Kolona

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od Mr.Brain » ned črc 10, 2011 09:39

Skupa píše:Co dokáže jedno video :-)
To není videem,ale de*ilitou některých řidičů na českých silnicích. Radši budu stát v koloně, ať mne zezadu sešrotuje náklaďák...
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

Uživatelský avatar
HAPO
Advanced member
Příspěvky: 345
Registrován: stř úno 24, 2010 21:05
Bydliště: Vyškovsko

Re: Kolona

Příspěvek od HAPO » ned črc 10, 2011 21:37

Mr.Brain píše:
Skupa píše:Co dokáže jedno video :-)
To není videem,ale de*ilitou některých řidičů na českých silnicích. Radši budu stát v koloně, ať mne zezadu sešrotuje náklaďák...
:?: :?: :?:
Megane III GT, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2010, Express., panoram., el.skl.zrc., Megane II CC, 1.6 16V - 82kW, K4M, Platin-grau, 2007, Dynam. - Luxe & Style Packet, In mem.: Meg. III HB, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2009, Expr., panor. - 11 měs., cca 13000 km, R19 HB, 1.8 RT(1721) - 54kW, F3N, zel. met., 1994

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » pon srp 08, 2011 23:25

Dneska jsem jel v Ostravě po Rudné, kdo to znáte, tak je to za/před křižovatkou s ulicí Závodní, je tam takový viadukt, který se teď opravuje a provoz je svedený do jednoho pruhu pro každý směr. Musím říct, že všichni se chovali slušně a dokonce na začátku toho zúžení krásně fungoval zip. Tak jsem si vzpomněl na tohle téma.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kralikbiker
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: sob říj 02, 2010 12:46
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od kralikbiker » stř srp 31, 2011 16:02

já jel po jedný nový silnici u nás..předemnou asi 3 kamiony zasebou a 2 auta..v protisměru auta... jedu vzadu za všema a týpek zamnou z touranem začne předjíždět..jede po prostřední čáře,bere všechny vozidla předemnou a vůbec neřeší ty co jedou proti němu..čuměl jsem jak něco .. je to dost širokej asfalt takže tam místo bylo..ale proč ryskovat a ohrožovat ostatní ?
Laguna II Grandtour 2002/1.9DCi/88kW/270Nm(+CHIP lehce přes 150koní(113kW/350Nm)6kvalt/EGR OFF/KAT OFF/KN filtr,velkej FMIC,kolem 6l/100km,výbava Expression,dovoz Německo :)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » stř srp 31, 2011 16:24

Jednou se mi stalo něco skoro podobného. Byla taková táhlá pravotočivá zatáčka a jeli jsme v koloně. Díky té zatáčce nebylo vidět dopředu, ale dalo se dobře předvídat cca 400 metrů daleko - takhle bylo vidět když jsem se podíval doprava po směru té zatáčky. A vidím, že tam jede auto. Kouknu do zrcátka a vidím chlapa s dodávkou vedle sebe. Přede mnou náklaďák, předjet by ho nestihl. Tak lehce na brzdu a udělat před sebou místo. Ale aspoň za tenhle manévr poděkoval směrovkama.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
HAPO
Advanced member
Příspěvky: 345
Registrován: stř úno 24, 2010 21:05
Bydliště: Vyškovsko

Re: Kolona

Příspěvek od HAPO » čtv zář 01, 2011 23:36

kralikbiker píše:já jel po jedný nový silnici u nás..předemnou asi 3 kamiony zasebou a 2 auta..v protisměru auta... jedu vzadu za všema a týpek zamnou z touranem začne předjíždět..jede po prostřední čáře,bere všechny vozidla předemnou a vůbec neřeší ty co jedou proti němu..čuměl jsem jak něco .. je to dost širokej asfalt takže tam místo bylo..ale proč ryskovat a ohrožovat ostatní ?

...také už jsem měl tu čest jet proti podobnému, co asi neměl chuť řešit ty v protisměru a jel si jako arogantní král prostředkem silnice s tím, že je přece dost široká a všichni z obou směrů mu uhnou a ještě se ochotně vypoklonkují na krajnici.... :evil: Nebezpečný adrenalin pro mě v tu chvíli "neznalého" častých poměrů na silnici mezi UH a UB... Otázka času, kdy ten v protisměru bude stejně "rozpoložen" či si ho prostě včas nevšimne nebo prostě "obyčejně" přehlédne... Proto VAROVÁNÍ pro všechny: NIKDY NEVÍTE, KOHO SKUTEČNĚ na silnici POTKÁTE :!: :!:
P.S.: Ryskováním vytváříš nějakou rysku, riskování či risk je asi to, co jsi měl na mysli...
Megane III GT, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2010, Express., panoram., el.skl.zrc., Megane II CC, 1.6 16V - 82kW, K4M, Platin-grau, 2007, Dynam. - Luxe & Style Packet, In mem.: Meg. III HB, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2009, Expr., panor. - 11 měs., cca 13000 km, R19 HB, 1.8 RT(1721) - 54kW, F3N, zel. met., 1994

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Kolona

Příspěvek od defuckto » čtv zář 01, 2011 23:45

Zefek píše:Jednou se mi stalo něco skoro podobného. Byla taková táhlá pravotočivá zatáčka a jeli jsme v koloně. Díky té zatáčce nebylo vidět dopředu, ale dalo se dobře předvídat cca 400 metrů daleko - takhle bylo vidět když jsem se podíval doprava po směru té zatáčky. A vidím, že tam jede auto. Kouknu do zrcátka a vidím chlapa s dodávkou vedle sebe. Přede mnou náklaďák, předjet by ho nestihl. Tak lehce na brzdu a udělat před sebou místo. Ale aspoň za tenhle manévr poděkoval směrovkama.

Taky jsem zažil několik takových situací. Po několikáté už jsem začal uvažovat nad tím, že ti, co tohle dělají vlastně spoléhají na to, že se jim nic nestane, protože je vždy někdo takhle pustí. Teď je otázka, jestli přibrzdit a vlastně ho podpořit v jeho hlouposti a nebo se na něj vykašlat, ať se rozseká a bude si to do smrti pamatovat a už to neudělá..
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » pát zář 02, 2011 00:34

Jenže když on se rozseká, tak se může stát, že tě vezme s sebou a budeš si to pamatovat taky. Nebo zablokuje silnici tak, že ho stejně nakonec budeš z toho auta tahat, případně hledat v lékárničce něco, čím bys mu pomohl (i když by bylo ideálnější hledat nějakou tyč v kufru). Pak přijedou hasiči, záchranka, než to policajti sepíšou, ... Strávíš tam mnohem víc času, než kdybys přibrzdil a pustil ho.
Jednou jsem za sebou měl takového cvoka, co předjízděl dvě auta najednou, bez ohledu na to, co jelo v protisměru. Všichni uhýbali do příkop, moc nechybělo a mohl být nějaký problém. Tenkrát ... vždycky nechávám dost místa mezi autem přede mnou a mnou ... a tenkrát jsem auto před sebou dojel a mezeru tak zavřel. Říkal jsem si, jaký jsem machr, ale jak jsem viděl ty uhýbající auta v protisměru ... došlo mi to, co píšu výše. A od té doby si kdykoliv snažím držet více místa za autem přede mnou. Jen tak, co kdyby náhodou. Hm, to mi připomíná, jak jsem stál na přechodu a čekal na zelenou a pozoroval projíždějící auta a říkal jsem si, že všichni mezi sebou mají nějakou malou mezeru. Pak jsem se podíval jinam, slyším pískot, otočím hlavu zpátky a pak už to šlo ráz naráz a už se jen ozvalo, bum, bum bum a čtyři auta byly v sobě :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od ToJa » pát zář 02, 2011 17:12

HAPO píše:
kralikbiker píše:já jel po jedný nový silnici u nás..předemnou asi 3 kamiony zasebou a 2 auta..v protisměru auta... jedu vzadu za všema a týpek zamnou z touranem začne předjíždět..jede po prostřední čáře,bere všechny vozidla předemnou a vůbec neřeší ty co jedou proti němu..čuměl jsem jak něco .. je to dost širokej asfalt takže tam místo bylo..ale proč ryskovat a ohrožovat ostatní ?

...také už jsem měl tu čest jet proti podobnému, co asi neměl chuť řešit ty v protisměru a jel si jako arogantní král prostředkem silnice s tím, že je přece dost široká a všichni z obou směrů mu uhnou a ještě se ochotně vypoklonkují na krajnici.... :evil: Nebezpečný adrenalin pro mě v tu chvíli "neznalého" častých poměrů na silnici mezi UH a UB... Otázka času, kdy ten v protisměru bude stejně "rozpoložen" či si ho prostě včas nevšimne nebo prostě "obyčejně" přehlédne... Proto VAROVÁNÍ pro všechny: NIKDY NEVÍTE, KOHO SKUTEČNĚ na silnici POTKÁTE :!: :!:
P.S.: Ryskováním vytváříš nějakou rysku, riskování či risk je asi to, co jsi měl na mysli...
jj na silnici mezi hradistem a brodem normalka :wink:
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Kolona

Příspěvek od faldicek » pát zář 02, 2011 22:15

Tak to co tu popisujete, zažívám takřka denně. Jezdím do práce asi 20 km po silnici první třídy a to že se musím vyhýbat podobným závodníkům je naprosto běžné. Jednou mě takhle krásně dokonce předjížděl kamion a když se pak cpal do svého pruhu, tak mě vlekem vytlačil skoro až do škarpy...

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Kolona

Příspěvek od defuckto » pát zář 02, 2011 22:32

Zefek - máš pravdu, taky bych to neudělal naschvál, aby se rozsekal, ale to, že by to takový kopyta potřebovali, je fakt.. ;)
Jinak, když už jsme u toho, je pravda, že když je člověk předjížděn, nesmí ZMĚNIT rychlost jízdy? Pokud to skutečně platí, tak bychom těmto kopytům pomohli porušením vyhlášky.. :)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

kralikbiker
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: sob říj 02, 2010 12:46
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od kralikbiker » pát zář 02, 2011 23:13

mě jednou ve 110km/h začal brát na férovku Renault Magnum z návěsem... čuměl jsem jak puk,začnu zrychlovat a ono mě to furt bere..taková rychlost ? .. drtil jsem to co to šlo,i ve 140km/h se mě pekně držel...nevěřil jsem že mu to tak jede,nikde nikdo široko daleko a najednou se zamnou objeví to monstrum :) po chvilce to vzdal, ale pěkně hnusnej dým mi pouštěl přímo do okna když mě předjížděl :)
Laguna II Grandtour 2002/1.9DCi/88kW/270Nm(+CHIP lehce přes 150koní(113kW/350Nm)6kvalt/EGR OFF/KAT OFF/KN filtr,velkej FMIC,kolem 6l/100km,výbava Expression,dovoz Německo :)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » sob zář 03, 2011 00:07

defuckto: Jo, řidič předjížděného vozidla nesmí výrazně změnit rychlost a směr jízdy. Jinak je to přestupek - bránění v předjíždění. Dopouští se toho ale spouta řidičů. Nejčastěji asi na výjezdu z obce, kdy se někdo nemůže dočkat, hodí levý blinkr a plné koně. Uvidí to řidič před ním a taky dá plné koně :D Co mě ještě dokáže naštvat je, když jsou ve městě dva pruhy pro jeden směr a po pravé straně křižovatka. Stojí tam auto, hodím blinkr a vjedu do levého, abych tomu, co vyjíždí z té křižovatky umožnil snažší vyjetí. On vjede do pravého pruhu, je daleko za mnou, ale postupně mě dojede. Já jedu 50km/h, takže on musí jet rychleji. Dojede mě, že je vedle mě a pak už se mě drží. Já zpomalím, on zpomalí. Zrychlím, zrychlí i on.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Kolona

Příspěvek od defuckto » sob zář 03, 2011 08:13

Já vždycky, když přejedu do jiného pruhu, abych usnadnil přijíždějícím nájezd, tak se tam v 80% případů nase*e někdo jinej, komu to buď nedocvakne nebo je prostě mimo. Zrovna nedávno se mi to stalo na dálnici, jedu si v pravym 140kmh a vidim už z dálky, že do připojovacího pruhu najíždí bus. V levym pruhu auto daleko, tak do něj vjedu, radši přišlápnu na 150 a krásně bylo vidět, jak ten za mnou honem zrychlil. Když už byl za mnou i s blikáním, tak to šmiknul do pravýho pruhu, že mě předjede tamtudy, ale ehjle, tam už byl najetej bus, měl co dělat a kliku, že se nic nestalo..
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

tCO_
Junior member
Příspěvky: 217
Registrován: úte lis 09, 2010 06:35
Bydliště: Opava

Re: Kolona

Příspěvek od tCO_ » stř zář 14, 2011 22:20

Předjíždění, které popisujete výše, kdy jede kolona a tu začne předjíždět auto i když v protisměru jedou také. Je v podstatě na denním pořádku na silnici mezi Opavou a Krnovem. Je tam totiž tak široká krajnice že se tam vejde jedno celé auto. Problém nastává, ale v případě když po té krajnici jede cyklista. To pak musí na stranu i ona předjížděná kolona, a nebo taky cyklista do příkopu, ovšem ten za sebe nevídí a tak vše musí řešit řidič v protisměru. V 99% případů jsou to řidiči Passatů a Audi Combi kteří mají děsně na spěch a jsou schopni při tom držet za jízdy ještě mobil u ucha. Ještě že ty handsfree sady stojí kolem 1000,- protože jinak by je měli všichni. Někdy taky zkoušejí jestli jim svítí světla a tím dávají na vědomí že máte vypadnout na krajnici. V poslední době si tedy po těhle úsecích raději plánuji cestu mimo špičky a to v 0:00 až 6:00 a 11:00 až 13:00 a 17:00-23:59.

Zároveň je taky nebezpečné na těchto silnicích odbočovat doleva! Vyhodíte směrovku trošičku zpomalíte a v tu ránu je za vámi řada krvelačných bestií co se nalepí úplně doleva a číhají kdy předjet. Takže dáváte pozor a přednost protijedoucím, ještě musíte dávat pozor aby vás někdo nepředjížděl (protože se mi párkrát už stalo že jsem jel nakonec rovně a neodbočil, když se ze zadu na mě přiřítil jeden co se rozhodl celou tu řadu předjet) Prostě PARÁÁÁDA! Co Vás dokáže úplně dorazit je situace když dávate přednost protijedoucímu a také pozor na ty co by mohli přijet předjížděním zezadu a nakonec vykoukne uúplně jiné auto ještě vedle toho protijedoucího!

To už pak raději zastavit na krajnici počkat až se celá ta situace uklidní, najít mezeru kdy Vám to tak asi může vyjít a pak to rychle vzít doleva, kde jste vlastně původně chtěli. A takový je dnes provoz a řidiči, hrůza.
now Obrázek 3.9L/100km + CAN Clip v110
past Obrázek 6.4L/100km

kralikbiker
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: sob říj 02, 2010 12:46
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od kralikbiker » sob zář 24, 2011 01:13

No co jsem teď viděl,to bych nepustil za volant... ženská v starším meganu si jede ke křižovatce tvaru trojúhelníku jede vpravo a pomalu s kopce sjíždí na hlavní ..zleva jedou dvě auta po hlavní,já jedu za ní..koukám že jede stále asi tak 60km/h a auta se k ní blíží,už si řikám že by měla brzdit..na poslední chvíli zabrzdila asi na 30km/h vůbec se nekouká za sebe vlevo jestli něco jede...mrskne blinkr a oboum autum tam vjede...ten první to stihnul projet,to bylo o milimetry doslova..a nějaký SUV hyunday to asi ze 100km/h dobrzdilo jen tak tak na 0 ... vytroubil jí jak něco..já nechápal..ona pak rozklepaná jede 20 u krajnice tak ji chci předjet a najednou dupne na brzdu a strhne do leva že mě skoro sundá..opět o chlup..no plesknout jí!!! 3 řidiče ohrozila během pár vteřin...nejspíš byla na mol nebo nevim,ale normální nebyla
Laguna II Grandtour 2002/1.9DCi/88kW/270Nm(+CHIP lehce přes 150koní(113kW/350Nm)6kvalt/EGR OFF/KAT OFF/KN filtr,velkej FMIC,kolem 6l/100km,výbava Expression,dovoz Německo :)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti