Odkúpenie auta v Renaulte - skúsenosti

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Chicco88
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2008 15:32
Kontaktovat uživatele:

Odkúpenie auta v Renaulte - skúsenosti

Příspěvek od Chicco88 » stř led 18, 2017 16:50

Ahojte,
nemáte niekto skúsenosť o výkupe áut v Renaulte? Najlepšie na Slovensku :) a ešte lepšie Žilina, ale asi na Slovensku je to jedno aká predajňa.
Aké dávajú ceny? Ide o 4 ročný Fluence, biela farba, 1,6 16V benzín 82kW, 53xxx km, pravidelne servisovná.

Vďaka za hocijaké info.
Ex_Renault Laguna 1,9dTi, r.v.98, 72kW...
Renault Fluence 1,6 16V 81 kW/110 k TechnoFeel, biela Glacier (11/2012)

pedroo
Experienced member
Příspěvky: 549
Registrován: ned dub 05, 2009 07:57
Bydliště: zlín

Re: Odkúpenie auta v Renaulte - skúsenosti

Příspěvek od pedroo » pát led 20, 2017 19:20

No myslím že to vykoupí za cenu takovou aby to mohli trochu výhodně zase dál prodat, klasicky jako v bazaru, nebudou chtít aby to někde dlouho hledalo dalšího kupce, výhoda pro Tebe je ,že dají slevu na nový vůz co bys u nich koupil, nebo si auto prodej sám ..s tím novým majitelem to prodejte papírově jako přes ten Renault a budeš na tom líp...
8.2019- NOVÝ MEGANE GRANDTOUR IV, Modrá cosmos, 1.3 tce 103 kW

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Odkúpenie auta v Renaulte - skúsenosti

Příspěvek od Renaulťák » sob led 21, 2017 11:00

Ja jsem od znackoveho pouze kupoval. Az kdyz jsem dostal do ruky kupni smlouvu, tak jsem zjistil, ze je to zprostredkovatelska. Kdyby bylo z ceho vybirat, tak bych sel asi jinam. Nevim, jestli dela Renault i vykup, jako AAA. Moje naivni predstava, ze v sobotu dojedu do Blavy, dostanu fakturu, skocim do banky a s potvrzenim o prevodu dostanu vsechny dokumenty a valim s autakem domu. Nakonec jsem jej dostal az za tyden. Zmatky, jako neaktualni popis v nabidce vozidla (melo to mit stresni okno a par dalsich "vychytavek"). Nesrovnalosti bych od znackovych odborniku neocekaval. Nakonec ani snizena cena na netu nekorespondovala s popisem. 500€ sleva ano, nenapsali vsak, ze to bude bez originalnich 18tek kol. Pri prezentaci se zaseklo sklapeni sedacky. Slib, ze vse vycisti, udelaji predprodejni servis celého auta a bude funkcni, se take nenaplnil. Ve formulari vse odfajfknute, celkove bez chyb. Sedacka se po tretim sklopeni opet zasekla. Telefonicka reklamace byla jako s hadem, neni to nove auto, musel by se vymenit ram sedacky za 800€, snad bych atd. Kdyz jsem chtel koupi zruseit, tak se nakonec dohodli s majitelem ze vse opravi. Pro jistotu dostali reklamaci pisemne, pak z nich jeste vypacit pisemne vyjadreni, abych mel v ruce nejen prislib. Pak trvalo dva mesice, nez jsem se na opravu dostal. Mezi tim jsem zjistil, ze servis povazuje zadni brzdy za plne funkcni, pokud maji vnitrni desticky silu cigaretového papirku. Tak jsem sam servisoval, vse ne hranici vymenil vycistil nalestil, olej vymenil. Po uplynuti terminu na reklamaci, porad nic, kdybych z toho auta neudelal plne funkcni lestnku, asi bych opet trval na zruseni smlouvy.

Rok pred tim jsem kupoval CC primo od majitele. Sice hudebnik a skladatel, presto o autech toho vedel dost, zadne mazani medem, garantoval, ze se spotrebou se urcite pod 8sum nedostanu. Ja jsem do te doby trojkove CC nikdy nazivo nevidel. Telefonat, jestli cena stale plati, v nedeli prachy na drevo, poze pozadal, jestli bych mu nezaplatil CZ a SK dalnicni znamky, nemel jsem problem, tak jsme batovskou cenu zarovnali na tisicovky €, sepsali smlouvy, predani dokumentace. V pondeli jsem se zastavil pro plnou moc, skocil v jeho okresu odhlasit v nasem udelal pojistku, prohlidku vozidla a prihlaseni. Postou dodtal vse chny kopie, jako doklad o prevodu. Kdyz jsem mu po dvou mesicich volal, jestli nemel problem se zatekanim do kufru, protoze byl na svolavacce k vuli strese, se asi lekl, ze chci neco reklamovat. Kdyz jsem ho ujistil, ze vse OK a hledam pouze, kde by mohl byt problem, tak jsme si opet pokecali, dostal jsem pozvani, na zastaveni se na kafe. Parkrat jsem po desti poodsaval kyblik vody, az jsem dosel na to, kde soudruzi udelali chybu v montazi a kde v konstrukci.

Jiz nechci kupovat u znackoveho ani jineho prodejce. Primy kontakt je k nezaplaceni. To je stejne, jako s domacim mazlickem. Preci ne ve zverimexu.

Pokud ti da Renaul opravdu garantovane vyhodne podminky, tak proc neprodat pres nej. Co se dal s autem deje te zajimat nemusi. Staci, jako pri kazdem prodeji doufat, ze novy majitel neni vycuranek, ktery bude chtit vse vytriskat z minulého majitele. Zakladem je dobra smlouva.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů