Aktualizacia R-link

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » sob úno 25, 2017 17:27

je řádek 218 a dále v přiloženém excelovém souboru "RLINK2_XMOD_2.2.15.703"

https://1drv.ms/x/s!AnitU2IltDRRjbp8i5PweIdmRx70nA
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od lubost » pon bře 06, 2017 21:01

Prosim o info, ci ma niekto nainstalovanu navigaciu novsiu, ako je 9/2015...
Pri kupe vozidla (10/2016) tam bola navigacia z roku 2014, po pripojeni na R-Link sa dotiahla aktualizacia na 9/2015 a odvtedy nic. Bol som aj u predajcu/v servise v PP, ale vraj nemaju nic novsie... Pouzivame aj iny Renault - Scenic, 12/2010, kde bez problemov priamo na strankach Tom-tom si aktualizujeme navigaciu 4xrocne za cenu necelych 48 €. Toto, co vymysleli teraz, je totalny odrb, kedze jednak cena je raz taka a ziadna aktualizacia k dispozicii (vraj rok po kupe mozem zdarma aktualizovat - ale nemam co). Este ani dialnica PP - PO, co uz je rok a pol v prevadzke, tak v poslednej aktualizacii (9/2015) nie je (chybaju tam posledne dva otvorene useky).
Pouzival som poslednych 8 rokov VW Tiguan, uz som sa zmieril s tym, ze porovnavam neporovnatelne, ale toto je vylozene podvod na zakaznikovi, ked mate vo vozidle navigaciu, ale neviete si ju aktualizovat, lebo rocne free predplatne miniete na poldruharoka staru aktualizaciu...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » úte bře 07, 2017 14:59

To by me také zajímalo, mam stejny problém, mapove podklady uplne stare odhaduji ze realne tak z roku 2014 u nového vozidla celkem maler.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

fela
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 05, 2010 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od fela » stř bře 08, 2017 17:44

lubost píše:..Bol som aj u predajcu/v servise v PP, ale vraj nemaju nic novsie...
Presne tak, je to nehoráznosť. Predajca v PP nevie nič viac, na technickej podpore na stránske Renaultu si človek vypočuje nejaké naučené frázy od slečny, ktorá vie o tom menej ako zákazník....
Arkana E-Tech 145
Kadjar 1.5 dCi AT
Captur 1.2 Tce AT

Martin711
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon bře 28, 2016 19:26

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Martin711 » ned bře 19, 2017 21:20

Ahojte,
mam problem s mapami v navigacii ... minuly tyzden som bol na servisnej prehliadky, aktualizovali mi R-link, dal som si stiahnut mapove podklady na USB, strcil ho do auta, zacala sa aktualizacia, vypisalo mi po chvile "Content Error" a nasledne som stratil vsetky mapy ... stalo sa to niekomu ? prosim o radu ...

fela
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 05, 2010 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od fela » pon bře 20, 2017 07:09

Príčin môže byť viacej, jedným z nich i chybný zápis na USB kľúč. Skúste to otestovať tak, že obsah USB-čka prekopírujete do PC; ak je USB chybné, vypíše chybu kopírovania aj v tomto prípade.
Arkana E-Tech 145
Kadjar 1.5 dCi AT
Captur 1.2 Tce AT

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » ned bře 26, 2017 09:30

Martin711 píše:Ahojte,
mam problem s mapami v navigacii ... minuly tyzden som bol na servisnej prehliadky, aktualizovali mi R-link, dal som si stiahnut mapove podklady na USB, strcil ho do auta, zacala sa aktualizacia, vypisalo mi po chvile "Content Error" a nasledne som stratil vsetky mapy ... stalo sa to niekomu ? prosim o radu ...
Ahoj, a jakou verzi softwareR-linku tam teď máš ? Já mám software 2.2.17.803, aktualizováno v servise asi v letě 2016....
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Martin711
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon bře 28, 2016 19:26

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Martin711 » sob dub 01, 2017 17:12

pozrem a dam vediet, bolo to naozaj chybou usb, mapu su stiahnute a funguju ... mam ale iny dotaz, na servisnej prehliadky mi asi zabudli v elektronickom systeme zadat ze prehliadka bola vykonana a teraz mi svieti oranzova kotrolka s napisom previest servis ... je to mozne svojpomocne odstranit alebo je kvoli takej malickosti zas ist do servisu ?

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od zdeno255 » čtv dub 06, 2017 10:07

Navolíš si na volante napravo servisné intervaly a podržíš OK pokiaľ ti nenaskočí servisná prehliadka x km a výmena olej x km. Navoliš si čo chceš resetovať a držíš OK (začne blikať a nakoniec sa vyresetuje a prestane) potom OK pustíš.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » sob dub 15, 2017 11:34

Ahoj, máte někdo povědomí o letošní aktualizaci map?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » úte dub 18, 2017 14:06

Aktualizace map by mely být letos dve. První by mela byt v prubehu dubna, a druha na konci roku. Aktualizace firmware R-linku2 je planovana na zhruba polovinu roku.
Ja mam jiny problém a to ten, ze se mi vypada spojeni telefonu přes bluetooth (android ), telefon se kazdou chvili odpoji a nekdy i vypadne behem hovoru. Dela to na vice telefonech. Driv to nedělalo a fungovalo to v pohode. Nemate někdo tento problém?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od lubost » čtv kvě 04, 2017 07:53

Zdravim,

ako som pisal nejaky mesiac dozadu, ked som reklamoval v servise, ze su tam stare mapy, tak v servise chceli moj pristup do R-Store... tak som zmenil heslo a dal im svoj pristup... samozrejme, ze uz som zabudol, ake heslo som vtedy nastavil. Tak som teraz na strankach https://www.renault.sk/r-link-store.html dal zaslat znovu-obnovenie hesla. Obratom mi pride do mailu informacia, ze heslo si mozem obnovit po kliknuti na tento odkaz... ked to urobim, tak opat skoncim na stranke uvedenej vyssie... cize bud si mam zalozit novy ucet, alebo sa prihlasit... Uz som totalne unaveny z toho systemu, ako to (ne)funguje, ako clovek bezne ocakava... Vie ma niekto nakopnut, kde vlastne robim chybu?
PS: Vcera uz som pisal aj staznost ohladne nedostupnosti map (posledna verzia, ktoru mi ponuklo na stiahnutie, bola 9/2015, nic viac neponuka), tak som zvedavy, ako zareaguju...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » čtv kvě 04, 2017 09:29

Ten potvrzovací link na R-link Store nefunguje dlouhodobe, musí se napsat primo na zastoupeni CR/SK a oni to udelaji manualne, bohužel to trvalo cca mesic, nez to byli schopni udelat. Zastoupeni pracuje fakt otresne!
Nebo je druha moznost, registrovat se na R-store v jiné zemi, myslim ze Anglie to slo a mapy jsou stejne jedny pro celou EU, takze to pujde pak aktualizovat. Ale v podstate to nemá cenu vůbec aktualizovat, protože nejnovejsi mapy jsou 12.2015.
Problém je, ze musí Renault ty nove mapy vždy otestovat + schvalit a to mu zabere vice nez rok!, takze aktualnich map se asi nikdy nedočkáme. Ale nadruhou stranu, toto mají i jiné automobilky, napr. i Mercedes to mel také podobne, nez pustil novou aktualizaci mapy, byla uz stara :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » pon kvě 15, 2017 08:42

Ahoj, tak mi na displeji R-Linku vyskočila zpráva ,že mi za 30 dnů končí předplatné na TomTom trafic,Digital services a za dalších 20 dnů aktualizace map.Samozřejmě je mi jasné , že za asi 66 E si mohu zakoupit prodloužení předplatného o rok, ale moc se mi nechce. Při koupí auta jsem byl ujištován, že auktualizace map jsou bezplatné po dobu záruky, tj. 5 let a kromě toho přístup Renaultu k aktualizaci map je značně vágní - mapy které mám: NM2014 Navigation 9.12.80.642449 ,Mar 31 2016 , Základní Obsah mappackage tt feu 2014 12 .
Napsal jsem žádost o vysvětlení a nápravu na zastoupení už asi koncem dubna,ale od té doby je klid, akorát po mé urgenci potvrdili příjem původní zprávy.
Máte někdo jiné zkušenosti?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » pon kvě 15, 2017 11:21

Mam stejnou zkusenost, komunikace se zastoupenim CZ je silena, na emaily neodpovidaji vubec nebo po urgencích a odpověď je zcela k nicemu. České zastoupeni dela opravdu ostudu této značce.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od lubost » úte kvě 16, 2017 09:13

mne sa po napisani staznosti priamo na strankach asi do troch dnoch ozvali, okamzite vyriesili zaslanie kodu na zmenu hesla (co som cakal, ked som potvrdil zabudnute heslo), ostatne pripomienky k "aktualnym" mapam si pani na druhej strane pozapisovala, ake je to pre nich dolezite poznat nazor zakaznika, ale to je asi tak vsetko. nasledne asi o dva dni opat kontrolovali, ci sa mi podarilo na stranky dostat... tak som im este pridal dalsiu staznost, ze sice uz sa dostanem, ale ked sa preklikam na tu ich "bohatu" ponuku, tak uz nikde nie je moznost vratit sa na uvod a skusit nieco ine, iba cez "späť, späť...", ziadne nejake Home, aby som ostal na strankach toho (dost biedneho) r-Linku... cez navigaciu na stranke sa viem dostat akurat na stranky www.renault.sk (aspon teda pre SK)... takze uz sa vobec nejdem vzrusovat nad tymto (pre mna doslova debilnym) systemom... som z tohto auta nesmierne sklamany (bezne spotreba 7,5 litra a viac uz aj na letnych pneumatikach), ked pustim prehravanie hudby z USB kluca, tak bude hrat dookola vybrany adresar, bezne ine systemy po dohrani skladieb daneho adresara sa posunu dalej... (tu kym nevymenim "CD", tak smola, alebo mam nieco zle nastavene)... radio, to je neskutocne "šumítko", ani Slovensky rozhlas nehra poriadne vsade... takyto nekvalitny prijem v aute si pamatam z konca 80tych rokov v Skode 105 L...
a ked si clovek zoberie do auta flasu s vodou a nema ju absolutne kam vlozit, tak to je kapitola sama o sebe (doteraz v Tiguane v kazdych dverach 1,5 l flasa v pohode vosla)... v stredovej konzole v skrinke ju mat prazdnu, len preto, aby som dokazal vlozit 0,5 l flasu... par drobnosti, co chce mat clovek poruke a nema to kam polozit... ta stredova (krava) obrovska konzola, ktora zabera miesto, to je uzas nad uzas...
Ale dost uz, bavime sa o uzasnom R-linku...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » úte kvě 16, 2017 11:40

A bavime se o R-link nebo R-link 2. Ja mam 2, samozrejme neda se srovnávat systemem v telefonu ale na auto bych řekl celkem dobry. I když R-link shop je vysmech a pak bohužel nefunguje nejaky vzdaleny monitoring auta i když v manulalu pisou, ze by to mělo jit a přes nejakou aplikaci My Roads
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » stř kvě 17, 2017 17:32

Banana píše:A bavime se o R-link nebo R-link 2. Ja mam 2, samozrejme neda se srovnávat systemem v telefonu ale na auto bych řekl celkem dobry. I když R-link shop je vysmech a pak bohužel nefunguje nejaky vzdaleny monitoring auta i když v manulalu pisou, ze by to mělo jit a přes nejakou aplikaci My Roads
V Kadjaru je snad všude R_Link 2, kromě nového modelu s Androidem...........
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » čtv kvě 18, 2017 09:35

Nestava se vam, ze zcerna nahle obrazovka, je cerna ale všechno normalne funguje, ale nejde nicim obnovit , jediny moznost je podrzet tacitko ON/OF cca 10 sekund a pak se to probudi asi restartuje....
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od 09freds » čtv kvě 18, 2017 17:03

Asi jednou se stalo, přesně jak popisuješ, ale domníval jsem se že to způsobila žena nějakým pouze jí známým dotykem......... :D. Pak už klid, akorát potom někdy mi přestaly mluvit vystrahy (Radary atp.), zapnuté jsou, vizuálněš se zobrazuji, ale nemluví.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od jaggerl » čtv kvě 18, 2017 17:14

Také se hlásím, od prosince 2016 se mi to stalo 2x, nej si nejsem jistý, zda se mi to stalo také po aktualizaci v servisu. Vozidlo Talisman GrandTour.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » pon kvě 22, 2017 14:52

Tak to asi pujde o nejakou softwarovou chybičku R-linku2 obecne.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od destroy » úte kvě 23, 2017 10:46

tiez sa mi to raz prihodilo...rlink je fiasko, ale nevybocuje z priemeru automobilovych multimedialnych display-ov. Zazil som aj horsie. Rlink je intuitivny, rychlo reaguje, je postaveny na androide a je customizovatelny. Nevyhodou je slaba podpora zo strany vyrobcu a vyvojarov, zapuzdreny tomtom so zalostnou frekvenciou aktualizacii a nezvladnuty web.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od Banana » úte kvě 23, 2017 11:46

Ja jsem ještě třeba zjistil, ze navigace ukazuje o cca 10m odbočku pozdeji, sipka na mape je v souladu s aktualni pozici, ale číslo za kolik m je odbocka je o 10m posunute. Celkem prusvih v ulici, kde je hodne odbocek, lehce odbocite dřív nebo musite koukat na tu mapu.
Co se tyka aktualizace map, s tim mají problém i jiné automobilky věhlasných znacek, asi spise vlastnost navigaci do auta, coz je smutne. Osobne jsem ale ocekaval, ze R-link se bude zasekávat vice a casteji, je celkem rychly.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizacia R-link

Příspěvek od destroy » úte kvě 23, 2017 12:16

Banana píše:Ja jsem ještě třeba zjistil, ze navigace ukazuje o cca 10m odbočku pozdeji, sipka na mape je v souladu s aktualni pozici, ale číslo za kolik m je odbocka je o 10m posunute. Celkem prusvih v ulici, kde je hodne odbocek, lehce odbocite dřív nebo musite koukat na tu mapu.
Co se tyka aktualizace map, s tim mají problém i jiné automobilky věhlasných znacek, asi spise vlastnost navigaci do auta, coz je smutne. Osobne jsem ale ocekaval, ze R-link se bude zasekávat vice a casteji, je celkem rychly.
Tiez som si to vsimol s tym nesuladom mapy a hovoreneho slova. Snazim sa vsak pouzivat naviigaciu z auta len vo vynimocnych pripadoch, ked nemam poruke mobil. Je hrozny rozdiel sledovat navigaciu v zornom poli celneho skla ako pozerat striedavo kdesi doprava dole. Je to vlastne celkom nebezpecne.

Rlink reaguje dobre koli kapacitnemu displayu a androidu. Napr. Kuga s resistentnym displayom a windows OS je na zaplakanie.

Inak postreh k rlinku, dobra vec je pouzit tlacitko na hlasove ovladanie na volante a zvysok doklikat na rlinku. Obsahuje zjednodusene menu na niektore funkcie

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů