Aktualizacia R-link

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Lub3c
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon kvě 22, 2017 22:15

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Lub3c » úte čer 27, 2017 11:30

Nazdar,
aku verziu map ti to nainstalovalo? Pri Kadjaroch mame povacsine verzie 2015.12 (lebo novsie niesu) a tieto mne idu uplne v poriadku. Jedine, ze by sa ti vyskytla nejaka chyba a bolo by potrebne resetnut cely multimedia system v aute (to ti asi spravi len autorizovany servis) a nahodit to nanovo. Myslim, ze cely tento R-Link 2.0 je postaveny na androide, tak sa nejake tie chybicky vyskytnu :D
Lubec
Renault Kadjar 1.6dCi 4x4

Uživatelský avatar
bezdekpetr
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon črc 04, 2011 21:56

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od bezdekpetr » sob črc 08, 2017 00:29

Zdravím,
Kadjara máme 14 dní a dálnice mezi Ustím a Lovosicemi která stojí cca dva roky a skoro rok je otevřená tam v navigaci není, je tam jen pole a předpokládám že veškeré starší jednosměrky a silnice nově vybudované tam také nebudou :-(
R-link celkem často zamrzá a vypadává zvuk telefonu. V pondělí budu volat do servisu a uvidím co mi řeknou.
Renault Megane Grandtour III 1.6 16V modrá metal.
Renault Kadjar Intens Energy Tce 130 modrá Cosmos

Uživatelský avatar
r_chadim
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: úte říj 18, 2016 11:44

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od r_chadim » sob črc 08, 2017 14:19

Ahoj, v jiném vláknu je info, že je již novější verze než zde uváděná 2.2.17.803 (3.3.16.941). Jak jste na tom? V toolboxu jsem byl asi tak před dvěma měsíci a nic.
Za 4 měsíce mi končí první rok a mapy nic. Zatím mám (mají) čas, ale možná si nechci nechat líbit jejich přístup ke slíbeným aktualizacím map :-/
Renault KADJAR 1.2 Tce 96kW + Pack klima plus, navi, parking, outdoor, Red Flame; 10/2016 -
Renault MEGANE III Grandtour 1.6 74kW; 03/2011 - 10/2016

Uživatelský avatar
bezdekpetr
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon črc 04, 2011 21:56

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od bezdekpetr » sob črc 08, 2017 14:43

Dnes jsem volal do servisu tak mě objednali na připojení k pc že by se s tím vypádáváním telefonu a zamrzáním něco dělat dalo, ale k mapám mi řekli že to záleží jen na renaultu kdy zase odkoupí aktualizace od tomtomu. Takže do té doby si musím dálnici a ostatní nové komunikace, kruhové objezdy atd., jen představovat :-( :-D
Renault Megane Grandtour III 1.6 16V modrá metal.
Renault Kadjar Intens Energy Tce 130 modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » úte črc 11, 2017 22:53

bezdekpetr píše:
sob črc 08, 2017 14:43
Dnes jsem volal do servisu tak mě objednali na připojení k pc že by se s tím vypádáváním telefonu a zamrzáním něco dělat dalo,
Zajimalo by me, jak jste dopadnul po aktualizaci R-link v servise? , protoze mam ty stejne problemy. tj. sparovani telefonu Iphone vypada a sms treba vubec nefunguji, kdyz prijde nova sms, tak system ji nezaregisttruje. u Androidu aspon tohle fungovalo. Dale se obcas system sekne - cerna obrazovka a ted se mi stalo na ceste k mori, ze se navigace sekla, celkem problem, kdyz jsi toho nevsimnete vcas, tak muzete dojet neka do haje...
R-link system se fakt nepovedl!
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od destroy » čtv črc 13, 2017 11:03

Banana píše:
úte črc 11, 2017 22:53
bezdekpetr píše:
sob črc 08, 2017 14:43
Dnes jsem volal do servisu tak mě objednali na připojení k pc že by se s tím vypádáváním telefonu a zamrzáním něco dělat dalo,
Zajimalo by me, jak jste dopadnul po aktualizaci R-link v servise? , protoze mam ty stejne problemy. tj. sparovani telefonu Iphone vypada a sms treba vubec nefunguji, kdyz prijde nova sms, tak system ji nezaregisttruje. u Androidu aspon tohle fungovalo. Dale se obcas system sekne - cerna obrazovka a ted se mi stalo na ceste k mori, ze se navigace sekla, celkem problem, kdyz jsi toho nevsimnete vcas, tak muzete dojet neka do haje...
R-link system se fakt nepovedl!
A to si nevidel niektore ine mm systemy u inych automobiliek :) Realne tuto navigaciu aj tak moc nepouzivam, ved kto by uz hladel z cesty niekde doprava dole 1000km, potrebujes ju mat v zornom poly (najlepsie head up) alebo aspon podstatne vyssie a orientovanu na vysku....a to maju len niektore premiove znacky kde za pouzitie rozumu designerov poriadne priplatis.

O problemoch pripojenia je tu nejaky fuz
http://renaultkadjarforum.co.uk/topic/1 ... h-problem/

Uživatelský avatar
bezdekpetr
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon črc 04, 2011 21:56

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od bezdekpetr » pát črc 14, 2017 22:00

Banana píše:
úte črc 11, 2017 22:53
bezdekpetr píše:
sob črc 08, 2017 14:43
Dnes jsem volal do servisu tak mě objednali na připojení k pc že by se s tím vypádáváním telefonu a zamrzáním něco dělat dalo,
Zajimalo by me, jak jste dopadnul po aktualizaci R-link v servise? , protoze mam ty stejne problemy. tj. sparovani telefonu Iphone vypada a sms treba vubec nefunguji, kdyz prijde nova sms, tak system ji nezaregisttruje. u Androidu aspon tohle fungovalo. Dale se obcas system sekne - cerna obrazovka a ted se mi stalo na ceste k mori, ze se navigace sekla, celkem problem, kdyz jsi toho nevsimnete vcas, tak muzete dojet neka do haje...
R-link system se fakt nepovedl!

Sám jsem na ten servis zvědavý, už pár dní se R-link po nastartování nezapíná hned ale někdy po minutě, pěti a dokonce i deseti, s tím samozřejmě nefunguje ani parkovací asistent. :roll:
Renault Megane Grandtour III 1.6 16V modrá metal.
Renault Kadjar Intens Energy Tce 130 modrá Cosmos

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od destroy » pon črc 17, 2017 12:17

bezdekpetr píše:
pát črc 14, 2017 22:00
Banana píše:
úte črc 11, 2017 22:53
bezdekpetr píše:
sob črc 08, 2017 14:43
Dnes jsem volal do servisu tak mě objednali na připojení k pc že by se s tím vypádáváním telefonu a zamrzáním něco dělat dalo,
Zajimalo by me, jak jste dopadnul po aktualizaci R-link v servise? , protoze mam ty stejne problemy. tj. sparovani telefonu Iphone vypada a sms treba vubec nefunguji, kdyz prijde nova sms, tak system ji nezaregisttruje. u Androidu aspon tohle fungovalo. Dale se obcas system sekne - cerna obrazovka a ted se mi stalo na ceste k mori, ze se navigace sekla, celkem problem, kdyz jsi toho nevsimnete vcas, tak muzete dojet neka do haje...
R-link system se fakt nepovedl!

Sám jsem na ten servis zvědavý, už pár dní se R-link po nastartování nezapíná hned ale někdy po minutě, pěti a dokonce i deseti, s tím samozřejmě nefunguje ani parkovací asistent. :roll:
jednoznacne chyba => servis :(

děd
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 09, 2015 16:57

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od děd » pát črc 28, 2017 10:50

Přátelé, funguje někomu v autě spojení mezi mobilem/Android/ a R-Link? Pokud ano prosím o info jaká verze R-Link je nutná. Poslední verze aplikace ANDROID AUTO je údajně podle zahraničního fora schopná Kadjara s Andriodem propojit. Podotýkám, že nejde o propojení přes Bluetooth, ale přes USB tak, aby šla na R-Link aplikace WAZE nainstalovaná v mobilu.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » sob črc 29, 2017 08:05

děd píše:
pát črc 28, 2017 10:50
Přátelé, funguje někomu v autě spojení mezi mobilem/Android/ a R-Link? Pokud ano prosím o info jaká verze R-Link je nutná. Poslední verze aplikace ANDROID AUTO je údajně podle zahraničního fora schopná Kadjara s Andriodem propojit. Podotýkám, že nejde o propojení přes Bluetooth, ale přes USB tak, aby šla na R-Link aplikace WAZE nainstalovaná v mobilu.
A ty máš v R_Linku aplikaci Android Auto ? A v kladném případě jakou máš verzi systému ? Dík za info.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

děd
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 09, 2015 16:57

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od děd » ned črc 30, 2017 12:10

Aplikace Android Auto se nainstaluje do mobilu, stejně jako aplikace Waze. Po připojení mobilu přes USB k R-Linku a zapnutí app. Android Auto v mobilu by se na obrazovce auta měla objevit buď Google map nebo Waze. Zatím nemám ověřeno na vlastním autě. Ve Škodě Octavia to funguje.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » pon črc 31, 2017 12:23

děd píše:
ned črc 30, 2017 12:10
Aplikace Android Auto se nainstaluje do mobilu, stejně jako aplikace Waze. Po připojení mobilu přes USB k R-Linku a zapnutí app. Android Auto v mobilu by se na obrazovce auta měla objevit buď Google map nebo Waze. Zatím nemám ověřeno na vlastním autě. Ve Škodě Octavia to funguje.
Kromě instalace do mobilu musí být aplikace Android Auto v R-Linku a ve verzi 2.2.17.803 není a nejde doinstalovat...
Viz návod R-Linku
Obrázek
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » pon črc 31, 2017 12:42

Aplikace Android Auto se nainstaluje do mobilu, stejně jako aplikace Waze. Po připojení mobilu přes USB k R-Linku a zapnutí app. Android Auto v mobilu by se na obrazovce auta měla objevit buď Google map nebo Waze. Zatím nemám ověřeno na vlastním autě. Ve Škodě Octavia to funguje.
[/quote]
Kromě instalace do mobilu musí být aplikace Android Auto v R-Linku a ve verzi 2.2.17.803 není a nejde doinstalovat...
Viz návod R-Linku strana 5.1.
Obrázek
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od destroy » pon črc 31, 2017 15:09

No pokial ja mam info, tak na kadjare to funguje len od 05/2017 a starsie modely mirroring samozrejme nepodporuju a ani neplanuju podporovat, lebo renault chce podojit este pouzivatelov starsich rlinkov2. Tiez by sa mi pacilo pouzivat android auto a nie tie stare tomtom mapy :( Co uz. Mozno by pomohol tlak uzivatelov, ide o komplet vsetky renaulty do r. 2117.

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od lubost » stř srp 16, 2017 22:29

Ja som sa stazoval na neaktualne mapy priamo na strankach renault.sk. Dostal som odporucenie, ze musim mat novsi firmware. Tak som bol dnes v servise v Poprade, kde mi nahrali novsiu aktualizaciu, mam tam teraz 2.2.18.590. Hned po navrate domov mi R-Link-Toolbox ponukol na stiahnutie novsie mapy, predtym som mal 9/2015, teraz to vyzera na 6/2016 (cize aj tak viac ako rok stare). Mam to teda stiahnute, az najblizsie vyrazim na dlhsiu cestu, dam to zaktualizovat...
Skusal som stiahnut aj ten Android Auto, ale mi ho vobec neponuka v mobile, potom som skusil v pocitaci, tam mi to naslo, ale GooglePlay neponuka instalaciu pre moje zariadenie, vyzera ze z dovodu regionu?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead&rdid=com.google.android.projection.gearhead
(Túto položku nie je možné nainštalovať v krajine Vášho zariadenia)
Skusal som v aute aj mobil pripojit cez USB kabel, ci sa zobrazi ponuka Kopia telefonu, ale nic sa neudialo... (Kadjar zakupeny 10/2016)

xeex
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 17, 2017 08:25

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od xeex » čtv srp 17, 2017 08:39

Ahojte.
Ja som už tiež bol aj v servise, ale tam mi hovorili, že oni nevedia nainštalovať nič, to viem len ja a vôbec nemajú prehľad o možnostiach r softvéru. Mám verziu r link 2: 2.2.17.803, mapy: 06/2015 a stále žiadna ponuka aktualizacie v r link store /keď si nevšimnem, že mi ponúka aktualizáciu máp na rovnakú verziu, čo už mám v aute (3x som už úspešne nainštaloval)/.

Android auto by malo fungovať aj s verziou 2.2.18.590?

Ináč do mobilu android auto stiahni z internetu, a môžeš to používať (síce po anglicky), ale perfektne to funguje v mobile. Problém je, že koncom roka 2016 som kúpil moje nové auto, a od vtedy žiadna aktualizácia... Bieda
Renault megane IV grandtour 2016/11

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od lubost » čtv srp 17, 2017 09:02

Pripajam odpoved z podpory Renault, ked som si s nimi dopisoval, preco nemozem cez R-link2 aktualizovat svoje stare mapy:

na základe telefonickej dohody Vám zasielam informáciu pre aktuálne mapy R-linku.
Posledná dostupná mapa je mapa označená ako 2016-06 a je dostupná od 6.6.2017 pre zariadenie s verziou firmware minimálne 2.2.18.580 alebo 3.3.15.416. Update pre verziu 2.2.18.580 bol pozastavený z technických dôvodov.
V prípade ďalších otázok nás neváhajte opäť kontaktovať na Zelenej linke 0800 606 111 alebo prostredníctvom kontaktného formulára http://www.renault.sk/kontakty/napiste-nam/

cize v PP mi dali 2.2.18.590, ako som pisal, hned doma mi ponuklo aktualizaciu map, ich verziu potvrdim az po instalacii (asi zajtra, piatok).
Tu aplikaciu (Android auto) skusim stiahnut a nainstalovat, dam vediet...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » čtv srp 17, 2017 09:24

Android/apple auto funguje jenom s novejsim hardwarem a R-link musí mit oznaceni 3.3xxx takze s dvojkouvou verzi vam to nikdy bohužel fungovat nebude :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xeex
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 17, 2017 08:25

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od xeex » čtv srp 17, 2017 10:22

A neviete náhodou, či plánujú aktualizovať verziu 2.x.x.x na 3.x.x.x?
Renault megane IV grandtour 2016/11

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » čtv srp 17, 2017 10:54

xeex píše:
čtv srp 17, 2017 10:22
A neviete náhodou, či plánujú aktualizovať verziu 2.x.x.x na 3.x.x.x?
To nejde, protože mate ve vozidle starou jednotku , asi pomalejsi procesor apod.. takze nikdy nepujde bez vymeny hardware mit verzi 3.3x. pouhou aktualizaci software. Proto, když mate verzi 2.2xxx , tak nikdy nepujde to zrcadleni smartphonu fungovat. Bohuzel.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xeex
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 17, 2017 08:25

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od xeex » čtv srp 17, 2017 11:15

Ďakujem.
Tak to je hanba pre Renault. Moje auto je úplne nová verzia, ešte ani nie pred rokom vyšiel na náš trh, a už ani nemôže podporovať ďalšie aktualizáciu... :-(
Hardware sa dá vymeniť?
Renault megane IV grandtour 2016/11

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » čtv srp 17, 2017 12:10

Ten R-link2 se starou jednotkou se bude aktualizovat ale bude to porad rada 2.2xxx. bez te funkce Apple car.
Maji to podporovat auta vyrobena v roce 2017 od dubna, ale uz se objevuji napr. novy Meganisti, co mají taky starou jednotku a auto dodane ted v lete. Jde o to, ze Renault vydal tuto tiskovou zpravu a nase internetove listy ji otrocky prekladaj. Ale to je samozrejme zprava pro Francouzsky trh, nikde nepisou ze to budou všechny auta v CR hned. Nikde jsem nenasel oficilani informaci o tom, ze to mají treba ty Kadjary. Myslim, ze ještě mají ty stare jednotky skladem a tak je nejdriv doprodaji.
A tak u nas to asi bude později. To je stejny jako s novym Scenicem, všude psali v recenzích, ze ma aktivni udrzovani v jizdnim pruhu (sam toci volantem),ale ejhle, když prisly první auta k nam, toto nemeli. Frnacouzi proste tuhle funkci pro nas trh zablokovali. Je to sice věc software, protože to auta ty komponenty v sobe ma, ale i tak, je to zklamani, protože v zapadni evrope toto mají aktivovane. A recenze tech aut samozrejne byly auta z Francie.
Jednotka urcite vymenit pujde, ale naklady budou vysoke, a záruka v haji, kvůli této funkci se to urcite nevyplati, mozna az vyprsi záruka a ceny jech jednotek pak i casem klesnou :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od lubost » čtv srp 17, 2017 12:37

kvoli mapam, ktore su este aj tak minimalne s rok starou aktualizaciou urcite nestoji za to investicia do toho uzasu, co je ospevovane ako R-link2... ved ani prehravanie medii z USB kluca - vyberiete adresar a ked dohra, tak zacne od zaciatku... neposunie sa to na dalsi adresar... ako v minulosti otrocky vymenit CD, tak aj tu opat najst adresar, pritom vas to hodi opat na zaciatok a tak mozete hladat od zaciatku, kde to ste vlastne predtym boli... proste cele zle... radio hraje tak zle, ze ci idem na vychod po dialnici do Presova, alebo do B.Bystrice, tak sustavne dochadza k vypadku signalu, ci pocuvam SRO, alebo Expres... toto som nezazil od 80tych rokov minuleho storocia...
ale spat k mapam... bol som v Chorvatsku, pouzival som Sygic, mobil vdaka sucasnemu fungovaniu roamingu pripojeny na datovu siet a pekne ma upozornovalo na problemy (zapchy) po ceste... urcite nedam vyse 90 € za aktualizaciu toho ich mapoveho systemu z doby ladovej... a ked uz mam pouzivat navigaciu z mobilu, tak si ho aj umiestnim urcite lepsie, ako pohlad na ten stredovy panel (HUD v noci...)

xeex
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 17, 2017 08:25

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od xeex » čtv srp 17, 2017 12:47

No presne kvôli tomu by som potreboval android auto a ešte k tomu waze (čo používam v mobile)... A som nahnevaný, že ani rok staré auto predali so starým hardware-om, čo to nepodporuje.
Renault megane IV grandtour 2016/11

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od lubost » čtv srp 17, 2017 13:23

ja som u tohto auta sklamany z mnohych dalsich veci, ale co uz (mozno najdem vlakno, kde to pospominam, ze ak to predsa len cita niekto kompetentny, aby mal inspiracie)... toto ma trapi najmenej, dam mobil do drziaka a pustim Waze (Sygic, iGo... co len chces) a mam to urcite v lepsom zornom poli, ako toto tam kdesi v stredovej konzole (aj keby som to prepojil s tym mobilom)... a v noci, ako som spominal - HUD, nedam dopustit, uzasna vec...

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti