Carminat + AUX-in

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Carminat + AUX-in

Příspěvek od VanJ » čtv zář 25, 2008 09:21

Nasiel som na webe AUX vstup pre "autoradia" Carminat.

http://www.stualarm.cz/produkt/airen-au ... t-renault/

Poznate to niekto? Viete, s ktorymi Carminatmi je to kompatibilne?

eXEden
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: úte lis 01, 2005 16:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od eXEden » čtv zář 25, 2008 10:58

Já si ho koupil v domnění, že bude pasovat na můj Carminat (navigace šipková s CD). Nepasoval a tak jsem ho zneužil a AUX si udělal dle návodu zde
Renault Talisman Grandtour Initiale Paris

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » čtv zář 25, 2008 11:49

Ja to ale potrebujem na toto:

Obrázek

neviem ako sa presne nazyva tento Carminat, ale potrebujem vyrobit AUX prave pre tuto kombinaciu.
Co som zisitl, tak Cabasse Auditorium Tronic ma uz AUX vstup, ale obavam sa, ze v tomto pripade je vyuzity prave Navigaciou. Tak som tajne dufal, ze ked pripojim AUX do navigacie tak ona ho prenesie do radia. :-|
Potrebujem pripojit iPod nejak seriozne

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » pát zář 26, 2008 18:35

tak toto je farebna navigacia carminat CD , tuto mam aj ja , no to by aj mna zaujimalo ci by sa to dalo zriesit tymto kablom :-)

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » pát zář 26, 2008 20:00

Pisal som do toho obchodu, ale su z toho mimo. Nevedia na aky Carminat to je. Napisali, ze je to na tie Carminaty, ktore maju moznost zapnut vstup AUX a maju Mini-ISO konektor.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát zář 26, 2008 21:43

VanJ píše:Pisal som do toho obchodu, ale su z toho mimo. Nevedia na aky Carminat to je. Napisali, ze je to na tie Carminaty, ktore maju moznost zapnut vstup AUX a maju Mini-ISO konektor.
no ja mam ten sipkovy carminat a ten konektor tam vzadu je (vid obrazky na tom navode co posielal eXEden) ale teda asi to tam nepasuje, ten sipkovy carminat je vseobecne so vsetkym nekompatibilny co som si stihol vsimnut :-( Ale ten aux in sa da v pohode spojazdnit tak ako je to v tom navode (a este niekolko podobnych navodov sa tu na fore povaluje) Ja som si z toho dokonca spravil improvizovany handsfree pomocou rozobraneho originalneho handsfree kabla co som mal k telefonu, napojil som to do toho aux, pripojil este maly externy mikrofon a namontoval drziak na telefon za par stovak :-) A okrem toho som este spravil dalsiu zasuvku na jack kam mozem zapojit napr. mp3 player. A dokonca to funguje tak ze ked mam prepnute na AUX, mam zapojeny mp3 player aj telefon a zacne zvonit telefon tak sa ten mp3 player trochu stisi, o co som sa teda vobec nesnazil :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » sob zář 27, 2008 09:40

Dehumanizer píše:...Ale ten aux in sa da v pohode spojazdnit tak ako je to v tom navode (a este niekolko podobnych navodov sa tu na fore povaluje) Ja som si z toho dokonca spravil improvizovany handsfree pomocou rozobraneho originalneho handsfree kabla co som mal k telefonu, napojil som to do toho aux, pripojil este maly externy mikrofon a namontoval drziak na telefon za par stovak :-) A okrem toho som este spravil dalsiu zasuvku na jack kam mozem zapojit napr. mp3 player. A dokonca to funguje tak ze ked mam prepnute na AUX, mam zapojeny mp3 player aj telefon a zacne zvonit telefon tak sa ten mp3 player trochu stisi, o co som sa teda vobec nesnazil :-)
Neviem ktory navod mas na mysli. Uz som prehladal vsetko mozne aj tu aj cez google, ale nikde som nenasiel kombinaciu co mam ja. Bud je spraveny aux na TunerList alebo UpdateList. Na Cabasse netreba, lebo tam uz aux vstup je (aj ked neviem kde presne), ale je to aj tak nanic, lebo ked ma clovek navigaciu, tak je ten AUX vstup obsadeny navigaciu.
Keby som mohol nejak ten jeden vstup pripojit na dva zdroje, pomohlo by mi to. Ale ja nie so elektrotechnik, takze neviem si vyrobit audio zlucovac, a na nete sa mi zatial navod njst nepodarilo. Zrejme by fungovalo aj obycajne spojenie drotikov, ale chcel by som, aby to malo zachovanu uroven na vstupoch a vystupoch, pripadne aby to dokazalo zistit pritomnost signalu na jednom zo vstupe a prepnut na ten...

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » sob zář 27, 2008 14:00

VanJ píše:
Dehumanizer píše:...Ale ten aux in sa da v pohode spojazdnit tak ako je to v tom navode (a este niekolko podobnych navodov sa tu na fore povaluje) Ja som si z toho dokonca spravil improvizovany handsfree pomocou rozobraneho originalneho handsfree kabla co som mal k telefonu, napojil som to do toho aux, pripojil este maly externy mikrofon a namontoval drziak na telefon za par stovak :-) A okrem toho som este spravil dalsiu zasuvku na jack kam mozem zapojit napr. mp3 player. A dokonca to funguje tak ze ked mam prepnute na AUX, mam zapojeny mp3 player aj telefon a zacne zvonit telefon tak sa ten mp3 player trochu stisi, o co som sa teda vobec nesnazil :-)
Neviem ktory navod mas na mysli. Uz som prehladal vsetko mozne aj tu aj cez google, ale nikde som nenasiel kombinaciu co mam ja. Bud je spraveny aux na TunerList alebo UpdateList. Na Cabasse netreba, lebo tam uz aux vstup je (aj ked neviem kde presne), ale je to aj tak nanic, lebo ked ma clovek navigaciu, tak je ten AUX vstup obsadeny navigaciu.
Keby som mohol nejak ten jeden vstup pripojit na dva zdroje, pomohlo by mi to. Ale ja nie so elektrotechnik, takze neviem si vyrobit audio zlucovac, a na nete sa mi zatial navod njst nepodarilo. Zrejme by fungovalo aj obycajne spojenie drotikov, ale chcel by som, aby to malo zachovanu uroven na vstupoch a vystupoch, pripadne aby to dokazalo zistit pritomnost signalu na jednom zo vstupe a prepnut na ten...
Tento navod: http://forum.onemorething.nl/viewtopic.php?p=1079439&
Odskroluj dole na obrazky, podla tych obrazkov je to celkom jasne... A minimalne este jeden navod v .doc subore tu je niekde na fore, skus pohladat, ja by som ho aj pohladal za teba ale momentalne sa mi nechce :-)
Ale ten navod je v podstate to iste co je na tych obrazkoch, a je to vo francuzstine zase :-)
Ak mas ten sipkovy carminat co ja (ktory je na tych obrazkoch) tak ti to tymto sposobom musi fungovat.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » sob zář 27, 2008 20:43

Ten navod poznam. Ale ako som pisal, nie je to aplikovatelne na tu konfiguraciu co som spominal vyssie :-( (vid obrazok interieru). Cabasse autoradio ma uplne ine konektory. Vlastne v pristrojovke je len menic a ovladaci panel. Tunery so zosilnovacom je v niekde vzadu v aute.
Nasiel som uz aj navod na system Cabasse (v Megane) ale ako hovorim, ten AUX vstup, ktory sa tam pouzil, je uz vyuzity navigaciou :-( , a tu ja odpojit nechcem.
Takze aktualne sa snazim vyriiesit nejaky inteligentnejsi zlucovac audio signalov, aby som pripojil NAVI aj iPod do toho isteho AUX vstupu.

eXEden
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: úte lis 01, 2005 16:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od eXEden » pon zář 29, 2008 10:13

Možná doma najdu zbytek toho kabelu i s konektorem, co píšeš, ze Stualarm, tak by jsi to mohl zkusit s ním. Já ho jen v polovině odstřihnul, protože konektor tam nepasoval - zkoušel jsem to sám i přímo v Renaultu :-)
Renault Talisman Grandtour Initiale Paris

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » čtv říj 16, 2008 19:23

Takze novinka !!!
Dnes som si bol po to auto, a zistil som jednu velmi pozitivnu vec.
Navigacia posiela prikazy cez maly reproduktor pod volantom (ako aj hlasovy. syntezator), a nie cez AUX vstup ako som si povodne myslel.
TAkze Pripojenie iPod nebude problem :-)

tomca
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 14, 2009 15:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od tomca » pát črc 17, 2009 22:03

zdravím
mám stejnou kombinaci: Cabasse auditorium + Carminat s velkou obrazovkou. Dnes jsem připojoval kabel na připojení čehokoliv, co má výstup jack 3.5 a bylo to velice jednoduché - našel jsem návod na nějakém francouzském fóru. Stačí k tomu kabel s jackem 3.5 a počítačový kabel na propojení CD ROM a zvukové karty. Tyto dva kabely se spojí a ten počítačový konec se zastrčí do velkého konektoru, který propojuje rádio s displayem. Pokud bude mít někdo zájem o podrobnější popis, tak se ozvěte.
Espace IV 2.2 initiale

Uživatelský avatar
AceMan777
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: pon úno 23, 2009 22:31
Bydliště: Uhersko Hradišťsko

Příspěvek od AceMan777 » ned črc 19, 2009 17:45

Ahoj lidi

To neexistuje pro Carminat SH3 nic přes co by šlo připojit jak jack 3,5 tak USB???

Uživatelský avatar
Diego
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:30
Bydliště: Plzeň-Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diego » ned črc 19, 2009 18:43

podle mne bude to samy jako cabasse ja jsem dělal navod jukni do sekce navodu pokud ten konektor bude stejnej tak neni co řešit... a udělaej to podle meho navodu
[img]http://img.rozzlobenimuzi.com/users/f3c ... 4ca511.gif[/img]
Renault megane II 2005 @1,9Dci 88KW

Legish
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 18, 2009 14:37

Příspěvek od Legish » úte črc 21, 2009 16:08

tomca píše:zdravím
mám stejnou kombinaci: Cabasse auditorium + Carminat s velkou obrazovkou. Dnes jsem připojoval kabel na připojení čehokoliv, co má výstup jack 3.5 a bylo to velice jednoduché - našel jsem návod na nějakém francouzském fóru. Stačí k tomu kabel s jackem 3.5 a počítačový kabel na propojení CD ROM a zvukové karty. Tyto dva kabely se spojí a ten počítačový konec se zastrčí do velkého konektoru, který propojuje rádio s displayem. Pokud bude mít někdo zájem o podrobnější popis, tak se ozvěte.
Ahoj rad bych ten navod. Dost nechapu proc u takhle drahyho systemu neni AUX. Mam Lagunu s Cabasse auditorium + Carminat s velkou obrazovkou (DVD).
Diky

Uživatelský avatar
Diego
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:30
Bydliště: Plzeň-Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diego » čtv črc 23, 2009 06:16

jukni fo sekce manualy psal jsem návod někdy min. týden
na cabasse
[img]http://img.rozzlobenimuzi.com/users/f3c ... 4ca511.gif[/img]
Renault megane II 2005 @1,9Dci 88KW

Uživatelský avatar
AceMan777
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: pon úno 23, 2009 22:31
Bydliště: Uhersko Hradišťsko

Příspěvek od AceMan777 » sob črc 25, 2009 15:22

Diego píše:podle mne bude to samy jako cabasse ja jsem dělal navod jukni do sekce navodu pokud ten konektor bude stejnej tak neni co řešit... a udělaej to podle meho navodu
Ahoj stejné to není...konektor je jiný...http://forum.onemorething.nl/viewtopic.php?p=1079439&Tady to je vlastně to samá co mám já,ale chtěl bych to na USB-čko..nebo 3,5 jack
Naposledy upravil(a) AceMan777 dne stř zář 09, 2009 20:01, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Diego
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:30
Bydliště: Plzeň-Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diego » sob črc 25, 2009 18:22

napis mi tip radia ja zkusim najit datasheet konektoru
[img]http://img.rozzlobenimuzi.com/users/f3c ... 4ca511.gif[/img]
Renault megane II 2005 @1,9Dci 88KW

Uživatelský avatar
AceMan777
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: pon úno 23, 2009 22:31
Bydliště: Uhersko Hradišťsko

Příspěvek od AceMan777 » sob črc 25, 2009 21:28

Diego píše:napis mi tip radia ja zkusim najit datasheet konektoru
Becker BE 7430 alias Carminat SH3



]http://picasaweb.google.cz/ManAce777/No ... t_qqfKtOQ#
Naposledy upravil(a) AceMan777 dne čtv říj 22, 2009 00:51, celkem upraveno 1 x.

kotny
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pát srp 29, 2008 12:40
Bydliště: Brezová pod Bradlom, SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kotny » stř črc 29, 2009 07:32

ahoj, riešim dilemu ako pripojiť k displeju navigácie DVD prehrávač...mám jeden v dosahu ale neviem či ho mám kúpiť...bude sa to dať pripojiť? má s tým niekto skúsenosti? vôbec neviem aký konektor by tam mal byť...

prikladám foto DVD prehrávača ktorý by som tam chcel dať...

Obrázek
Obrázek

kombinácia môjho auta:

Obrázek

poprípade poradte čo by som tam mohol dať a čo všetko k tomu budem potrebovať...dakujem
Laguna II 1.9dCi Privileg, 88kW (120 PS), CARMINAT farebná, FULL výbava, r.v.2003

Megane II 1.5dCi, 78kW (106 PS), r.v.2006

maco-lv
Starting member
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 04, 2014 18:47
Bydliště: Brhlovce okres Levice Slovensko

Re: Carminat + AUX-in

Příspěvek od maco-lv » ned pro 20, 2015 08:59

zdravim da sa pripojit carminat color obrazovka k originalnemu radiu renault? že by ukazovalo vsetko ako ten lcd co je na radio stanicu dvere teplotu
Renault Laguna ll 1,9DCi 88kw Rv:2001 strieborná metalíza pastelova, výbava Dynamique
17ky elektróny

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Carminat + AUX-in

Příspěvek od Davidak79 » ned pro 20, 2015 09:15

Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů