"Ekologický" poplatek při přepisu

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vasekplzen
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte dub 04, 2006 18:41
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vasekplzen » stř lis 05, 2008 00:57

no v mem TP jsou docela tajemni :) a navic tam jeste pisou v poznamce tzv. "S2"

nevite nekdo co to presne znamena?
84' Renault Alliance 1.7 DL Convertible
87' Renault Alliance 1.7 L Convertible
55' Renault 4CV
EX 89' Renault 21 1.7 TL (L48F)
EX 86' Renault 21 2.2 GTS (L48K)

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » stř lis 05, 2008 07:05

S2 se označoval 3-cestný řízený kat.
Anarki, objasni mi 1-cestný řízený kat, nějak to nepobírám :) A dej nějakej příklad, abych to pobral víc :)
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » stř lis 05, 2008 10:36

Jsem bez internetu a píšu jenom v práci pod palbou šéfa který nemá co lepšího na práci než slídit takže si počkej nejmíň do dalšího týdne. :wink:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
vasekplzen
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte dub 04, 2006 18:41
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vasekplzen » stř lis 05, 2008 10:49

Tak jsem popatral o neco dal a zjistil jsem tohle:

muj TP u Alliance z roku 1985 hovori o plneni limitu EHK 83-02B coz p.doc.Ing. Pospisil CSc. z VSCHT hodnoti ve sve praci o vlivu motoru a jejich emisi na ZP jako EURO 2.
To bych jeste zkousnul, ale pro zajimavost jeste uvadim jiny pripad:
moje BMW 324td z roku 1988 plni limit EHK 83-03C coz dle tohoto pana je EURO 3 a to se mi uz moc nezda. Navic u diesla do toho keca jeste tzv."kourivost" (korigovany soucinitel absorbce) kde je uvedena hodnota 3,2 ktera tomu EURO 3 asi moc neodpovida. Treba Octavia s TDI 2002 ma hodnotu uvedenu 0,9. Navic nedavno jsem byl na emisich a tam mi sdelili, ze ten motor je vzacne vyjimecnem stavu (na to z jakeho roku je. Nove vstriky, serizene ventily a repasovane cerpadlo asi udelaji sve. Ja to neinvestoval, byl to predesli majitel) a "kourivost" zmerili na 0,8.

Tezko rict jak to je ve skutecnosti, pokud tu je nekdo v tomto odvetvi vzdelan rad se poucim.
84' Renault Alliance 1.7 DL Convertible
87' Renault Alliance 1.7 L Convertible
55' Renault 4CV
EX 89' Renault 21 1.7 TL (L48F)
EX 86' Renault 21 2.2 GTS (L48K)

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Brain » čtv lis 06, 2008 00:40

Však se stačí podívat to jednotlivých směrnic co jsem sem postoval.

http://eur-lex.europa.eu/RECH_naturel.do
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

Uživatelský avatar
Martin-R9
Junior member
Příspěvky: 126
Registrován: ned srp 13, 2006 16:50
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin-R9 » čtv lis 06, 2008 21:49

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vazeni Renaultaci, precetl jsem si diskuzi, abych nekecal neco, co uz tu bylo.

Krom fora Renault Klubu, jsem jeste velkej aktivista v LADA Klubu, kde se nam tohle nelibi jeste vic nez tady Vam.. jak tak tady ctu, tak tu obcas nadavate, resite kolik budete platit a to me pekne stve!

To to tem prasatum fakt dame? Nesmyslny penize? Nebudu tady psat o tom, jakej je to nesmysl, to uz je tu stokrat, ale chci Vam rict, at s tim sakra neco udelame! Ted byla demostrace, na ktery bylo sakra malo lidi, vypadalo to spis jako fraska, ze novej zakon nikomu nevadi!

Ale to je proto, ze o tom nikdo nevi! Ano, diskutuje se o tom na forech, ale kolik myslite, ze to vi starych lidi, ktery zijou na venkove a sou radi za skodovku? Ktera jim za rok chcipne a co si z duchodu koupi??

Tohle je ta nejvedsi sprostarna! Proto na Vas na vsechny apeliju pridat se ke vsem klubum kde v tuhle chvili chceme vsechny vyhecovat a dat najevo svuj NESOUHLAS s touhle HOVADINOU, jesli s tim neco neudelame dokonce roku, tak uz nikdy, protoze jak ten zakon vyjde v platnost, nikdo ho neztahne to mi verte.

PROTO Vas vsechny vyzivam a zadan - NEBUDTE LHOSTEJNI k teto VECI, vemte svoje draky a pojde jasne rict svuj nazor pred vepřín na demonstraci, ktera bude radne ohlasena a legalni. Blizší termín upřesním!

Doufam, že si tenhle příspěvek jen nepřečtete a nepokrčíte rameny se slovy - "hm určitě s tim něco udělame" - UDELAME S TIM NECO, kdyz se spojime a ne kdyz na to budem jen nadavat a pak se divit "jé ono se to fakt platíí bůůů"

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prověřené vozy z hlediska výdrže, řazeno sestupně: Škoda 120, Fiat 126P, Lada 2101, Renault 9 1.4, Renault 11 1.4, Renault 9 1.8, Ford Probe 2.0, Škoda 110, Lada 21061 1500, Renault 11 Turbo, Lada 2103, Lada 2101 Rallye special, Fiat Polski 125P a v neposledni rade a nova krasna Lada 21061.. :-D

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » čtv lis 06, 2008 22:29

Martin: Máš pravdu je to kurv--na a židovina!!!

Uživatelský avatar
vasekplzen
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte dub 04, 2006 18:41
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vasekplzen » čtv lis 06, 2008 22:32

Chapu co svym pripevkem chces rici, ale na to je nas malo. Ja se v tomto pripade uchylim k tzv. "guerillove valce" vuci statoaparatu, protoze v tomto state je vetsine (ktera jedina by s tim mohla neco udelat) vsechno jedno. Je to stat 10mil. "Svejku" a podle toho to vypada.

Tento "eko vymysl" mne nevadi ani tak prakticky jako svym principem.
A konecny dusledek nebude tak dramaticky z nekolika duvodu:

1, jsme v Cechach - nemam obavu, ze se nevymysli nejaky "protitah"
2, vzhledem k evropske integraci je realna sance, ze nejaky sikula vytvori u "nejakeho" soudu precedentni pripad
3, oranzovo-ruda vlada by mohla svym volicum-chudakum dat nejaky darek ve forme upravy tohoto zakona (navic "zeleny" eko-XXXXXX potahnou od valu tak jako tak)
4, pokud budu nekdy timto poplatkem osobne postizen, vyberu si to od statu zpet jinym zpusobem (doted jsem to nedelal a chapu, ze kazdy tuto moznost nema)

Trochu paradoxem je, ze auto ktere ma tzv. "Grun Umweltplakette" v nemeckych mestech by melo platit tenhle nesmysl...
Zaverem bych pouze dodal, ze profikum to vadit nebude a vetsina "amateru" na to doplati, takze je to pouze dalsi tahani penez z lidi. Jedine co udelam ja osobne je, ze prevedu a doprevedu vsechny auta co mam na dedu (ma to svuj duvod) jako zmirneni dalsi mozne sikany "statoaparatu".
84' Renault Alliance 1.7 DL Convertible
87' Renault Alliance 1.7 L Convertible
55' Renault 4CV
EX 89' Renault 21 1.7 TL (L48F)
EX 86' Renault 21 2.2 GTS (L48K)

Uživatelský avatar
Martin-R9
Junior member
Příspěvky: 126
Registrován: ned srp 13, 2006 16:50
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin-R9 » čtv lis 06, 2008 22:41

ach jo... nechapu tenhle pristup, kdyz nas bude dost už to něco znamena sakra, ještě je furt čas..

myslíš že já si to neumim zařidit? mam taky znamy a možnosti, že Vam klidně napíšu moje auto na Vás ani o tom nebudete vědet (nemyslim kupni smlouvu ale zapis do registru), ale tady nejde o mě! ani o Tebe, tady de o ty NORMALNI chudsí lidi !!!!!!!!!!!

aaa chlapi sakra dem před vepřín aspon jednou! projedem naše miláčky, řikejte si, že jedete třeba na Renault SRAZ

ale jedem!!!!!
Prověřené vozy z hlediska výdrže, řazeno sestupně: Škoda 120, Fiat 126P, Lada 2101, Renault 9 1.4, Renault 11 1.4, Renault 9 1.8, Ford Probe 2.0, Škoda 110, Lada 21061 1500, Renault 11 Turbo, Lada 2103, Lada 2101 Rallye special, Fiat Polski 125P a v neposledni rade a nova krasna Lada 21061.. :-D

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Brain » pát lis 07, 2008 19:55

vasekplzen píše: 3, oranzovo-ruda vlada by mohla svym volicum-chudakum dat nejaky darek ve forme upravy tohoto zakona (navic "zeleny" eko-XXXXXX potahnou od valu tak jako tak)
Netusim proc by to meli rusit, kdyz to sami vymysleli ;)


Apropo - ja treba si diky tomuhle jako dalsi auto koupim neco s Eurem 3 a nebudu muset platit nic. Nemluve o tom, ze si polepsim... Sice to nebude hned, ale o to z toho pak budu mit vetsi radost.

A protest? Jdete si protestovat, jen jdete, dokud proti nesezenete aspon 50% republiky a nebude se o tom diskutovat v TV nebo alespon v novinach ci v Blesku, tak nemate vubec zadnou sanci nekoho presvedcit o cemkoliv. Je mi lito, ale tak to tu proste chodi ;)
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

Uživatelský avatar
vasekplzen
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte dub 04, 2006 18:41
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vasekplzen » sob lis 08, 2008 10:04

Mr.Brain píše:
vasekplzen píše: 3, oranzovo-ruda vlada by mohla svym volicum-chudakum dat nejaky darek ve forme upravy tohoto zakona (navic "zeleny" eko-XXXXXX potahnou od valu tak jako tak)
Netusim proc by to meli rusit, kdyz to sami vymysleli ;)

Apropo - ja treba si diky tomuhle jako dalsi auto koupim neco s Eurem 3 a nebudu muset platit nic. Nemluve o tom, ze si polepsim... Sice to nebude hned, ale o to z toho pak budu mit vetsi radost.

Protoze se oranzovo-rudym neda nic verit (stejne jako "pomatenym" modrym foglum. Dnes si nelze vybrat komu dat hlas, uz ani nelze volit mensi zlo) a otaceji s nazory jeste rychleji nez to zvladne slunecnice.

Apropo - ja nechci nove "vergly" co mnoho lidi nazyva auty. Lpim na starych osvedcenych vecech ktere jeste vymysleli technici kteri vedeli co delaji. Co radeji technicky problem vyresili nez by tam nacpali kilometry dratu kteri za ne vyresi (treba MB "A" a tezko rici jak uspesne) jejich neschopnost a lenost kterou maskuji za miliony tlacitek a tuny plastovych krytu, aby ty jejich zverstva nebyla videt. Uz i ma nejoblibenejsi znacka mne pomalu zacina lezt krkem se svym pristupem, ale to je holt zivot. Ja sva stara auta nemam proto, ze bych musel a na novy prumerny "vergl" nemel, ale mam je protoze je chci mit. Pri udrzbe do nich kupuji vyhradne nove dily (samozrejme nekoupim novou origo sedacku kdyz mi ji nahodou pes prokouse - na to staci starsi) a podle toho take vypadaji, jezdi a lze se na ne spolehnout (vyrobce je schopen dodat temer 90% originalnich ND na auto z roku 85 - coz se treba o Renaultu bohuzel rici neda). Jel bych s nimi jakoliv daleko kam bych se ani s novym "verglem" neodvazil, protoze bych to na miste nedokazal dat dohromady. A s EURO normami tez problem nemam - cas od casu do stareho "verglu" naimplantuji motor z daleko novejsiho modelu. Vse legalne a se vsemi zapisy do TP. Kdyz jsem to delal poprve tak mne to sice stalo cca 6 mesicu casu (penez ani moc ne - uplatky zadne), ale ted uz vim jak to s timhle Kocourkovem resit. Nastesti to vyrobce porad stavi jako "LEGO" a i pod kapotu nejmensi rady se vejde cokoliv z jine rady takze na vyber je hodne pohonych jednotek splnujici rozlicne emisni normy.
Tez nejsem zaslepenec ktery by tvrdil, ze stara auta jsou stejne bezpecna jako ta nova ve stejne tride, ale porad stare auto stredni tridy tzv. "premiove znacky" (neshnile) bude minimalne podobne bezpecne jako napr. nova Fiesta nebo Twingo. Nehlede na to, ze nove "vergly" jsou daleko tezsi a slozene z vice dilu a ekologictejsi pri likvidaci rozhodne nebudou.

Zaver je ten, ze proste mam rad stare auta a budu delat vse proto, abych je mit mohl. Treba "pololegalne".
84' Renault Alliance 1.7 DL Convertible
87' Renault Alliance 1.7 L Convertible
55' Renault 4CV
EX 89' Renault 21 1.7 TL (L48F)
EX 86' Renault 21 2.2 GTS (L48K)

Koupimto
Advanced member
Příspěvky: 380
Registrován: sob dub 15, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koupimto » ned lis 09, 2008 14:00

Smyslem tohoto mělo asi být, aby starý pekáče pokud možno zmizeli z ulic, jenže je tu mnoho ale.
Tím, že se budou muset velký poplatky, tak půjdou ceny aut logicky dolu, lidi tak dostanou za svojí popelnici míň peněz a míň peněz tak budou mít aj novější auto. Tím pádem budou s tou popelnicí jezdit ještě o něco dýl, aby stihli našetřit na novější...
Další bude vlna nepřihlášených aut, dokud se nezavede zákon, kterej bude ukládat pokuty za nepřihlášený auta do určitýho data, tak tu v tom bude takovej bordel, že se z toho všichni posereme :lol:
Nakonec to dopadne tak, že ty lidi ty vraky nechaj stát u silnice a značky nechaj v depozitu...takže to tu bude jedno velký vrakoviště
Renault Clio 1,9Divoch - sold

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Brain » pon lis 10, 2008 10:39

Koupimto píše: Další bude vlna nepřihlášených aut, dokud se nezavede zákon, kterej bude ukládat pokuty za nepřihlášený auta do určitýho data, tak tu v tom bude takovej bordel, že se z toho všichni posereme :lol:

Zcela legálně by to mělo jít i bez přepisu. Podepíšu smlouvu, že auto pronajímám za fixní částku třeba 10 000 Kč panu XY, s tím, že on bude hradit veškeré poplatky spojené s provozem auta a zároveň mu dám plnou moc na přepis (kdyby chtěl) a na ekologickou likvidaci. Tímto vlastně on může využívat vozidlo bez přepisu, veškerá moje práva přecházejí na něj...

Sice to bude bordel, ale právně by to měl jít bez problému. Zkrátka já budu prostě jakožto prodejce i majitel, ale on bude provozovatel s veškerými riziky. Pokud je tu nějaký právník, nechť toto okomentuje, nevím, jestli by to bylo právně obhajitelné, ale myslím, že ano.
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

Uživatelský avatar
hafieror
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: pon zář 15, 2008 14:31

Příspěvek od hafieror » pon lis 10, 2008 19:25

Tak si vemte případ, že si u nějakého děduly vyhlídnete někde pod stodolou nějakou perlu. Tímto způsobem si ji od něj pronajmete a budete mít podepsanou plnou moc k přepisu:
- pokud tam bude datum, tak předpokládám, že se to musí přepsat do nějaké doby
- pokud tam datum nebude, tak dědula onemocní, stane se nesvéprávným a vy se v případě jeho smrti, o které se dozvíte až někdy, kdy bude probíhat dědické řízení. Teď budete muset uvést do plné moci k převodu datum. A teď, když bude mrtvý rok, tak tam ani to datum nebudete moci dát, protože by doba k přepisu už byla uběhnutá.

A teď máte v garáži auto, do kterého jste narval pěkný peníze, aby vypadalo, jenže není Vaše a nakonec budete mávat vysmátému dědici, kterému jste udělal ohromnou radost, protože jste tu šunku co stála ve stodole dostal do ceny.

Asi trochu přehnaneh příklad, ale reálnej. Tudy tedy cesta nevede.

Jinak nejsem žádnej právník a nemám s právem nic společnýho, jen uvažuji.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Novotka » pon lis 10, 2008 21:16

Bude to jako v Německu nebo jinde v EU. Stary auta se tam prodávaj za 10 euro protože ekologická likvidace tam je strašně drahá. Takže se prodávaj jen za přepis. Kterej taky něco stoji někdy o dost víc než cena auta.
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
R11
Člen RCČR
Příspěvky: 623
Registrován: pon úno 18, 2008 16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R11 » pon lis 10, 2008 22:47

Novotka píše:Bude to jako v Německu nebo jinde v EU. Stary auta se tam prodávaj za 10 euro protože ekologická likvidace tam je strašně drahá. Takže se prodávaj jen za přepis. Kterej taky něco stoji někdy o dost víc než cena auta.
Ses zblaznil ne? A to Ti prijde normalni?
Dopad to bude mit tenhle:
-lidi, co jezdej polovrakama, ktery se sypou s nima budou (z duvodu neprodejnosti) jezdit do doby, nez se rozsypou uplne. Takze se rapidne zvysi bezpecnost na nasich silnicich a ekologii (kvuli ktery se to udajne vsechno dela) to nepomuze, prave naopak. A ze by mi mohla jako regulace fungovat STK? Ani nahodou. Lidi budou jezdit bez STK a policajti budou misto toho, co maji delat jen stat na krajnici a kontrolovat TP. Hura.
-aby se neplatil poplatek, nebudou se auta jednoduse prepisovat, takze vznikne bordel nejen v evidenci, ale hlavne prusvihy pri bourackach s dokazanim majitele a nasledne soudy. Zbytecne. Hura.
-povede to k dalsim podvodum pri zbavovani se vraku, ktery tak stejne zustanou vadit na ulicich, akorat si da majitel sakra zalezet, aby na nem nezbyly zadny identifikatory. Hura.

A tohle tomu nasemu statu preju (bohuzel i sam sobe), protoze stat, kterej vymysli takovouhle blbinu si nic jinyho nezaslouzi.
:mrgreen: Jirka :mrgreen:

<> Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 :arrow: foto ZDE
<> Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

Pavel53
Člen RCČR
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 31, 2007 21:19

Příspěvek od Pavel53 » pon lis 10, 2008 23:20

A nakonec sklopíme uši a budem zase stejně platit. Jako všechno co se nově zavedlo nebo mnohonásobně zdražilo. Pro příklad: Dálniční známky, silniční daň, mnohonásobně zdražené zákonné, registrační kontroly, mýtné, povinné zimni gumy, a to jsem si na vše nevzpoměl,....jo a několikanásobné zdražení PHM. Tak a teď ještě poplatek za likvidaci. Vždycky se pokecalo, zanadávalo, poprvé zaplatilo se vztekem, no a další roky si už člověk zvykne protože čeka jakou novou daň , či poplatek na něj vrchnost uvrhne. :D :roll:

Uživatelský avatar
hafieror
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: pon zář 15, 2008 14:31

Příspěvek od hafieror » pon lis 10, 2008 23:41

povinné zimní gumy schvaluji a dal bych je všude.

Pavel53
Člen RCČR
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 31, 2007 21:19

Příspěvek od Pavel53 » pon lis 10, 2008 23:46

Gumy taky schvaluju, uvádím je jako příklad bouřlivé diskuze. :D Ona je tam spíš otázka kdy a kde :roll: (Ale to je jiné téma) :tululum:

Uživatelský avatar
Fremen
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: čtv lis 09, 2006 20:56
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Fremen » stř lis 12, 2008 15:40

Tady je něco dalšího na počtení, mělo by to být oficiální stanovisko: http://www.sdruzeni-sova.cz/clanek/mzp- ... 1-2009-180
Ex Renault Super 5 1,4 Spring r.v.1988 (Bílej drak)
http://moje.auto.cz/Fremen/renault-r5.html

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » ned lis 16, 2008 15:57

Fremen píše:čauvec. Už ten bláznivej zákon vstoupil v platnost, nebo ne? Nikde sem ho tom nenašel ani zmínku, všude jen starý zprávy. At vím, co mám čekat po novým roce. V tom případě by prodejní cena mýho opečovávanýho autíčka byla téměř nulová :(.
je platny (ve sbírce zákonů už vyšel) a je účinný od 1.1.2009


Za převod automobilu zaplatíte až deset tisíc
http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 81112.html


Dne 20. října 2008 vyšla ve sbírce zákonů novela zákona o odpadech č. 383/2008 Sb., kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně dalších zákonů;. Zákon v § 37e zcela nově upravuje poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků.

najdete na http://www.lexdata.cz/lexdata/sb_free.n ... E8004E910F


výňatek
(1) Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.
(2) Poplatek podle odstavce 1 je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství31g) ve výši
a) 3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2,
b) 5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1,
c) 10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí podle písmene a) nebo b).
Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3.
(3) Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku podle odstavce 2 prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla.
(4) Poplatek podle odstavce 2 platí žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních motorových vozidel na příslušném obecním úřadu obce s rozšířenou působností. Obecní úřad obce s rozšířenou působností provádějící registraci vystaví po zaplacení žadateli doklad osvědčující, že poplatek byl zaplacen. Na dokladu musí být uvedeno identifikační číslo vozidla (VIN) nebo číslo karosérie, případně podvozku.
(5) Poplatky jsou příjmem Státního fondu životního prostředí. Vybrané poplatky převádí příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností vždy k poslednímu dni následujícího kalendářního měsíce ode dne jejich vybrání Státnímu fondu životního prostředí České republiky.


a pokud nevíte co máte za EURO tak to najdete tady (více méně)
http://trtsoft.profitux.cz/scenic/euro_limity.pdf
8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

Uživatelský avatar
Fremen
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: čtv lis 09, 2006 20:56
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Fremen » ned lis 16, 2008 18:24

Ahoj, jj z teto diskuze, ruznych odkazu, reportazi z televize uz vim ze to bylo schvaleno, ale diky.
Ex Renault Super 5 1,4 Spring r.v.1988 (Bílej drak)
http://moje.auto.cz/Fremen/renault-r5.html

Uživatelský avatar
hafieror
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: pon zář 15, 2008 14:31

Příspěvek od hafieror » ned lis 16, 2008 20:03

"Netýká se tedy registru historických a sportovních vozidel."

Co se rozumí pod pojmem registr historických vozidel?

Tak už to vím. Nic jednoduchého:
http://www.vcc.cz/?sSection=test

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » stř lis 19, 2008 14:16

Neco k tematu z idnes, je tam i rozhovor.
http://auto.idnes.cz/odbornik-vysvetluj ... jetiny_fdv
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
PEPE-K
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: ned srp 06, 2006 16:18
Bydliště: Brno - Řečkovice

Příspěvek od PEPE-K » pát lis 28, 2008 14:49

Položme nyní otázku z opačného úhlu, a to z pohledu vyřazení vozidla z evidence...
Situace: Plánuji během příštích dní koupi ojetého pojízdného vozu, úrčeného na náhradní díly. Stanu se tedy jeho majitelem, přehlásím jej na sebe, něco najezdím a pak jej rozeberu s tím, že část dílů použiji na svůj vůz, zbytek nabídnu ke koupi.
Otázka: Kolik bude stát řádné vyřazení vozidla z evidence?

Díky...
Renault R5 GTE 16V

Volantu se jen držím. Pětka se řídí srdcem...

www.renault5brno.webnode.cz

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů