Xcarlink (digitální CDchanger)

Moderátor: Moderators General

tupas
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:16

Příspěvek od tupas » čtv kvě 20, 2010 14:44

Hola, hele já teda nevím, já tam strkám nejvíc 2GB, myslím totiž, že větší beztak nemá moc význam právě z důvodů omezenýho množství adresářů a podadresářů a než mít v každým z nich třeba 100 nebo i víc (pokud to vůbec jde) skladeb a pak tím listovat "po jedné" skladbě aby ses dostal tam kam chceš... To je pak fakt rychlejší vyměnit celou kartu a mít v každým z těch adresářů 1album, který rychle najdeš, protože přeskakování mezi adresáři je výrazně rychlejší než odrolovat třeba 250 skladeb. Na sluneční cloně zevnitř mám nalepenej seznam toho co na který kartě mám v adresářích CD01-CD09 a je pohoda...
Až teda na už tolikrát zmiňovaný pořadí skladeb v jednotlivých adresářích-to musím eště nějak vychytat... Nevíte náhodou někdo jak?

Hele fakt mi věř, že ty velkokapacitní karty jsou v tomto konkrétním případě jaksi kontraproduktivní vzhledem k absenci CD-Textu a zdlouhavosti vyhledávání stylem třívteřinových pokusů, pokud tedy nemáš geniální paměť. Výměna karty (a možnost mít v každým adresáři jedno album) je fakt nejrychlejší řešení...!!!
Grand Scenic II 1,9 DCi 88kW, 2005,

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » pát kvě 21, 2010 12:49

Na srovnaní pořadí skladeb v adresáři používám Total Commander, konkrétně příkaz hromadné přejmenování (zkratka Ctrl+m). Ono by možná stačilo používat nějaký takový commander na kopírování skladeb na kartu, ale zatím jsem nezkoušel.
Též používám 2G karty a myslím, že víc než ty 4G nemá smysl.
Skladby mám uspořádané tak, že v adresáři CD01 je třeba 5 alb jednoho autora (max 99 skladeb). Názvy skladeb odliším písmenem tak, aby skladby z jednoho alba byly pohromadě (a01..,a02....,...,a15...,b01..,b02..,..,b16 atd.).
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squixx » pon kvě 24, 2010 08:34

Kluci a vam to nedela ten podivnej rezonacni zvuk od motoru, kdyz mate ten x-carlink??
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » pon kvě 24, 2010 13:18

Mě to žádný podivný zvuky nevyluzuje, ale je fakt, že mám obdobu X-carlinku od Stualarmu.
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

tupas
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:16

Příspěvek od tupas » úte kvě 25, 2010 08:48

Ahoj,
já mám origoš X-Carlink a absolutně vůbec žádný pazvuky nemám a to v žádný úrovní hlasitosti. Jiná věc je ta, že výstupní signál je o dost slabší než z rádia nebo z CD, takže to chce "volume víc doprava" a to je trochu otrava při přepnutí z karty na radio kdy to strašně řve a je nutno ztlumovat (ale to už tu někde bylo zmiňovaný dřív)...
Grand Scenic II 1,9 DCi 88kW, 2005,

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squixx » úte kvě 25, 2010 09:46

Muj je proste nějak ruseny motorem..jakmile je motor vyply,vse je ok a jak ho zapnu,tak to zacne..a mel jsem x-carlink polozeny i na sedadle a stejne je to tam slyset..a zvuk se zvyrazni po pridani plynu..stve me to!
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

samochodka

Příspěvek od stu.cz » čtv kvě 27, 2010 15:57

Nazdárek.
Vracím se Z5 pro radu.
Stále se snažím vyřešit jak na MP3 v origo rádiu za méně než stojí XCAR-Link.
Mám nápad který není k zahození. Vytáhnout audio výstup z předzesilovače. Ale.....
Potřebuju nasimulovat CD changer.
Nemáte někdo zkušenosti?
Našel jsem toto fórum, řešej tam (asi...) propojení PC s rádiem či co.. odkazy dole...
Možná by někdo poradil jak na to, aby si rádio myslelo že je zapojený CD changer.. o zbytek se postarám...
http://tlcdcemu.sourceforge.net/hardware.html
http://tlcdcemu.sourceforge.net/

Update: - tak jsem zkoušel najít signál ale našel jsem ho až před koncovým zesilovačem a to je na ho... protože se nadá regulovat hlasitost na rádiu.... Ale i tak mi přijde že když jde připojit PC k rádiu tak musí jít připojit i USB. No nechám toho... Asi koupím XCarlink - nemáte někdo jeden nazbyt? Přemýšlel jsem taky o FM transmitteru ale obávám se že i ten nejkvalitnější nebude mít dobrou kvalitu zvuku.
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Příspěvek od stu.cz » pát kvě 28, 2010 12:54

kmarty píše:Kdyz to ctu, tak si rikam ze jsem nakonec asi udelal dobre ze jsem na nic takovyho necekal a koupil tenkrat ten Audio Connection Box od rencka :-)
Kmarty prosím tě, má ten Audio Connection Box nějaká omezení? Jako omezení týkající se počtu adresářů, skladeb atd?. Jinak jsem se dočetl že XCARLINK má také omezení na 99skladeb v adresáři.
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát kvě 28, 2010 14:22

Clovece, takhle z hlavy si zadne jine omezeni nez ma omezeni samotna FAT32 nevybavuju (takze jestli je nejaky limit, tak je to asi tak max 255 znaku v nazvu souboru s kompletni cestou, to je asi tak vsechno).
Jako pocitaj s tim ze k tomu pripojujes USB mass storage (od USB klicenky az po harddisk), takze by meli pocitat i s timhle. Pockej vecer, az najdu manual.

Jenze mezi adresari se stejne prepinas jen pomoci jednoho tlacitka, takze se nevyplati toho tam davat zase moc, pokud chces mezi nimi casto preskakovat ("predchozi/nasledujici" jde jen po pisnickach).


EDIT: Tak jsem nasel limity:

Podporuje: USB Mass storage zarizeni, iPod (vsechny iPody az po 3. a 4. generaci, iPod Photo, iPod mini, iPod nano a modely 5.generace. iPod 3. generace nelze behem prehravani z RACB nabijet), Audio Line-in (3.5mm jack)

Podporovany filesystem na USB zarizeni: FAT16/FAT32

Maximalni "zanoreni" do adresare: 8
Maximalni pocet souboru: 32000
Maximalni pocet adresaru: 32000

(Osobne si myslim ze 32000 bude spis 32768 - ale nemam to odzkousene :-) )

Zanoreni myslim jako: C:\prvni\druhy\treti\ctvrty\paty\sesty\sedmy\osmy\pisnicka.mp3
Pocet souboru berou jako hudebni soubory nalezene na zarizeni a ten limit je bran jako obecny limit na USB zarizeni. Teoreticky tak lze mit 32000 pisnicek v jednom adresari nebo 32000 adresaru a v kazdem jednu pisnicku.

Podporovane formaty na USB zarizeni: MP3, WMA, WAV, Ogg Vorbis (jen do 320kbit/s)

Nepodporuje: Soubory s DRM (u WMA), jine USB nez Mass Storage, multifunkcni ctecky karet, vic partic na harddisku (cte jen z prvni).

RACB prehrava soubory a prochazi adresare v abecednim poradi.


Jenze Stu.cz, RACB je asi 2x drazsi nez XCarlink. Leda jej koupit nekde jako ojety. Teda "ohrany". (dopredu rikam ze neprodam :-) )
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squixx » pon kvě 31, 2010 07:52

Kdyby ste nekdo touzil po X-Carlinku,tak je tu moznost domluvy a nasledneho obchodu.
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Příspěvek od stu.cz » úte čer 01, 2010 14:01

Squixx píše:Kdyby ste nekdo touzil po X-Carlinku,tak je tu moznost domluvy a nasledneho obchodu.
Nazdárek, hele jestli ti to píská, může to mít různé příčiny.
1. XcarLink je na reklamaci - testni ho v jiném autě.
2. Pokud v jiném nepíská, je v háji odrušení rádia. - Mohl by pomoct kondík k napájení rádia.
3. Máš našlehlej altík - nechat překontrolovat a nechat ho zrepasovat
Pokud to chceš i přes toto všechno prodat, napiš mi kolko za něj chceš na mail : stu.cz(zavináč)seznam.cz
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Re: samochodka

Příspěvek od littleboy78 » pon čer 07, 2010 13:38

stu.cz píše:Nazdárek.
Vracím se Z5 pro radu.
Stále se snažím vyřešit jak na MP3 v origo rádiu za méně než stojí XCAR-Link.
Mám nápad který není k zahození. Vytáhnout audio výstup z předzesilovače. Ale.....
Potřebuju nasimulovat CD changer.
Nemáte někdo zkušenosti?
Našel jsem toto fórum, řešej tam (asi...) propojení PC s rádiem či co.. odkazy dole...
Možná by někdo poradil jak na to, aby si rádio myslelo že je zapojený CD changer.. o zbytek se postarám...
http://tlcdcemu.sourceforge.net/hardware.html
http://tlcdcemu.sourceforge.net/

Update: - tak jsem zkoušel najít signál ale našel jsem ho až před koncovým zesilovačem a to je na ho... protože se nadá regulovat hlasitost na rádiu.... Ale i tak mi přijde že když jde připojit PC k rádiu tak musí jít připojit i USB. No nechám toho... Asi koupím XCarlink - nemáte někdo jeden nazbyt? Přemýšlel jsem taky o FM transmitteru ale obávám se že i ten nejkvalitnější nebude mít dobrou kvalitu zvuku.
Tak mě napadá, že by to mohlo jít řešit, tak, že si uložíš do paměti frekvenci, kde není žádná stanice (systém transmiteru) a pak najít analogový signál z rádia a přivést tam přes koďany 1uF signál třeba z MP3.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pon čer 07, 2010 13:42

A nebude tam drobatko vadit ten FMkovej sum? :-)
Pravda, ted si neybavim jestli to radio ma nebo nema squelch. Ale i tak je to fujaty reseni.
Hlavne jestli ma stu.cz radio UpdateList, tak to ma i AUX.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Re: samochodka

Příspěvek od stu.cz » pon čer 07, 2010 13:46

littleboy78 píše:
Tak mě napadá, že by to mohlo jít řešit, tak, že si uložíš do paměti frekvenci, kde není žádná stanice (systém transmiteru) a pak najít analogový signál z rádia a přivést tam přes koďany 1uF signál třeba z MP3.
Jak jsem psal: - tak jsem zkoušel najít signál ale našel jsem ho až před koncovým zesilovačem a to je na ho... protože se nadá regulovat hlasitost na rádiu.... Ale i tak mi přijde že když jde připojit PC k rádiu tak musí jít připojit i USB. No nechám toho... Asi koupím XCarlink - nemáte někdo jeden nazbyt? Přemýšlel jsem taky o FM transmitteru ale obávám se že i ten nejkvalitnější nebude mít dobrou kvalitu zvuku.
Takže jsem prostě analogový signál nenašel ani na rádiu. Prostě nenašli moji rádcové, nenašli :-(
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: samochodka

Příspěvek od kmarty » pon čer 07, 2010 13:50

stu.cz píše:Ale i tak mi přijde že když jde připojit PC k rádiu tak musí jít připojit i USB.
V tom neni zadna vazba, to PC je tam vyuzito z nekolika duvodu
  1. Do PC je levne sehnatelna zvukova karta s S/PDIF (nutne, pokud chces tahnout zvuk stejnou cestou kudy putuje od CD changeru)
  2. Pomoci PC se celkem snadno prijimaji a dekoduji kody pro CD changer - "dalsi stopa", "dalsi CD" ...
  3. PC bez problemu prehrava vseruzne audio kodeky.
Samotne USB neni pro radio nic. A to i v pripade ze je soucasti nejakeho mp3 prehravace.

Ze analogovy signal neni v radiu k nalezeni muze mluvit pro tu variantu, ze v celem radiu je zvuk zpracovan digitalne (vcetne radia - existuji integrace, ktere jsou prakticky celym radiem a jejich audio vystup je digital). Analog tak najdes az tesne pred koncakem, kdy uz to analog byt proste musi.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon čer 07, 2010 14:01

to máš recht, ale nestojí to nic. Jenom tak dvě hodinky laborování. Problém podle mě bude oblbnout rádio, že je založený CD a přinutit rádio mít pořád aktivní analogovou cestu od CD. To už bych se přikláněl k tomu, úplně přerušit analogovou cestu od rádia a hodit tam přepínač buď manuální nebo zkusit vykoumat něco elektronickýho. Dřív se v rádiích třeba používal obvod 4066, stojí prd a ten účel by splnil. Pak už by zbývalo dořešit, kam vyvést ovládání 4066, pokud by se použil klopný obvod, tak by to šlo přepínat i mikrosvičem, který vytahneš klidně až k volantu. Pokud by se to někomu zdálo jako zajímavá metoda, tak bych to asi i probádal dál a vytvořil návod.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Re: samochodka

Příspěvek od littleboy78 » pon čer 07, 2010 14:11

kmarty píše:
stu.cz píše:Ale i tak mi přijde že když jde připojit PC k rádiu tak musí jít připojit i USB.
V tom neni zadna vazba, to PC je tam vyuzito z nekolika duvodu
  1. Do PC je levne sehnatelna zvukova karta s S/PDIF (nutne, pokud chces tahnout zvuk stejnou cestou kudy putuje od CD changeru)
  2. Pomoci PC se celkem snadno prijimaji a dekoduji kody pro CD changer - "dalsi stopa", "dalsi CD" ...
  3. PC bez problemu prehrava vseruzne audio kodeky.
Samotne USB neni pro radio nic. A to i v pripade ze je soucasti nejakeho mp3 prehravace.

Ze analogovy signal neni v radiu k nalezeni muze mluvit pro tu variantu, ze v celem radiu je zvuk zpracovan digitalne (vcetne radia - existuji integrace, ktere jsou prakticky celym radiem a jejich audio vystup je digital). Analog tak najdes az tesne pred koncakem, kdy uz to analog byt proste musi.
Ideální je si opsat označení koncáku a toho švába před ním a mrknout do datasheetu na webu. Nechci tvrdit, že je to tenhle případ, ale dostalo se mi taky do ruky rádio, kde se regulovala hlasitost změnou napětí na jedné noze toho koncáku.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

stanislaw
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 24, 2009 01:26

Příspěvek od stanislaw » sob čer 19, 2010 01:34

Chtel jsem se zeptat, funguje xcarlink i u autoradia s navigaci? Mam scenika 2007 s "navigation informee 2" http://faimg1.forum-auto.com/mesimages/ ... atSeul.jpg

a ta neumi mp3, mam tam v tuhle chvili zapojene aftermarket autoradio kenwood takze ciste dle meho selskeho rozumu by to fungovat melo, ale radeji se pred koupi ujistim...

Uživatelský avatar
Daniels
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř srp 26, 2009 10:50
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Daniels » pon črc 05, 2010 10:15

stanislaw píše:Chtel jsem se zeptat...
Ahoj, je uplně jedno, co rádio umí, nebo ne. Důležitý je konektor CD měniče, XCL se k němu připojuje (vzadu na rádiu). Takže pokud je tvoje Cabasse v seznamu podporovaných rádií, neměl by být problém.
Jen nerozumím tomu Kenwoodu - k němu to připojit asi nepůjde, koneckonců je to určeno zejména k autorádiím instalovaným výrobcem. Přičemž zachovává ovládání pod volantem. A to je naprosto zásadní výhoda XCL.

Ohledně toho cvrlikání v repro - asi to (mimo závady na autě, které tu někdo vyjmenoval) může způsobovat nízká úroveň Mp3 nahrávky. Zkusil bych jí zvýšit nějakým Mp3 editorem (něco je ke stažení na stránkách dovoce).
Tím se také dá vyřešit příliš rozdílná hlasitost při přepnutí rádio - CD - měnič.
2002 Laguna Grandtour 2002 2.0 IDE
2001 BMW F650GS DAKAR

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pon črc 05, 2010 12:16

Daniels píše:
stanislaw píše:Chtel jsem se zeptat...
Ahoj, je uplně jedno, co rádio umí, nebo ne. Důležitý je konektor CD měniče, XCL se k němu připojuje (vzadu na rádiu). Takže pokud je tvoje Cabasse v seznamu podporovaných rádií, neměl by být problém.
Jen nerozumím tomu Kenwoodu - k němu to připojit asi nepůjde, koneckonců je to určeno zejména k autorádiím instalovaným výrobcem. Přičemž zachovává ovládání pod volantem. A to je naprosto zásadní výhoda XCL.

Ohledně toho cvrlikání v repro - asi to (mimo závady na autě, které tu někdo vyjmenoval) může způsobovat nízká úroveň Mp3 nahrávky. Zkusil bych jí zvýšit nějakým Mp3 editorem (něco je ke stažení na stránkách dovoce).
Tím se také dá vyřešit příliš rozdílná hlasitost při přepnutí rádio - CD - měnič.
Také mám tenhle bazmekt od stualarmu a zkoušel jsem zvýšit úroveň MP3, ale přes 10% to přehrává už zkresleně. Jediná možnost je otevřít krabičku a začít se vrtat, zda na výstupu je nějaký operační zesilovač, nebo to leze přímo z brouka a udělat úpravu zesílení tam. Také se mě dostávají do zvuku pazvuky z indukce vstřikovacích ventilů, zkusím ten kablík omotat hliníkovou páskou a přizemnit.
Jinak k možství nahrávek, je to omezené ovládacím rádiem co je chopné zobrazit a ovládat. Standard originál rádio a i Cabasse má pouze 6 tlačítek na volbu CD disku, to znamená pouze 6 složek na SD kartě a počet zobrazených souborů ve složce je omezen dvoumístným zobrazením, takže pouze 99 skladeb.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Příspěvek od stu.cz » pon črc 05, 2010 12:31

Šamša píše: Také mám tenhle bazmekt od stualarmu a zkoušel jsem zvýšit úroveň MP3, ale přes 10% to přehrává už zkresleně. Jediná možnost je otevřít krabičku a začít se vrtat, zda na výstupu je nějaký operační zesilovač, nebo to leze přímo z brouka a udělat úpravu zesílení tam. Také se mě dostávají do zvuku pazvuky z indukce vstřikovacích ventilů, zkusím ten kablík omotat hliníkovou páskou a přizemnit.
Jinak k možství nahrávek, je to omezené ovládacím rádiem co je chopné zobrazit a ovládat. Standard originál rádio a i Cabasse má pouze 6 tlačítek na volbu CD disku, to znamená pouze 6 složek na SD kartě a počet zobrazených souborů ve složce je omezen dvoumístným zobrazením, takže pouze 99 skladeb.
Tak s tím pískáním a pazvukama umím pomoci.
Stačí si koupit odrušovací filtr na napájení a je po pazvucích. Je to takový váleček který se připojí před hlavní napájení rádia. Mají to i u Stu alarmu, není to sice váleček je to jen taková kostička :-) ale funguje to stejně.
Stojí to 150korun. Vyzkoušeno, je po problémech.
http://www.e-xenony.cz/odrusovaci-filtr ... -filtr-12a

.....

K těm adresářům.
Moje rádio má taky 6tlačítek s čísly ale další adresáře, 7,8,9 se dají přepnout na DO pod volantem. A k tomu omezení skladeb. Nemyslím že je to omezené rádiem a počtem číslic. Někdo z kluků tady má originál "krabičku" od renaulta a tam mu jde mraky adresářů i písniček.
Je to tu někde popsané.
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

stanislaw
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 24, 2009 01:26

Příspěvek od stanislaw » úte črc 06, 2010 13:19

Daniels píše:
stanislaw píše:Chtel jsem se zeptat...
Ahoj, je uplně jedno, co rádio umí, nebo ne. Důležitý je konektor CD měniče, XCL se k němu připojuje (vzadu na rádiu). Takže pokud je tvoje Cabasse v seznamu podporovaných rádií, neměl by být problém.
Jen nerozumím tomu Kenwoodu - k němu to připojit asi nepůjde, koneckonců je to určeno zejména k autorádiím instalovaným výrobcem. Přičemž zachovává ovládání pod volantem. A to je naprosto zásadní výhoda XCL.

Ohledně toho cvrlikání v repro - asi to (mimo závady na autě, které tu někdo vyjmenoval) může způsobovat nízká úroveň Mp3 nahrávky. Zkusil bych jí zvýšit nějakým Mp3 editorem (něco je ke stažení na stránkách dovoce).
Tím se také dá vyřešit příliš rozdílná hlasitost při přepnutí rádio - CD - měnič.
To s tim kenwoodem bylo mysleno jakoze to orig radio ma standartni iso konektor, nedoslo me to ze se to pripojuje jako cdchanger, puvodne jsem si myslel ze ten xcarlink funguje jako mutebox u pevne HF sady, nejako me to nedocvaklo no :)

Uživatelský avatar
Daniels
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř srp 26, 2009 10:50
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Daniels » čtv črc 08, 2010 15:01

stu.cz píše: Tak s tím pískáním a pazvukama umím pomoci.
Stačí si koupit odrušovací filtr na napájení a je po pazvucích. Je to takový váleček který se připojí před hlavní napájení rádia. Mají to i u Stu alarmu,
Stačil by tenhle 5A? Obrázek Jak velký jde vlastně proud přes rádio?


edit: (je na něm natištěno 3-8Amp)
Naposledy upravil(a) Daniels dne pát črc 09, 2010 08:07, celkem upraveno 1 x.
2002 Laguna Grandtour 2002 2.0 IDE
2001 BMW F650GS DAKAR

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Příspěvek od stu.cz » čtv črc 08, 2010 16:22

Daniels píše:
Stačil by ten 5A? Jak velký jde vlastně proud přes rádio?


Můžeš to zkusit ale nedoporučuji ti to. I samotné rádio má tuším pojistku 10A. Spočítej si to. Rádio má čistý výkon 4x15w což je 60w děleno 12v je přesně 5A takže když to pustiš na plno čistý výkon koncového zesilovače bere 5A ale počítej s tím že čistý výkon není odběr který je vždy větší. A to ještě odebírají něco ty sarapaticky kolem jako je tuner d/a převodník a jiné. Podle mě může mít rádio max odběr tak 6A takže ti to taky může shořet. :-)
Daniels píše: edit: (je na něm natištěno 3-8Amp)
To je stálý 5A a špičkový (krátkodobý) 8A proud, jak říkám můžeš to zkusit.... nejspíš to pošlape (jen nevím jak dlouho), já si kvůli 50tikoruně nelámal hlavu a koupil jsem ten 12A a mám jistotu....
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

czermi88
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 02, 2009 15:33

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od czermi88 » sob bře 12, 2011 17:17

Zdravím chlapi,
chtěl sem se zeptat majitelů jestli máte nějaký zkušenosti s Xcarlink a AUX in. Má to tahle krabička a jestli jo jak to funguje? na obrázcích vidím jen nějakej konktor, ale potřeboval bych 3,5 jack, abych tam muziku pustil z mobilu. Díky

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů