je aj to mozne ze to funguje len v autach ktore to maju.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Automatické rozsvícení světel po nastartování

Příspěvek od Laco19 » sob úno 14, 2009 14:43

Dehumanizer píše:No schvalne som kvoli tomu bol v aute s notebookom teraz a prepol som si to a funguje mi to! Takze bud to je tym ze mam lagunu z francuzska, alebo ze je pofaceliftova.
Ale tak ma napada ze ked mas automaticke spinanie svetiel podla toho ci je svetlo/tma, tak tam nejake to rele a kabelaz tak ci tak byt musi, pochybujem ze je zvlast rele na toto a zvlast na denne svietenie, to by predsa bolo zbytocne, ide len o to kedy riadiaca jednotka posle signal ze sa ma to rele zopnut, a to posle bud podla toho ci je svetlo alebo tma, alebo to moze posielat podla toho ci motor bezi alebo nie...
Ty tam mas alebo nemas to automaticke rozsvecovanie svetiel podla svetelnych podmienok? Lebo ak to nemas tak je aj to mozne ze to funguje len v autach ktore to maju.
Neviem ako je to po facelifte. Pred nim to ma podla manualov spinat 2 rele. Pozeral som aj do schemy - ten obvod je pripojeny paralelne k parkovackam a hlavnym svetlam. Netusim preco to riesili takto, ked to stacilo urobit softverovo (u mna su rele riadene UCH, nie spinacom). Zapnut som to v UCH neskusal ale nemyslim zeby to vo faze I bez osadenia rele fungovalo.

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Příspěvek od sanjasin » ned úno 15, 2009 20:35

Já si právě taky myslím, že rozsvícení světel, hned po nastartování je zaplý přes diagnostiku, že už tam je tahle funkce, jak říká Laco.

Diagnostika mi vyhodila tyhle chyby, přeložil sem je správně? Dík

UCBIC/BFR - UCH - M2S X74 et X73 Failures detected
defaut clignotant - problém se světlometem (pravý potkávací někdy nesvítí a pak zas jo)
embrayage/ point mort/frein - něco se zapojením brzdy

Ještě odbočím, vyndal sem panel klimy a když sem ho zandal zpět, tak mi nefunguje automatika klimy, je fakt, že sem to trochu prostřík kontaktolem (levý ovladač teploty), ale nechal vyschnout, jinak vše ostatní de, nevím proč, jestli se tam něco poškodilo, protože před tím to fungovalo a co je horší, tak nechce chytnout auto, motor točí, ale nechytne, včera normálně běžel, připadá mi, jako by to mělo souvislost s tou klimou, ale moc se mi to nezdá.
[/img]
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned úno 15, 2009 21:19

sanjasin píše:Já si právě taky myslím, že rozsvícení světel, hned po nastartování je zaplý přes diagnostiku, že už tam je tahle funkce, jak říká Laco.

Diagnostika mi vyhodila tyhle chyby, přeložil sem je správně? Dík

UCBIC/BFR - UCH - M2S X74 et X73 Failures detected
defaut clignotant - problém se světlometem (pravý potkávací někdy nesvítí a pak zas jo)
embrayage/ point mort/frein - něco se zapojením brzdy

Ještě odbočím, vyndal sem panel klimy a když sem ho zandal zpět, tak mi nefunguje automatika klimy, je fakt, že sem to trochu prostřík kontaktolem (levý ovladač teploty), ale nechal vyschnout, jinak vše ostatní de, nevím proč, jestli se tam něco poškodilo, protože před tím to fungovalo a co je horší, tak nechce chytnout auto, motor točí, ale nechytne, včera normálně běžel, připadá mi, jako by to mělo souvislost s tou klimou, ale moc se mi to nezdá.
[/img]
To o dennych svetlach mam z manualov ale nestudoval som fazu II, tam moze byt inac urobeny "hardver".
Tvoje chybove hlasenia su velmi neurcite - to mas asi z hlavneho menu a tam je to popisane tak. "Clignotant" je smerovka. To duhe je spojka/neutral/brzda - vyber si :wink: .
Co sa tyka klimy, skus vymazat chyby v RJ mozno sa rozbehne.
To, ze motor nestartuje by naozaj nemalo s klimou suvisiet ale pre istotu skus panel odpojit ci nastartujes.

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Příspěvek od sanjasin » pon úno 16, 2009 07:06

Laco19 píše:
sanjasin píše:Já si právě taky myslím, že rozsvícení světel, hned po nastartování je zaplý přes diagnostiku, že už tam je tahle funkce, jak říká Laco.

Diagnostika mi vyhodila tyhle chyby, přeložil sem je správně? Dík

UCBIC/BFR - UCH - M2S X74 et X73 Failures detected
defaut clignotant - problém se světlometem (pravý potkávací někdy nesvítí a pak zas jo)
embrayage/ point mort/frein - něco se zapojením brzdy

Ještě odbočím, vyndal sem panel klimy a když sem ho zandal zpět, tak mi nefunguje automatika klimy, je fakt, že sem to trochu prostřík kontaktolem (levý ovladač teploty), ale nechal vyschnout, jinak vše ostatní de, nevím proč, jestli se tam něco poškodilo, protože před tím to fungovalo a co je horší, tak nechce chytnout auto, motor točí, ale nechytne, včera normálně běžel, připadá mi, jako by to mělo souvislost s tou klimou, ale moc se mi to nezdá.
[/img]
To o dennych svetlach mam z manualov ale nestudoval som fazu II, tam moze byt inac urobeny "hardver".
Tvoje chybove hlasenia su velmi neurcite - to mas asi z hlavneho menu a tam je to popisane tak. "Clignotant" je smerovka. To duhe je spojka/neutral/brzda - vyber si :wink: .
Co sa tyka klimy, skus vymazat chyby v RJ mozno sa rozbehne.
To, ze motor nestartuje by naozaj nemalo s klimou suvisiet ale pre istotu skus panel odpojit ci nastartujes.
Já sem ty chyby smazal a vždycky tam akorát naskočí chyba levýho mixačního motoru, protože nefunguje, jinak to žádný jiný chyby neukazuje. Říkám si, jestli sem to nepodělal tím kontaktolem.

Jde v diagnostice nějak otestovat auto funkce klimy nebo pod čím jí to tam ukazuje?

Jo, to vyjelo z hlavního menu, já zkoušel i odpojit baterku a stejně to nepomohlo, připadá mi jako kdyby to nedávalo naftu, ještě zkontroluju pojistky, už se z toho auta, asi zblázním, jak říkal jeden týpek, že měli Laguny jako služebáky a víc jezdily na podvalu do servisu, než po vlastní ose :) .
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » stř úno 18, 2009 11:44

sanjasin píše: embrayage/ point mort/frein - něco se zapojením brzdy
Toto mi ak si dobre pamatam pisalo ked som mal vadny jeden zo snimacov pedalu spojky, skontroluj tie...
Mne nesiel zapnut tempomat vtedy, ak mas tempomat tak skus ci ti funguje.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » stř úno 18, 2009 11:47

sanjasin píše:Já si právě taky myslím, že rozsvícení světel, hned po nastartování je zaplý přes diagnostiku, že už tam je tahle funkce, jak říká Laco.
no ako vravim, ja som si to v diagnostike zapol a denne svietenie funguje (svieti stale vzdy ked je nastartovane), takze minimalne v pofaceliftovych verziach to zrejme uz je standartne zapnutelne

btw dnes sa mi akurat snivalo ze mi to prestalo fungovat :-)))
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Příspěvek od sanjasin » stř úno 18, 2009 13:19

Když šlápnu na spojku, tak se mi rozsvítí tlačítko startování, takže snímač bude v pořádku nebo je tam ještě jinej?

Můžete mi někdo poradit, jestli jde v DDT změnit nějak rozlišení obrazovky, já tam nic nenašel, protože jak sou tam různý údaje, třeba u vstřikování, tak sou třeba ve dvou řádcích a ta druhá je vidět jen z poloviny.
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř úno 18, 2009 13:44

sanjasin píše:Když šlápnu na spojku, tak se mi rozsvítí tlačítko startování, takže snímač bude v pořádku nebo je tam ještě jinej?

Můžete mi někdo poradit, jestli jde v DDT změnit nějak rozlišení obrazovky, já tam nic nenašel, protože jak sou tam různý údaje, třeba u vstřikování, tak sou třeba ve dvou řádcích a ta druhá je vidět jen z poloviny.
Rozlisenie mozes zmenit windowse.
Ja pouzivam v exploreri "full screen" - potom sa to uz zmesti na obrazovku.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » stř úno 18, 2009 13:47

Jen pro upřesnění full screen se v IE pouští F11 :wink:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Příspěvek od sanjasin » stř úno 18, 2009 14:10

To sou věci, hm, na celou obrazovku mě to nenapadlo dát :wink:
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů