Nebezpečná místa na silnicích

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koukat i do jednosměrek se musí!!!

Příspěvek od awe_cz » ned črc 09, 2006 01:21

martins píše:
michaels píše: Od tý doby koukám i do jednosměrek, i když by tam nic jet nemělo. Ale taky nehodlám přejet idioty na kole, kteří jednosměrky neřeší.
ani resit nemuseji, cyklisti snad muzou jet v jednosmerce obema smery. Aspon ve starym to bylo. ted nevim...
O tom dost pochybuju ...

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » čtv srp 24, 2006 09:41

Nedavno jsem prijizdel ke kruhovemu objezdu, kouknu doleva, vidim auto s blikajicim pravym blinkrem, tak jedu. Po najeti na kruhak stale vidim auto za sebou, a to me docela zamrazilo. Kdybych prijel o zlomek sekundy pozdeji, tak by me asi naboril a jeste bych podle vseho byl vinikem pripadne nehody.
To, ze dobre 50% lidi na kruhacich neblika vubec, nejak zkousavam, ze nekteri profesionalove blikaji levym blinkrem, ze nekdo opusti kruhak se zaplym levym blinkrem take, ale blikat pravym a neodbocit to uz je celkem dost silna kava.
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » čtv srp 24, 2006 10:05

dd píše:Nedavno jsem prijizdel ke kruhovemu objezdu, kouknu doleva, vidim auto s blikajicim pravym blinkrem, tak jedu. Po najeti na kruhak stale vidim auto za sebou, a to me docela zamrazilo. Kdybych prijel o zlomek sekundy pozdeji, tak by me asi naboril a jeste bych podle vseho byl vinikem pripadne nehody.
To, ze dobre 50% lidi na kruhacich neblika vubec, nejak zkousavam, ze nekteri profesionalove blikaji levym blinkrem, ze nekdo opusti kruhak se zaplym levym blinkrem take, ale blikat pravym a neodbocit to uz je celkem dost silna kava.
To už by bylo jistější mít zapnutý varovný... :lol:
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Uživatelský avatar
Santy
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: stř pro 29, 2004 05:20
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Santy » čtv srp 24, 2006 11:26

dd píše:Nedavno jsem prijizdel ke kruhovemu objezdu, kouknu doleva, vidim auto s blikajicim pravym blinkrem, tak jedu. Po najeti na kruhak stale vidim auto za sebou, a to me docela zamrazilo. Kdybych prijel o zlomek sekundy pozdeji, tak by me asi naboril a jeste bych podle vseho byl vinikem pripadne nehody.
To, ze dobre 50% lidi na kruhacich neblika vubec, nejak zkousavam, ze nekteri profesionalove blikaji levym blinkrem, ze nekdo opusti kruhak se zaplym levym blinkrem take, ale blikat pravym a neodbocit to uz je celkem dost silna kava.
mno, základ je NA ŽÁDNÉ křižovatce nespoléhat na to, že ten kdo má zapnutý blinkr bude také odbočovat, ne?
Raději počkám až začne zpomalovat, či opravdu vidím kam kouká a pak teprve jedu. Nechápu jak to někdo může dělat jinak....
Věřit můžeš akorát sám sobě. :(
Santy
Laguna 2.0 RXE 1994, klima, vše v elektrice a taky bohužel xenony.

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » čtv srp 24, 2006 11:31

Santy píše:
dd píše:Nedavno jsem prijizdel ke kruhovemu objezdu, kouknu doleva, vidim auto s blikajicim pravym blinkrem, tak jedu. Po najeti na kruhak stale vidim auto za sebou, a to me docela zamrazilo. Kdybych prijel o zlomek sekundy pozdeji, tak by me asi naboril a jeste bych podle vseho byl vinikem pripadne nehody.
To, ze dobre 50% lidi na kruhacich neblika vubec, nejak zkousavam, ze nekteri profesionalove blikaji levym blinkrem, ze nekdo opusti kruhak se zaplym levym blinkrem take, ale blikat pravym a neodbocit to uz je celkem dost silna kava.
mno, základ je NA ŽÁDNÉ křižovatce nespoléhat na to, že ten kdo má zapnutý blinkr bude také odbočovat, ne?
Raději počkám až začne zpomalovat, či opravdu vidím kam kouká a pak teprve jedu. Nechápu jak to někdo může dělat jinak....
Věřit můžeš akorát sám sobě. :(
No to by ses taky z některý křižovatky nemusel celej den dostat...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » čtv srp 24, 2006 12:51

pirduch píše:
No to by ses taky z některý křižovatky nemusel celej den dostat...
Tak, tak
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » čtv srp 24, 2006 14:03

no pánové pokud se fakt spoléháto na blinkry, tak se divim že ještě máte celý auta.
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Santy
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: stř pro 29, 2004 05:20
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Santy » čtv srp 24, 2006 18:46

[quote="pirduch]
No to by ses taky z některý křižovatky nemusel celej den dostat...[/quote]

Tak tomu nerozumím - - když to stihnu bez toho aby mě ten člověk ohrozil tak jedu, ale pokud to nestihnu, MUSÍM počkat kam pojede, jinak bych už byl 10x měsíčně bez auta.
Nechápu. :?:
Santy
Laguna 2.0 RXE 1994, klima, vše v elektrice a taky bohužel xenony.

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » čtv srp 24, 2006 18:53

Santy píše:[quote="pirduch]
No to by ses taky z některý křižovatky nemusel celej den dostat...
Tak tomu nerozumím - - když to stihnu bez toho aby mě ten člověk ohrozil tak jedu, ale pokud to nestihnu, MUSÍM počkat kam pojede, jinak bych už byl 10x měsíčně bez auta.
Nechápu. :?:[/quote]
nic si z toho nedělej. já to taky nechápu ale souhlasim s tebou jestli tě to uklidní :D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » pát srp 25, 2006 09:36

kšanda píše:no pánové pokud se fakt spoléháto na blinkry, tak se divim že ještě máte celý auta.
Samozrejme, ze se na ne nespoleham, ale je to o tom, ze kdyby se blinkry pouzivaly jak se pouzivat maji, tak se na spouste mistech urychli provoz.

A jeste jsem nevidel policii kontrolovat spravne pouzivani blinkru (urcite by to bylo prospesnejsi nez buzerovat za lekarnicky).
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát srp 25, 2006 11:55

dd píše:
A jeste jsem nevidel policii kontrolovat spravne pouzivani blinkru (urcite by to bylo prospesnejsi nez buzerovat za lekarnicky).
Naposledy mě policajti pérovali za nepoužití blinkru při předjíždění asi 30 km/h jedoucí felicie...

Bylo to ještě podle starých pravidel.
Jízdní pruh široký kolem 8 metrů, takže jsem neplánoval změnit směr jízdy, tedy přejet do protisměru, tedy jsem nebyl povinen použít blinkr. Jenže milá felda se rozhodla že nepojede při pravém okraji, jak jí ukládají předpisy a začala bočit ke středu vozovky čímž mne vytlačila až do protisměru, navíc odděleného bílou nepřerušovanou čárou, kde jel, rovněž nikoliv při pravém okraji vozovky ale zcela při plné čáře (tedy v rozporu s předpisy) služební vůz Policie ČR, jenž následkem okolností musel uhnout.
Hoši nelenili a pustili se za mnou. Poněkud komicky mě plísnili za nedání blinkru...
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Chauffeur
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: úte lis 22, 2005 23:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Chauffeur » sob srp 26, 2006 19:15

To DDT: no jo, to jsou situace... to nejezdění vpravo mě dost bere. poněkud to nechápu, ale možná by neškodilo se poučit od rakušáků a na slnice dát veliký cedule "jezděte vpravo" - a stejně jako oni - v češtině. aby se jeden pořád zarubežom styděl :(

To Santy: přesně tak, nedá se spolíhat na nic, natož na poblblý blinkry. vemte si třeba mě - když odbočuju doprava a prudce zatočím, blinkr mi sám přeskočí na levej. snažím si dávat bacha, ale stejně ho úplně hned nevypnu.

To dd: no to blikajicí auto zřejmě proti předpisům ukazovalo při nájezdu na kulaťák. pak už to nevypnul, vždyť už už stejně odbočí :wink:
Aktuálně víceméně bezproblémový Scénic 1,5 dCi, 2008; dříve dosti problémový Megane Scénic 1,9 DTi, 1999

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » stř led 17, 2007 11:05

Kdo pojede z Horaždovic na Klatovy,tak cca 10km před KT je nebezpečný úsek.Nad obcí Bystré/kterou míjíte!/ je kopec zvaný Bukovák.Široká pěkná silnice,která svádí to z kopečka roztáhnout.Kol Bystrého proletíte a čeká Vás mírná pravotočivá zatáčka u obce Kocourov.Mírná,ale krásně vyhazuje-takže v lepším případě skončíte ve škarpě,v horším v asi 20 vzrostlých stromech naproti. :? Poslední bouračka,co tu byla /ani nevím,co to bylo za auto-totálně na šrot/-zadkem to vzal do stromu a o cca200m!!! dál předkem betonový můstek.Musel jet jako kráva-naštěstí se jim nic nestalo,kluk i holka tam stáli a klepali se,jak ratlící-snad si z toho vezmou ponaučení :wink:
Obrázek
ZNAČKA UKAZUJE PŘESNĚ NA NEBEZPEČNOU ZATÁČKU
Naposledy upravil(a) HOPPA dne úte bře 27, 2007 19:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » pon led 22, 2007 15:24

Jee, Klatovak, to jsem si ani nevsim, mate to tam hezky. :)
Ad Bukovak -> Kocourov: Znam to tam, ale kdyz se tam jede predpisovejch 90 tak je to naprosta pohoda.
Jenom tak pro pobaveni pro ty co to tam znaj, tak nahore na bukovaku nam u Trabanta praskla brzdova hadicka... dole na tacho neco kolem 130, v nasem pruhu kamion, naproti kombain... matka za volantem, ja vzadu na sedace v kocaru... srandy kopec, jeste ze jsem to zaspal. :wink:
Vysledek (a pomnicek matcinejm ridicskejm schopnostem) byl pouze utrzeny tlumic vyfuku a zlomena prava poloosa.
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » úte led 23, 2007 01:36

Regis píše:Jee, Klatovak, to jsem si ani nevsim, mate to tam hezky. :)
Ad Bukovak -> Kocourov: Znam to tam, ale kdyz se tam jede predpisovejch 90 tak je to naprosta pohoda.
Jenom tak pro pobaveni pro ty co to tam znaj, tak nahore na bukovaku nam u Trabanta praskla brzdova hadicka... dole na tacho neco kolem 130, v nasem pruhu kamion, naproti kombain... matka za volantem, ja vzadu na sedace v kocaru... srandy kopec, jeste ze jsem to zaspal. :wink:
Vysledek (a pomnicek matcinejm ridicskejm schopnostem) byl pouze utrzeny tlumic vyfuku a zlomena prava poloosa.
:lol: Děkuji.Jenže je to místo,které láká to pustit šupem a pak se něco stane :cry: Ted' v pátek 19.1.07 přesně v tom místtě skončili vojáci s Tatrou,podvalem a tankem :roll: Kdyby jste se tam někdo nedej bože vymáz,přijdte do Bystrého na kafe :wink:

janhonza
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: čtv lis 30, 2006 10:11
Bydliště: Havířov

Příspěvek od janhonza » úte led 23, 2007 07:44

Chauffeur píše:To DDT: no jo, to jsou situace... to nejezdění vpravo mě dost bere. poněkud to nechápu, ale možná by neškodilo se poučit od rakušáků a na slnice dát veliký cedule "jezděte vpravo" - a stejně jako oni - v češtině. aby se jeden pořád zarubežom styděl :(
:wink:
Neni to tam jen v cestine,tak nedelej z cechu voly...
Taky jsem se divil kdyz jsem tam jel prvne co to je za znacku.
Thalia expression 1,2 16v zelena metaliza r.v.2006
[img]http://images.spritmonitor.de/160695_5.png[/img]

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » sob úno 10, 2007 23:01

Zaklad je nespolehat na nic - tedy - vidim-li, ze nekdo dava blinkr mohou nastat dve moznosti:

. vim, ze to stihnu s nejakou rezervou pred nim - pak jedu
. vim, ze bych to stihnout nemusel, kdyby si to rozmyslel - pak koukam na jeho kola rozjedu se az kdyz on zacne zatacet

Tedy poznamka o "zaseku" na krizovatce neplati, staci znat moznosti auta a zakalkulovat rezervu (ta se lisi podle pocasi, stavu vozovky a toho, jestli jedu sam nebo s nekym, koho mam opravdu rad;))

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte kvě 13, 2008 17:27

Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » úte kvě 13, 2008 18:48

No, na skodu to byt nemuze. Uvital bych ovsem mene sentimentu a vice faktu. Nevim, jake pouceni si muzu vzit z toho, ze auto vyjelo ze silnice a uhorely v nem dve deti...
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte kvě 13, 2008 20:48

Regis píše: Nevim, jake pouceni si muzu vzit z toho, ze auto vyjelo ze silnice a uhorely v nem dve deti...
Jake pouceni? Ze se to stalo, Regisi...

Chtel bys vice faktu? Po kom, po pozustalych, co to tam pisi jako memento mori? To asi ne...
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » úte kvě 13, 2008 21:12

Nerikam, ze to chci po pozustalych, pouze premyslim nad tim jaky to ma smysl... precist si, kolik se zabije na silnici lidi muzu ze statistik.
Pokud je ucelem desit lidi, tak to chapu. Pokud to neco znamena pro ty pozustale, tim lepe. Ale v clanku v novinach pisou, ze ucelem ma byt pouceni. Nejak mi to pouceni unika, to jsem se snazil naznacit.
Pokud na nekoho v lese spadne strom, take nevim, jake pouceni si z toho mam vzit. Nechodit do lesa?
Jake pouceni si mam vzit ze zahadne smrti dvou deti v aute co vyjelo ze silnice? Nejezdit autem? Neplodit deti?

Memento mori je sice hezke, ale to bych nemohl vychazet z domu.
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » stř kvě 14, 2008 08:23

Promin, ale co takhle jezdit tak aby se tohle nedelo, co? dát nohu z plynu, být více ohleduplný........zamyslet se nad svým způsobem jízdy....samozřejmě spousta zdejších suvenýrů bude tvrdit že jezdí naprosto bezpečně.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

vinetou
Člen RCČR
Příspěvky: 235
Registrován: stř srp 30, 2006 23:09
Bydliště: nevim naši popojeli

Příspěvek od vinetou » stř kvě 14, 2008 08:39

no nevim jesli to děláš schválně ale to ponaučení spočívá v tom že až tam třeba někdy pojedeš tak si na to vzpomeněš a řekneš si např ááá tady bejvá námraza nebo áá tady je hnusná zatáčka nebo nepřehledná zatáčka tady se někdo zabil a sundáš nohu z plynu a budeš opatrnější protože víš že tam někdo umřel a nedostaneš smyk a stihneš včas zabrzdit a i kdyby to mnělo zachránit jeden život nebo zdraví tak to zato stojí ne??? :D :D

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » stř kvě 14, 2008 11:12

Zrejme nejsem schopen se vyjadrit srozumnitelne. Zkusim to jeste jednou, pak toho nechame.
Jak si mam vzit pouceni, kdyz nevim co bylo pricinou nehody?
Víťa Malina píše:Promin, ale co takhle jezdit tak aby se tohle nedelo, co? dát nohu z plynu, být více ohleduplný........zamyslet se nad svým způsobem jízdy....samozřejmě spousta zdejších suvenýrů bude tvrdit že jezdí naprosto bezpečně.
Promin, ale ty snad umyslne jezdis nebezpecne? Predpokladam, ze jsem dusevne zpusobily ridic a nesedam za volant s umyslem nekoho zabit ci zmrzacit... Nad svym zpusobem jizdy se zamyslim neustale.
Jak mam jezdit, aby auta z neznamych pricin nevyjizdela ze silnice? Nebo presneji, jak mam sve chovani na silnici zmenit, aby me auto z neznamych pricin nevyjelo ze silnice?
vinetou píše:no nevim jesli to děláš schválně ale to ponaučení spočívá v tom že až tam třeba někdy pojedeš tak si na to vzpomeněš a řekneš si např ááá tady bejvá námraza...
To jsem se tam nedozvedel, i kdyz priznam ze jsem to necetl cele. Nemela by na to byt dopravni znacka? Naivka, ja vim. :roll:
vinetou píše:...nebo áá tady je hnusná zatáčka nebo nepřehledná zatáčk...
To se dozvim spise tady na foru, napr. o par postu vyse a mam to i s fotkou. Nehlede na to, ze jsem pri normalnim zpusobu jizdy jeste nezazil zatacku ktera by byla vyrazne nebezpecna. Zatacky nekousou.
vinetou píše: a tady se někdo zabil a sundáš nohu z plynu a budeš opatrnější protože víš že tam někdo umřel a ...
Na nasich silnicich se nekdo zabil co sto metru. Pokud bych mel soudit podle toho, jezdim krokem nebo na koni.
Dam priklad: na R10 do LBC jsem jednu dobu jezdil dvakrat tydne. Za ten tyden tam pribyly minimalne jedny brzdne drahy pres celou dalnici a do svodidel (zrejme auta bez ABS). Nedokazu si to vysvetlit. Neustale jsem nad tim premyslel, ale nedokazal jsem z toho vyvodit co bych mel delat aby se mi to nestalo. I pri rychle jizde nevidim duvod zadupnout brzdy a vjet, casto temer kolmo, do svodidel. Zvlaste na prehlednem useku.
vinetou píše: i kdyby to mnělo zachránit jeden život nebo zdraví tak to zato stojí ne??? :D :D
No, tak myslim ze tohle je asi jediny s cim se dejme tomu da souhlasit. Pouceni pro ridice bezmozky a ridice namachrovane zacatecniky (ne ze bych k nim nikdy nepatril). Dejme tomu.

Abych to nejak shrnul: rikam si, ze by mohla byt uzitecnejsi stranka popisujici vazne nehody, ktere ovsem ridic prezil. Jeho vypoved o pricine nehody by mohla mit vyssi informacni hodnotu. Pokud je dostatecne dospely, aby uznal vinu.
"Jsem XXXXXX, cumel jsem do pole na srnky a nedal prednost."
"Neuvedomil jsem si, ze jsem unaveny a jel rychleji nez jsem stacil resit krizovatky."
"Machroval jsem pred zenskou a jel rychlosti nad svoje moznosti."
Nebo bychom si mohli zalozit tema? "Jakou nejvetsi kravinu jsem udelal pri rizeni auta" V Krizovkach na silnicich lidi spise nadavaji, jak jim nekdo nedal prednost. Uvedomujete si vy, ze byste nekdy udelali vaznou chybu pri rizeni? Myslite, ze by melo smysl se o ni podelit?
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » čtv bře 12, 2009 21:33

janhonza píše:
Chauffeur píše:To DDT: no jo, to jsou situace... to nejezdění vpravo mě dost bere. poněkud to nechápu, ale možná by neškodilo se poučit od rakušáků a na slnice dát veliký cedule "jezděte vpravo" - a stejně jako oni - v češtině. aby se jeden pořád zarubežom styděl :(
:wink:
Neni to tam jen v cestine,tak nedelej z cechu voly...
Taky jsem se divil kdyz jsem tam jel prvne co to je za znacku.
Tyto značky nejsou jenom v Rakousku, ale např i ve Francii. Ničemu neškodí, tak není důvod, proč by neměly být třeba i na našich dálnicích. Obecná neschopnost českých řidičů držet se "spíše v pravo" je zřejmá okamžitě po přejezdu hranic. A bohužel z kterékoliv světové strany.

Martin

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti