Krizovky na silnicích

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od kmarty » čtv říj 06, 2011 23:13

U nas se zatim vytah otevira. Ale obcas prekvapi tema hlaskama. Napriklad dnes mi po otevreni dveri (abych mohl z nej vylezt), prohlasil "Vitame vas".
Ale uz jsem od nej slysel i "Tricate seste podlazi", coz je celkem slusny vykon na to ze ma jen tri stanice (suteren, prizemi a prvni patro).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od faldicek » pát říj 07, 2011 00:35

Teda, tak to je teda klika že se nikomu nic nestalo... To mohlo skončit hodně blbě... V tu chvíli asi na nefunkční zabezpečení upozornit policii...

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od DDT » pát říj 07, 2011 14:49

kmarty píše:U nas se zatim vytah otevira. Ale obcas prekvapi tema hlaskama. Napriklad dnes mi po otevreni dveri (abych mohl z nej vylezt), prohlasil "Vitame vas".
Ale uz jsem od nej slysel i "Tricate seste podlazi", coz je celkem slusny vykon na to ze ma jen tri stanice (suteren, prizemi a prvni patro).
Zrejme ma smysl pro humor :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Víťa Malina » stř lis 23, 2011 14:26

Tak včera jsem bohužle pokřtil svého Grand Scénica. Jel jsem po ul. Bítešské v Brně (přivaděč na D1 z Bohunic) no a těsně přede mnou se začal otáčet domíchávač (otáčet do protiměru - je to čtyřproudovka), dobrzdil jsem to ze 100 na nějakých 30 a byl jsem v něm. trefil jsem ho z boku do prostoru mezi přední a zadní nápravu, tzn. naštěstí do měkého (urval jsem mu boční ochrannou lištu a nějké ty nádoby na stlačený vzduch). Kdybych trefil kolo, bylo by to asi mnohem horší, takhle jsem se do něj ponořil, takže snad ani není hnuté s motorem a nápravou, jen nárazník, blatník, světlo, zrcátko, čelní sklo, nádobka na ostřikovač, nálevka na chladící kapalinu jsou KO. Naštěstí jsem dobrzdil na min. rychlost, takže nevystřelily airbagy. Ale stejně, oprava bude za min. 50 000,- Auto už stojí u Pokorných a čeká se na likvidátora, p. Pokorný mezitím už objednal náhradní díly - jako obvykle profesionální přístup, už včera večer (po zavíračce) jsem mu volal a domlouvali jsme se co a jak. zítra sem hodím fotku.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od krt.ecek » stř lis 23, 2011 14:31

chápu dobře, že jsi jel v levém pruhu a on to tam poslal z pravého :?: Co policie, koho uznala za viníka :oops:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Víťa Malina » čtv lis 24, 2011 08:43

Jo,jel jsem v levém, on v pravém, nejspíš už docela pomalu, potom to šupnul přes levý do středového dělícího pásu. Viníkem by jednoznačně on, v okamžiku střetu stál přes oba pruhy v úhlu cca 45°, takže nebyla řeč o přejíždění z pruhu do pruhu - prostě si najížděl, aby mohl přes sředový pás najet do protisměru. Policajti v tom měli jasno, jenom mě zarazila výše pokuty a to jenom 2000. kurnik za jízdu na červenou je 2500 a za způsobení nehody toto.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Uživatelský avatar
mirek G.
Inzerce 2013
Příspěvky: 1145
Registrován: sob led 12, 2008 19:38
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Re:

Příspěvek od mirek G. » ned bře 11, 2012 21:49

Zefek píše:Není to úplně krizovka, ale tohle jsem dneska vyfotil v Ostravě Porubě.
Byla taková kolona:
Obrázek
Pokračovalo to takhle:

Proč se ti lidi do té křižovatky tak hrnou, když ji stejně neprojedou? A pak se křižovatka zablokuje ve všech směrech :( Dokonce tam byl jeden případ, který se rozjel s protočením kol, vystřelil jak raketa a pak prudce na brzdy uprostřed křižovatky. Jakou to má logiku?
Zúžení za VŠB, pravdu díš :o
Ten přechod tam je na facku..
Nové díly za bezkonkurenční ceny http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 56#p640356
kontakt www.Granex.cz tel. 774862512 Miroslav Grašar

rob9991
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 26, 2011 14:06

Re:

Příspěvek od rob9991 » sob srp 04, 2012 16:13

EDIT: Viník dostal 6 měsíců odnětí svobody s podmínečným odkladem výkonu trestu na tři léta a zákaz řízení motorových vozidel na tři léta.[/quote]

To si to ten viník určitě odskákal. Myslím že s ním celá rodina Lakatošů nebude mluvit a babička Gulášová ho jistě vydědila, takže teď nedostane vůbec nic a doživotně bude na sociálních dávkách, ze kterých si nemůže nikdy dovolit udělat řidičák a koupit dobré auto,kde by jeho CD přehrávač dokola přehrával Aj Baba Jelibaba a Eminema.
Zničil jsi mu život a vzal všechny naděje na lepší budoucnost. A to vše jen proto, že si se namyšleně vezl po hlavní.
V tom místě to znám a tam je to samej socialně slabej, nebo jak se jim dneska říká.
můj autopark: Trabi 601 2x na nich jsem se učil, Zastava 1100,škoda 110, 100, 100MB, 120 2x, Octavia super, Moskvič 412 - bezva auta, Lada 1500, Dacie 1300, 1310, Oltcit- Causecskova pomsta, škoda Fabie - nejhorší auto, jaké jsem zažil. Po výjezdu z serwisu jsem šel zpět aby mnne dotáhli s novou poruchou. Už nikdy škoda a nikdy AAA autobazar, škoda forman - Měkká přední náprava byla jeho smrt, ale stejně to byl vděčnej dříč, renault scenic 1,9 DT- velké malé auto, renault RX4 1,9

rob9991
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 26, 2011 14:06

Re: Originally posted by Vita Malina

Příspěvek od rob9991 » sob srp 04, 2012 16:39

DDT píše:čau lidi

tak sem si to dneska šinul po dálnici do Brna směrem z Ostravy, samozřejmě havárka za Hranicema na Moravě, tříčtvrtě hodiny sem strávil v koloně,za havárkou se rozjedu a asi po kilometru koukám jako blázen-kamion se točil na dálnici, asi se mu nechtělo čekat v té koloně která byla z obou směrů. Já ho zastihl zrovna když stál kolmo ke mě, teda řeknu vám, je to dost nepříjemný pocit, brzdil sem i očima. Nechápu proč se zrovna profesionální řidiči tak strašně ozývají proti bodovému systému, většina z nich jezdí jako prasata.

už nejezdím po dálnicích, jen když jedu přes Maďarsko, tam jsou luxusní. Slovenské jsou ještě pořád na dálnici a sjezd z dálnice a chtějí tuším 300kč, no a ty české, to je kapitola sama pro sebe. S cenou viněty a cenou přidaných služeb to je těžký mínus a já jsem šetřílek. Ovšem já potřebuji D jen 2x za 2 měsíce. Kdo musíte jezdit obden, toho je mi líto
můj autopark: Trabi 601 2x na nich jsem se učil, Zastava 1100,škoda 110, 100, 100MB, 120 2x, Octavia super, Moskvič 412 - bezva auta, Lada 1500, Dacie 1300, 1310, Oltcit- Causecskova pomsta, škoda Fabie - nejhorší auto, jaké jsem zažil. Po výjezdu z serwisu jsem šel zpět aby mnne dotáhli s novou poruchou. Už nikdy škoda a nikdy AAA autobazar, škoda forman - Měkká přední náprava byla jeho smrt, ale stejně to byl vděčnej dříč, renault scenic 1,9 DT- velké malé auto, renault RX4 1,9

rob9991
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 26, 2011 14:06

Re: Dotaz na Mártyho

Příspěvek od rob9991 » sob srp 04, 2012 17:16

Regis píše:Mel bych dotaz na Mártyho a dalsi "kamionaky":
Jezdim po dalnici na hranici predpisu (te spodni hranici :) ). Co bych mel nejlepe delat, kdyz me dojede kamion? Je mi jasny, ze ho zdrzuju a ze se mu asi predizdi hure nez osobaku.
Puvodne jsem myslel, ze pridam, pojedu pred nim, a kdyz bude videt, ze v levym nic neni, tak mu ukazu at predjede a zpomalim na normalni rychlost. Jenze oni jsou tak siroky, ze pres ne neni videt do levyho pruhu. :(
Nevim, jaky to je ridit kamion, ale chtel bych byt ohleduplny, jak tu vsichni zduraznujou, kdyz uz zdrzuju provoz. Mozna jsem uplne mimo... :)
Já se jim starám uvolnit místo a odbliknout, že o něm vím a může. Obyčejně poděkuji. Stejně tak i já jsem rád, když mi někdo udělá místo, abych ho frnknul.
můj autopark: Trabi 601 2x na nich jsem se učil, Zastava 1100,škoda 110, 100, 100MB, 120 2x, Octavia super, Moskvič 412 - bezva auta, Lada 1500, Dacie 1300, 1310, Oltcit- Causecskova pomsta, škoda Fabie - nejhorší auto, jaké jsem zažil. Po výjezdu z serwisu jsem šel zpět aby mnne dotáhli s novou poruchou. Už nikdy škoda a nikdy AAA autobazar, škoda forman - Měkká přední náprava byla jeho smrt, ale stejně to byl vděčnej dříč, renault scenic 1,9 DT- velké malé auto, renault RX4 1,9

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Re:

Příspěvek od krt.ecek » sob srp 04, 2012 17:25

rob9991 píše:EDIT: Viník dostal 6 měsíců odnětí svobody s podmínečným odkladem výkonu trestu na tři léta a zákaz řízení motorových vozidel na tři léta.
To si to ten viník určitě odskákal. Myslím že s ním celá rodina Lakatošů nebude mluvit a babička Gulášová ho jistě vydědila, takže teď nedostane vůbec nic a doživotně bude na sociálních dávkách, ze kterých si nemůže nikdy dovolit udělat řidičák a koupit dobré auto,kde by jeho CD přehrávač dokola přehrával Aj Baba Jelibaba a Eminema.
Zničil jsi mu život a vzal všechny naděje na lepší budoucnost. A to vše jen proto, že si se namyšleně vezl po hlavní.
V tom místě to znám a tam je to samej socialně slabej, nebo jak se jim dneska říká.[/quote]

napřed doplním, že cituješ toto, přeci jen je to z první strany a dá to zabrat najít :wink:
DDT píše:Když jsem tenhle topic zakládal, netušil jsem, že budu první, kdo sem přispěje.

18.2. jsem měl nehodu.
Na silnici E442 mezi Děčínem a Ústím nad Labem mi nedal přednost z vedlejšky 26-ti letý nezaměstnaný s "vypůjčeným" autem - Toyotou Carinou, bez řidičského průkazu (nikdy ho neměl). Než mi zkřížil cestu, ujel s tím autem celých neuvěřitelných 100 metrů.

Viditelnost byla perfektní, svítilo sluníčko, teplota kolem 3 st. Celsia, mokrá silnice.

Ke křižovatce se přiblížil dopředným nerovnoměrným pohybem (česky řečeno přískoky vpřed) a hupsnul mi před auto. Měl jsem ještě tak čas strhnout volant mírně vlevo, abych mu to nenarval mezi A a C sloupek (do kabiny). Z 90km/h se mi podařilo dobrzdit na cca 40-50. Následná šlupka byla pekelná.
Přesto, že jsem byl připoutaný, tak jsem u služební feldy srovnal volant do autobusové polohy, rukama rozbil palubku a hlavou jsem rozbil přední sklo. Skončili jsme v protisměru, kde naštěstí nejel nikdo, kdo by nás "dodělal".

Výsledek: obě auta na odpis, kolegyně hospitalizovaná, frajer má na triku trestní stíhání za ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.

Viník z místa nehody utekl, za námi jedoucí kamion se neobtěžoval zastavit aby nám pomohl.... To je nekomentovatelné.
Viníka policie záhy chytla kdesi v polích. Odvedli dobrou práci.

Taktéž skládám poklonu záchranné službě, byli na místě za 4 minuty od zavolání. 1. sanita byla na místě náhodou už za dvě minuty, když jeli kolem. Policie asi za 5 minut zároveň s hasiči. Před jejich profesionalito jsem musel smeknout.

EDIT: Viník dostal 6 měsíců odnětí svobody s podmínečným odkladem výkonu trestu na tři léta a zákaz řízení motorových vozidel na tři léta.
No a teď má reakce, doufám, že nemyslíš vážně, že mu DDT zníčil život, když jel dle předpisů a on bez řidičáku dělal co nemá.... jestli když jsi na hlavní dáváš všem z vedlejší přednost, tak doufám, že tě nikdy na silnici nepotkám.
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

rob9991
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 26, 2011 14:06

Re: Re:

Příspěvek od rob9991 » sob srp 04, 2012 17:46

krt.ecek píše:
rob9991 píše:EDIT: Viník dostal 6 měsíců odnětí svobody s podmínečným odkladem výkonu trestu na tři léta a zákaz řízení motorových vozidel na tři léta.
To si to ten viník určitě odskákal. Myslím že s ním celá rodina Lakatošů nebude mluvit a babička Gulášová ho jistě vydědila, takže teď nedostane vůbec nic a doživotně bude na sociálních dávkách, ze kterých si nemůže nikdy dovolit udělat řidičák a koupit dobré auto,kde by jeho CD přehrávač dokola přehrával Aj Baba Jelibaba a Eminema.
Zničil jsi mu život a vzal všechny naděje na lepší budoucnost. A to vše jen proto, že si se namyšleně vezl po hlavní.
V tom místě to znám a tam je to samej socialně slabej, nebo jak se jim dneska říká.
napřed doplním, že cituješ toto, přeci jen je to z první strany a dá to zabrat najít :wink:
DDT píše:Když jsem tenhle topic zakládal, netušil jsem, že budu první, kdo sem přispěje.

18.2. jsem měl nehodu.
Na silnici E442 mezi Děčínem a Ústím nad Labem mi nedal přednost z vedlejšky 26-ti letý nezaměstnaný s "vypůjčeným" autem - Toyotou Carinou, bez řidičského průkazu (nikdy ho neměl). Než mi zkřížil cestu, ujel s tím autem celých neuvěřitelných 100 metrů.

Viditelnost byla perfektní, svítilo sluníčko, teplota kolem 3 st. Celsia, mokrá silnice.

Ke křižovatce se přiblížil dopředným nerovnoměrným pohybem (česky řečeno přískoky vpřed) a hupsnul mi před auto. Měl jsem ještě tak čas strhnout volant mírně vlevo, abych mu to nenarval mezi A a C sloupek (do kabiny). Z 90km/h se mi podařilo dobrzdit na cca 40-50. Následná šlupka byla pekelná.
Přesto, že jsem byl připoutaný, tak jsem u služební feldy srovnal volant do autobusové polohy, rukama rozbil palubku a hlavou jsem rozbil přední sklo. Skončili jsme v protisměru, kde naštěstí nejel nikdo, kdo by nás "dodělal".

Výsledek: obě auta na odpis, kolegyně hospitalizovaná, frajer má na triku trestní stíhání za ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.

Viník z místa nehody utekl, za námi jedoucí kamion se neobtěžoval zastavit aby nám pomohl.... To je nekomentovatelné.
Viníka policie záhy chytla kdesi v polích. Odvedli dobrou práci.

Taktéž skládám poklonu záchranné službě, byli na místě za 4 minuty od zavolání. 1. sanita byla na místě náhodou už za dvě minuty, když jeli kolem. Policie asi za 5 minut zároveň s hasiči. Před jejich profesionalito jsem musel smeknout.

EDIT: Viník dostal 6 měsíců odnětí svobody s podmínečným odkladem výkonu trestu na tři léta a zákaz řízení motorových vozidel na tři léta.
No a teď má reakce, doufám, že nemyslíš vážně, že mu DDT zníčil život, když jel dle předpisů a on bez řidičáku dělal co nemá.... jestli když jsi na hlavní dáváš všem z vedlejší přednost, tak doufám, že tě nikdy na silnici nepotkám.[/quote]

Jistě že sem to nemyslel seriozně a myslel jsem, že je to z toho vidět. Byla to reakce na to, když jsem viděl jakou směšnou sazbu dostal. Jinak sám nejsem neomylnej a dělám blboviny, ale nikdy nevěřím tomu, že ten na vedlejší je normální, nebo ví že je na vedlejší. Proto taky ještě nemám pomníček u křižovatky. Já jsem dělal papíry ještě postaru a těch blbců, co jsem na silnici viděl je nepočítaně. Svého času to bylo samé AUDI 80, 2 kg zlata na kejháku, vesnicí 200km.h a za vesnicí mocná brzda a přítele na telefon, aby poradil, jak zatočit doprava.
Myslím, že nejsem takové mejdlo, protože jezdím neustále po celé východní Evropě a dodnes nikdo neplakal.
můj autopark: Trabi 601 2x na nich jsem se učil, Zastava 1100,škoda 110, 100, 100MB, 120 2x, Octavia super, Moskvič 412 - bezva auta, Lada 1500, Dacie 1300, 1310, Oltcit- Causecskova pomsta, škoda Fabie - nejhorší auto, jaké jsem zažil. Po výjezdu z serwisu jsem šel zpět aby mnne dotáhli s novou poruchou. Už nikdy škoda a nikdy AAA autobazar, škoda forman - Měkká přední náprava byla jeho smrt, ale stejně to byl vděčnej dříč, renault scenic 1,9 DT- velké malé auto, renault RX4 1,9

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od krt.ecek » sob srp 04, 2012 18:57

v pohodě, já si občas nejsem jist, souhlasím s tím, že sazba je směšná...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Rampus
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 23, 2012 14:04

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Rampus » pát srp 31, 2012 08:22

Tak přispěju taky jednou příhodou z kategorie meteorit aneb věřte nevěřte. Ale opravdu se mi to stalo :)
Jedu si takhle ještě se svým starším Mondeem, směrem z Poříčí/Sázavou a najíždím na E55 směr Praha. Je tam taková táhlejší příváděcí zatáčka. Blížím se k hlavní, cca 40 km/h a hlavu otočenou doleva, jestli nic nejede. Ok, zleva nic, otočím hlavu dopředu a proti mě, asi 2 metry ve vzduchu letí motorka. V tu chvilku jsem snad ani nebyl schopen nic dělat. Přemýšlím, jestli to pošlu škarpy nebo do protisměru, ale tam jsem zahlédl majitele oné mašiny, jak sáňkuje po pr..li po asfaltu, takže škarpa... Jenže v tom momentu dopadla motorka na zem přede mě. Dopadla na kola a odrazila se zpět do vzduchu. Tak jsem plynovým pedálem prošlápnul podlahu a tu mašinu podjel. Hned jsem zastavil, zkontroloval prádlo po vyhlášeném hnědém poplachu a šel se podívat, co je s tím hrdinou. Motorkář tam seděl u krajnice, hadry na odpis (naštěstí měl slušnou motorkářskou výbavu a to mu asi zachránilo značnou část jeho kůže). Začal si sundavat helmu a zahlédl jsem pod ní nějaké červené odlesky. Ha, krev, šok č.2 :) ... Hrábnu po telefonu a chystám se volat záchranku. Když sundal helmu úplně, ukázalo se, že má jen červený melír na hlavě a že kromě šoku mu vlastně nic není.
Stalo se to, že jel nějaký děda s Accordem a motorkář za nim zkoušel, co mu to dá. Je to tam z kopce, mírná zatáčka a všude plná čára. Načež se děda začal vyhýbat spadlému stromku do silnice a motorkář už nestačil zareagovat a vzal ho napřímo do kufru a už letěl.
Teprve když jsem sednul zpět do auta a uvědomil si, že mám v autě ženu a vzadu dvě děti a kdybychom tu motorku chytli do čelního skla, tak jsme asi všichni mrtví, tak jsem se trošku rozklepal a dobrých 10 minut, jsem tam ještě stál a uklidňoval se...
Renault Laguna II Grandtour Privilege, 2.2dCI, automat.

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Zastavení u nehody

Příspěvek od Dan Black » čtv srp 08, 2013 16:18

Lidi, nebuďte zbabělí (pohodlní) a zastavujte u nehody!!!
A teď vám povím proč...

Před časem jsem na jednom blogu četl článek, trochu mi vrtal v hlavě, netrvalo dlouho a měl jsem možnost si to vyzkoušet v praxi.
V úterý při cestě domů ze Žatce jsme v serpentýnách (mapa) dojeli k pěkně rozmáznutému motorkáři. (položil to zhruba v bodu B a ležel ve strouze v bodě A, ujelo mu to na nějakém slizu na silnici, sklouznul se přes celou zatáčku až do protisměru, mašina se odrazila z příkopu zpět na silnici a ležela o pár metrů dále)
Původně jsem chtěl jen zpomalit, trosky objet a pokračovat domů, jenže pod vlivem D-Fensova článku jsem zastavil, hodil blinkry, navléknul Lucii do vesty a poslal jí s trojúhleníkem do zatáčky níže.
A dobře jsem udělal, v protisměru sice zastavila paní a už volala záchranku, ale auto přede mnou byla dvojice němců, kteří když zjistili že dorazil někdo kdo se s motorkářem domluví sedli do auta a zmizeli. (přitom pravděpodobně byli u nehody první) Maník seděl v příkopě, vypadal jak po průletu odkorňovačem, ale až na startující šok a vykloubené rameno byl s nějvětší pravděpodobností v pořádku. Hodně mi také pomohla dvojice na motorce (věděli jak z něj nejlépe dostat kombinézu, po příjezdu sanitky pomohli s manipulací), ti ale odfrčeli před příjezdem PaChů.
PaChové z okrskové hlídky dorazili a poněkud neochotně se pustili do řízení provozu, taky mě překvapil poměrně brzký příjezd dopravácké dodávky-za necelou půlhodinu. :)
Paní, co volala záchranku, byla za naší přítomnost velmi ráda-sama by si s maníkem neporadila (a mě se zas nechtělo do volání, takže dělba práce)
Chtěli jsme odklidit motorku ze silnice, ale od toho nás dopraváci vyhnali a poslali domů... Prý to řeší nějakou odtahovou firmou, maník byl bohužel moc v šoku a číslo na nějakého kamaráda/příbuzného jsem z něj nedostal)

A nemilé zjištění:
S vyjímkou dvojice na motorce NIKDO DALŠÍ NEZASTAVIL!!!
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastavení u nehody

Příspěvek od benytrans » čtv srp 08, 2013 16:26

Kdysi jsme to řešili na jiném foru... Je kravina aby každej, kdo jede okolo zastavoval a komplikoval tak dále provoz. Pokud bude chtít ten co už zastavil pomoct, tak stačí mávnout na projíždějící, já bych tedy okamžitě pomohl... Pokud uvidím, že u nehybnýho člověka klečí jeden projíždějící a dává mu masáž srdce, tak samozřejmě zastavím...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Zastavení u nehody

Příspěvek od Dan Black » čtv srp 08, 2013 16:34

Však já u maníka byl sám...paní stála na druhé straně silnice (je tam odpočívadlo) a navigovala záchranku, dvojice němců zmizla hned jak sem vystoupil z auta a nebýt těch dvou motorkářů nikdo mi nepomohl. Na nějaké mávání jsem neměl čas. :|
Jde samozřejmě o míru-pokud bude jedno auto v příkopě, kolem dalších 10 lidí tak jen přibrzdím a zeptám se. Naopak pokud uvidím jednoho člověka (nebo hromadu padlejch) na nic se ptát nebudu a začnu konat.
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Dan22
Experienced member
Příspěvky: 758
Registrován: stř led 26, 2011 10:06
Bydliště: Praha 9

Re: Zastavení u nehody

Příspěvek od Dan22 » čtv srp 08, 2013 21:59

Koukám že se řeší nepřekážení u nehody, hlavně aby někdo nepřijel pozdě. Co to vzít s pohledu účastníka nehody, možná že by to někdo viděl i jinak.

Co takhle se na to podívat z pohledu Novely zákona č.361/2000sb. o provozu na pozemních komunikacích.

V kapitole o bodech je neposkytnutí účinné pomoci (první pomoc a přivolání záchranných složek) účastníkem silničního provozu, který není účastníkem dopravní nehody při nehodě s evidentním poškozením zdraví nebo ohrožením života klasifikováno 7body. http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1i-1.html

Za těchto okolností bychom se měli naučit zastavovat a nebo se rozlučovat s body.
Trafic Black Edition 2,5 dCi L2 2011
ex: KOLEOS 2,0 dCi 150k 4x4 automat. Exception 2010, Bose
ex: Trafic Passenger Comfort Cool 2,0 dCi 115k L1 2007
ex: Scenic Kaleido 1,6 16V 1999
ex: R19, 1,9D, 1996

Uživatelský avatar
taker666
Advanced member
Příspěvky: 486
Registrován: ned dub 11, 2010 11:43
Bydliště: Slovakia

Blbec za volantom!

Příspěvek od taker666 » úte zář 24, 2013 17:39

Zdravim tak dnes sa mi stala nemyla vec.Isiel so z prace domov a za mestom konci 50 a je cca 300m 70ka.Predomnou isiel modry Peguetot dodavka, ako skoncila 50ka, tak som ho isiel predbiehat a ako som bol vedla neho tak sa zacal na mna lepit.Pochopil som preco.Ten k...t telefonoval a nevedomky ma vytlacal, a samozrejme sa mu to aj podarilo.Vedla cesty bola stara panelka a 1 panel bol tak cca 20cm vissi ako dalsie.A samozrejme som ho v 50ke trefil.Takze kolo 17ka riadne ohnute a pneu riadne dotrhana.A co ten sofer?Veselo si pokracoval dal.Ani nezastavil nic!!!!!!Tak mam o zabavu postarane.Tak som uz auto obul na zimne 15ky, a riadne mi tiahne dolava,Takze zajtra ma caka geometria(uz som objednany).Uvidime co zisti ked sa to zdvihne.....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Zefek » pon říj 07, 2013 10:44

Včera jsem vyjížděl kolem půl osmé večer směr ostrava. Vždycky, když auto stojí celý den venku, jezdím s ním tak, aby otáčky nešly přes 2 tisíce, než se auto ohřeje. Z domu to mám z kopce, takže pětku rozjedu z kopce a pak už jen udržuju 2 tisíce otáček. Znamená to rychlost asi 70km/h. Večer nebyl provoz, takže se takhle dá jet v pohodě. Asi po čtyřech kilometrech je vesnička - začátek, křižovatka, autobusová zastávka a konec. Projíždím rychlostí asi 50km/h, za křižovatkou přidám plyn, ale tak, aby spotřeba nešla nad 5 litrů na 100km a takhle držím plyn. Zdá se, že je to rovinka, ale kdyby tam člověk dal vodováhu, je to z kopce, takže se auto rozjíždí. Je to sice nic moc, ale mi to vyhovuje. Za mnou bylo auto. Asi po pětistech metrech za vesničkou je levotočivá zatáčka. Je do ni dost vidět, je dobře nakloněná a čitelná. Projet se dá i ve 140 přes oba pruhy :D Je v ní přerušovaná čára, takže se v ní děje spoustu předjíždění.

Jedu si svou poklidnou jízdou a řidič za mnou se rozhodl, že mě v zatáčce předjede. Jen pro informaci, čím pomaleji jedu, tak jedu víc při pravém okraji, takže je přes moje auto vidět dopředu. Sleduju ho po očku ve zrcátku, hodí blinkr, vjede do levého pruhu, podívám se před sebe a na výjezdu zatáčky něco vidím - připomíná to srny. Stály v pravém pruhu. Moje skutečná rychlost byla asi 60km/h (tachometrových necelých 70km/h). Zašlápl jsem to. Zdálo se mi, že megan stál téměř na místě. Ani jsem si neuvědomil sílu brždění, ale telefon, který jsem si položil na sedačku řidiče, jsem v Ostravě našel v místě, kde má spolujezdec nohy - prostě sklouzl dolů. Na reakci jsem měl poměrně hodně času, srny jsem viděl od začátku zatáčky a stály na výjezdu.

Ale auto, které mě předjíždělo, pokračovalo dál dopředu, projelo kolem mě. Řidič srny asi viděl až na poslední chvíli. Rozdíl mezi mým a jeho předkem auta bych odhadl na 15 metrů. Srny se lekly a jedna se rozběhla do levého pruhu a stihla ještě skočit do pole. Druhá zazmatkovala, nejdřív chtěla skočit do pole na pravé straně cesty, ale když viděla, že první běží nalevo, otočila se a vběhla přímo před předjíždějící auto. Následovala taková tupá rána. Měl jsem to všechno před sebou a viděl jsem, jak srna narazila hlavou (těžko říct, jestli auto narazilo do ní, nebo ona do něj) snad do kola, nebo do boční části nárazníku, nebo do blatníku. Prostě někam dopředu do boku. Auto ale nějak poškozené nebylo, světlo mělo obě, na cestě nic nezůstalo, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

prerovacek
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned čer 02, 2013 00:41

Re: Zastavení u nehody

Příspěvek od prerovacek » ned říj 19, 2014 12:24

Taky bych zde rád přispěl svou trochou do diskuze. Minulý rok jsem havaroval se svou felicií - tady je video http://www.youtube.com/watch?v=t2Lq4miYSa8. Moje felicie totálně na XXXXX (omlouvám se za ten výraz), protijedoucí Thalie v podstatě také. Auto mi začalo hořet ještě za jízdy. Jediné mé štěstí bylo, že jsem měl feldu trochu upravenou do bezpečnosti, sám mám tvrdou strukturu těla a ochomejtám se kolem autocrossu, takže jsem seděl tak, aby byly následky co nejmenší... takže jsem z toho auta kupodivu vylezl sám 8) a teď vážně... jedno auto v plamenech, dvě paní v thalii zůstaly v autě, to jsem ještě nevěděl, co s nimi je a jak je to vážné... 3 PRVNÍ AUTA PROJELY :evil: a konečně čtvrté zastavilo... borec stahuje okno, já ho ještě s vyraženým dechem prosím o pomoc a ten XXXXX vytáhl mobil, vyfotil si celou nehodu a už mu svištěly gumy pryč :evil: :evil: Borec má jediný štěstí, že si nepamatuju SPZ, jinak bych si šel snad sednout... zamyslete se sakra lidi... to už je Vám osud ostatních tak u XXXXX a život pro Vás nic neznamená? Jediné štěstí, že nakonec to strhnul borec se svým velkým MPV přes oba pruhy, takže nikdo nemohl projet... ale zajímalo by mě, kolik z Vás napadlo, že jsme třeba nemohly volat ani o pomoc? Já vozím mobil na palubce, takže při nehodě zůstal v autě a shořel... paní z Thalie se nárazem rozbil... stačilo, aby ten XXXXX místo focení volal 112 :cry: :evil: nikomu nepřeju nic hroznýho, sám pomáhám u každé nehody, kde je to potřeba, jelikož jezdím denně, ale speciálně tomu XXXXX přeju, aby se na něj při nehodě taky každej XXXXX ... díky tomuto se nepodařilo nic zachránit, hasiči přijely :!: :!: 25 minut :!: :!: po nehodě jen díky tomu, že to nevěděly... to už raději nemluvím o hasičácích, co jsem sháněl po autech... po tom, co mi jeden pán řekl, že jestli vím, kolik stojí a že mi to nedá, i když auto hoří... tomu se to doufám taky jednou vrátí :evil: :evil: by mě zajímalo, jelikož než skla popraskaly a měl jsem je tónované na 0% propustnost, jak ti, co zmizely věděli, jestli tam nevezu třeba malé dítě nebo kohokoliv jiného... nebo si snad myslely, že i ta paní, co zůstala sedět v Thalii tam sedí jen proto, aby nezavazela u nehody? :evil: :evil: :smajl13:
Naposledy upravil(a) 100KUC dne čtv říj 23, 2014 20:06, celkem upraveno 2 x.
Důvod: prosím bez vulgárních výrazů
Historie: Škoda Felicia 1.6, RV 2000, Škoda Felicia 1.3 RV 1999, Renault Laguna II, 1.9 Dci RV 2004, Volkswagen passat 1.9 Tdi RV 2000, Renault Scenic 1.6 16V RV 2000, Ford Escort 1.6 16V RV 1997, Kia Ceed, 1.4, r.v. 2011
Aktuální: Renault Laguna III, 1.5 dci, r.v. 2012, ph. 2

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Šamša » pát čer 08, 2018 09:36

Žádám kokota ve stříbrné Laguně I. o veřejnou omluvu za čurákovinu 7.6.2018 okolo 13 hodiny u Hořic v Podkrkonoší. Předjížděl kamion směrem od HK v zatáčce přes plnou čáru a zákaz předjíždění a málem způsobil čelní střet. Nebýt okamžité mojí reakce losího testu, by to byl jasný smrťák. Střetová rychost možná okolo 200 km/h. Vše co jsem měl v autě bylo přeházený včetně kolegy spolujezdce který pouze zahlédl auto čelně tak 5m před námi a pak jen letěl na jednu stranu a pak na druhou. Museli jsme situaci rozďýchat na pumpě ONO. Mluvím sprostě ale naprosto oprávněně. Kamioňák ho vytroubil a doufám, že měl kameru a natočil ho. Bohužel jsem měl svoji v druhém autě.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Vavřinec » pát úno 04, 2022 13:21

Krizovky v poslední době zažívám čím dál častěji. Hodně od mladých začínajících které autoškola moc nenaučila ale také od mužů "středních let" kteří si o sobě asi dost myslí. Ono se není vlastně čemu divit když každý picmoch podržtaška má služebák. Další věcí je ještě naprostá absence dopravní policie na silnicích směšně nízké pokuty i tresty a v neposlední řadě i jakási hrdost v nedodržování či obcházení zákonů. Dokud se toto nebude řešit nebude líp. V

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Renaulťák » sob úno 05, 2022 10:02

Na cestach to jiz lepsi nebude. Aut je stale vice a vice, vetsich a vetsich, "bezpecnejsich a bezpecnejsich". Dopravni inzenyri jsou casto arogantne chytrejsi a chytrejsi a nad normu nepujdou. Unika jim, ze cesty nestavi pro stovky, maluchy a doba se nekam posunula.
Falesny pocit, ze ja mam ten spravne velky a asistenty nadupany autak posila na cesty vice nevyjezdenych a je prusvih, ze se vlastne nemaj kde a kdy se vyjezdit. Ja jsem lital po polnackach a lese od desiti na kozim dechu. O rok pozdekji na pincku a pred patnacti jeste vsechny kubatuty jedne stopy, co v te dobe v CSSR jezdily. Ve dvanacti jsem byl pusteny za volant malotraktoru a Multikary. Od sesnacti jsem pod dohledem jezdil s osobakem po beznych komunikacich. V devitce, jsme si delali, skoro cela trida papiry na fichtla. Ovladat pindoura jsme jiz zvladali skoro vsichni, krome Zlatky, ktera sedlala pouze tatovu dvestepade. V osumnacti na auto. "Trenazer", autocviciste, jizdy. Ted na skouskach sice hodne vyhazuji. Mam podezreni, ze je to hlavne podnikatelsky zamer, ne zkvalitneni vypusteneho ridice. Zastavam nazor, ze na ceste by se mel pohybovat pouze ten, co alespon nezavazi ostatnim. Na chvili nalepim dozadu zajice, posadim se vedle nekoho, kdo patri do skupiny vyjezdenych a predpisu znalych. Je dobre nechat potomka ziskat ridicak hned v patnacti a nechat na malorazce jezdit. V sedumnacti na osobak a rok ho jemne nenasilne navadet k tem spravnym navykum. V edukaci se musi dostat i k jezdeni na hrane, nebo za. Jak jinak ziskat zkusenost, kde ta hranice je? Na PC se to neda. V osumnacti jiz muze vyrazit sam, treba do Prize objed stary vitezny oblouk.
Mam stesti, ze si vetsinou muzu volit kdy a kam pojedu. Ve spickach se jezdit neda.
Je mi fuk, jestli nekdo jezdi na hrane, nebo to obcas pusti za hranici predpisu. Pokud to ma v palici srovnane a je videt ze vi s cim a kde jede. Vetrinou se takovy da rychle precist.
Jsou dalsi dve skupiny a nevim, ktera je nebezpecnejsi.
Jedna je nad hranici schopnosti svych i vozidla. Druha jsou ortodoxni dodrzovaci predpisu a mentori.
Ti prvni vetsinou jezdi, jak prasata, na rychlosti o okolnich podminkach nezalezi. Z nejakeho duvodu si mysli, ze jsou pro tento styl jizdy vyvoleni. Znam takovych par a jdou prurezem vsech socialnich, genderovych a jinych skupin.
Druha skupina pri predjizdeni neprekroci devadesatku i kdyby se mela celne srazit, Vzdyt ten protijedouci jede rychlejc, nez muze. Na dvouproudovce budou jezdit vedle sebe ctyricitkou, protoze jejich tachometr jim ukazuje padesat a podobne.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Krizovky na silnicích

Příspěvek od Renaulťák » ned úno 06, 2022 11:38

Tak vypada kvalitni vyucba v praxi ma SK:
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/cla ... odvadzalo/

Kdyz jsem si pred patnacti lety konecne delal rozsireni na velke moto, protoze tenkrat se zvedly brutalne sankce, tak to tak fungovalo a asi to dotahli jeste do dokonalosti.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti