Auto z dovozu - lhůta pro registraci v ČR

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Auto z dovozu - lhůta pro registraci v ČR

Příspěvek od presscott » sob bře 18, 2017 15:47

Rád bych znal odpověď na poměrně praktickou otázku :) .

Má někdo zkušenost, jak se postupuje v případech, kdy si koupím lehce havarované auto dovezené ze zahraničí, které již je fyzicky na území ČR, ale stále stojí na původních dokladech i registračních značkách? Je nějak stanovena doba, do kdy od dovozu musí být provedena registrace?

Vím, že standardně by se před registrací provedla dovozová STK, jenže ta u poškozeného auta není reálná, protože by samozřejmě neprošlo. Nejprve je tak nutné auto uvést do odpovídajícího stavu. A mě by právě zajímalo, zda jsem nějak časově omezen - opravu chci totiž realizovat sám po víkendech a nerad bych se dostal do situace, že auto opravím a pak zjistím, že jsem přešvihnul nějakou lhůtu a auto už v ČR nepřihlásím.

Děkuji :)
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Auto z dovozu - lhůta pro registraci v ČR

Příspěvek od Šamša » sob bře 18, 2017 17:32

Pokud budeš mít kupní smlouvu, auto bude z EU a bude odhlášené, tak můžeš v klidu provést opravu a poté projdeš dovozovou evidenčkou na STK. Pokud bude mimo EU nesmíš prošvihnout 8 letý limit data výroby, jinak tam se postupuje, jestli auto splňuje evropskou homologaci, což zase řeší dovozová evidenčka na STK, pokud ne musíš navštívit jedno z 5 specializovaných pracovišť Dekra, která se ti vyjádří k dovozu a co je na voze potřeba uvést do náležitostí, aby to zde šlo přihlásit.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto z dovozu - lhůta pro registraci v ČR

Příspěvek od presscott » sob bře 18, 2017 19:20

Díky moc za reakci, pro mě určitě příznivou. O té komplikaci s autem starším 8 let, pokud je ze země mimo EU, vím. V mém případě to je naštěstí nepodstatné, protože i když se jedná o auto z roku 2007, tak prodané a provozované bylo ve Francii :) .
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto z dovozu - lhůta pro registraci v ČR

Příspěvek od presscott » stř bře 22, 2017 16:47

Šamša píše:Pokud budeš mít kupní smlouvu, auto bude z EU a bude odhlášené, tak můžeš v klidu provést opravu a poté projdeš dovozovou evidenčkou na STK. Pokud bude mimo EU nesmíš prošvihnout 8 letý limit data výroby, jinak tam se postupuje, jestli auto splňuje evropskou homologaci, což zase řeší dovozová evidenčka na STK, pokud ne musíš navštívit jedno z 5 specializovaných pracovišť Dekra, která se ti vyjádří k dovozu a co je na voze potřeba uvést do náležitostí, aby to zde šlo přihlásit.
Ještě mám jeden dotaz týkající se toho stejného tématu, stejná situace, stejné auto.
Jak je v tomto případě ošetřeno pojištění a nebo vymahatelnost/doložení ekologické likvidace vraku? Myslím teď konkrétně to, že auto stojí v ČR na francouzských dokladech, ale není v ČR přihlášeno a vzhledem ke stavu ani přihlášeno být nemůže, a tak na něj není ani placeno pojištění. Někdo si ho koupí (bude mít kupní smlouvu) a řekne si, že se mu to auto nechce opravovat, a tak ho vyvrátí do první příkopy a nechá tam.

Nebo se auto při dovozu do ČR "odhlásí" na nového majitele a tam zůstává viset v "polopřevodu", než jsou splněny podmínky pro registraci? Polopřevod už by ale existovat neměl, pokud se nepletu.

Hledal jsem na netu, snad všude jsou ale popsány případy dovozu auta schopného projít dovozovou STK, a kdy teda auto dostane ještě v původní zemi převozní značky + se na něj uzavře pojištění, takže nevisí ve vzduchoprázdnu jako nedohledatelná věc. :roll:
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Auto z dovozu - lhůta pro registraci v ČR

Příspěvek od Šamša » stř bře 22, 2017 22:26

Polopřevod už neexistuje, ve Francii se to odhlásí a ty to máš nepřihlášené dokud se to neopraví. Doložitelnost je kupní smlouva a původní odhlášený techničák(ustřižený roh). Takže vozidlo pak musí stát na tvém pozemku, nebo v dílně, nesmí být na veřejném místě, pak porušuješ silniční zákon. Pak to opravíš, projdeš dovozovou evidenčkou, zaplatíš povinné ručení, zatím jen na VIN kód vozu a jdeš na pověřený úřad přihlásit vozidlo a vyzvednou RZ.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Virginia Juliana a 30 hostů