Poradna Kadjar 1,2TCe

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Kopa » pon úno 01, 2016 15:21

Zdravím všechny šťastné majitele Kadjarů. Mám vůz necelý měsíc, najeto mírně přes 800km a přetrvává nadšení. Pohodlí, motor 1,2TCe na můj vkus dostatečně živý a tichoučký, zkrátka spokojenost. Mám však jeden drobný problémek, či spíše kosmetickou vadu. Digitální teploměr chladící kapaliny mi ukazuje tak, že po ujetí cca 3 - 5 km se na něm okamžitě tj. najednou zobrazí 2 segmenty (odhaduji, že by to mělo být něco okolo 40°C -) a ujetí dalších cca 7km se skokem zobrazí další 2 tj. celkem 4 segmenty (provozní teploty motoru tedy asi 80 - 90°C). Na dotaz v servisu mi odpověděli, že to je v pořádku, že tak to má být. Nějak se mi to nezdá, nevím proč by ukazatel neměl zobrazovat postupně tedy jeden pak druhý potom třetí a nakonec čtvrtý segment, tak jak se motor postupně zahřívá. Můžete mi dát vědět jak to vypadá u Vás lidi? Díky za odpovědi.
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

jirka2437
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 18, 2010 16:07

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od jirka2437 » úte úno 16, 2016 12:59

Mám sice 1,5dCi, ale ukazuje mi to stejně. Vždy naskočí teplota po dvou čárkách. Navíc mi naskočí správná teplota až po 15ti km při teplotě slabě pod nulou. Podle technika prý je to normální.

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Kopa » stř úno 17, 2016 07:58

Hurááá alespoň jedna reakce. Mě v servisu říkali totéž, že to prý zkoušeli na jiném voze a toto chování je vlastnost nikoli chyba. Já si ale myslím, že ukazatel /navíc digitální/ umí víc než dvě polohy :cry:. Moje doměnka je, že se vloudila chybička do software řídící jednotky. Uvidíme. Zatím jsem domluvený, že se příležitostně zastavím v servisu a oni se na to okem odborným podívají. Připojuji mailovou odpověď servisu na můj dotaz co s tím:

Dobrý den,
tento jev naběhnutí dvou políček do provozní teploty je při jízdě normální, každé políčko označuje teplotu cca 20°C. Při obsahu 5l chladící kapaliny v chladícím okruhu a běhu motoru ve vyšších otáčkách se teplota mezi cca 40-60°C zvýší velice rychle. V případě že by došlo k přehřátí motoru na přístrojovém štítu se zobrazí okamžitě kontrolky přehřátí a informace STOP bez ohledu na rychlost zobrazení kostiček na teploměru jedná se o 2 na sobě nezávislé okruhy hlídání.
V případě Vaší nejistoty není problém se domluvit na termín kontroly této funkce nebo popř. když necháte vozidlo ohřát ve volnoběžných otáčkách tento jev by neměl nastat.
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od muWme » stř úno 17, 2016 08:29

Tak mě to u prvních cca 30km včera dělalo tak samo, přeskakuje to po 2, ne že by mě zrovna tohle trápilo, měl sem co dělat abych sledoval co všechno to auto ukazuje oproti starému autu kde byl defakto budík na rychlost a otáčky :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Kopa » stř úno 17, 2016 10:37

Ahoj. No jasně. Přistihuji se, že když je na silnici volno koukám víc na "budíky" než na cestu :evil: . To naskakování segmentů je jen kosmetická vada, jinak na Kadjárka po cca 1500km nedám dopustit. Ticho, pohodlí, spoustu věcí dělá sám (rozsvěcí světla, pouští stěrače, odmrazuje zrcátka, kecá mi do řazení, apod. :) . Takže jen ať to vydrží. Až budu vědět něco nového ze servisu ohledně ukazování teploty dám vědět.
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

peto22
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 15, 2016 20:24

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od peto22 » stř úno 24, 2016 12:31

ludiaaaa....mam taky mensi problem...pri dazdivom a vlhsom pocasi mi zahmlieva predne svetla...pytal som sa na to v servise kde mi povedali ze pri novych autach sa to niekedy stava a ze aj Megany to robia...potom mi povedali ze by to za 2-3 mesiace malo prestat a ze ak nie tak aby som s tym prisiel a pozru sa na to...nemate s tym niekto skusenosti alebo nerobi to niekomu tiez?

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Kopa » stř úno 24, 2016 13:28

Hmm tak to jsem ještě nekoukal, jak vypadají světla při dešti. Spoléhám na to, že když sednu nastartuji a jedu, svítí mi denní svícení a pokud se setmí /i při vjezdu např. do podzemních garáží/ se mi rozsvítí hlavní světla /vidím na palubce/. Zkrátka si autíčko dělá spoustu věcí samo a nestarám se o to. Ale to zamlžování zkouknu a dám sem vědět.
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od muWme » stř úno 24, 2016 13:56

Kopa píše:Hmm tak to jsem ještě nekoukal, jak vypadají světla při dešti. Spoléhám na to, že když sednu nastartuji a jedu, svítí mi denní svícení a pokud se setmí /i při vjezdu např. do podzemních garáží/ se mi rozsvítí hlavní světla /vidím na palubce/. Zkrátka si autíčko dělá spoustu věcí samo a nestarám se o to. Ale to zamlžování zkouknu a dám sem vědět.
No jasně to je paráda taky vůbec neřeším, jezdím většinou přes den a nebo večer po Praze nepřepínám dálková a potkávací, takže naskočím nastartuji a jedu, co oproti Cmaxovi co sem do nedávna měl je ta brzda, taky sem mel elektrickou která se automaticky zatahovala ale tohle je naprostá paráda kdy i při rozjezdu se vypne sama...
peto22 píše:ludiaaaa....mam taky mensi problem...pri dazdivom a vlhsom pocasi mi zahmlieva predne svetla...pytal som sa na to v servise kde mi povedali ze pri novych autach sa to niekedy stava a ze aj Megany to robia...potom mi povedali ze by to za 2-3 mesiace malo prestat a ze ak nie tak aby som s tym prisiel a pozru sa na to...nemate s tym niekto skusenosti alebo nerobi to niekomu tiez?
Zrovna jsem nad tím také přemýšlel mlží se mi v tomto počasí okolo 0st v horní okrajové části u tam kde je ten LED pásek, vždy jsem si toho všiml jen když kouřím u auta (když moje už je nekuřácké) ale nějak to neřeším pořád si zatím vystačím s euforie z nového auta a sbírám poznatky které si někam zapisuji a až se někdy... (opravdu nevím kdy ale nejpozději za rok na garančce) objevím s autem v servisu se na to zeptám :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Kopa » pát bře 04, 2016 10:22

Tak mám nové info o ukazateli teploty. Včera jsem měl cestu do Ústí n.L. /firma Jelínek - autorizovaný servis Renault/ a tak jsem zaběhl a ptal se. Technik /velmi ochotný a vstřícný/ říkal, že to dělají nejen Kadjary, ale i nové Megany. Prý je to OK a odstranit se to nedá. Pravděpodobně se jedná o chybu firmware /jako "ajťák" vím vo co go - je to programové vybavení řídící jednotky motoru dané výrobcem/. Na dotaz zda komunikují s výrobcem a dávají podklady co a jak v příští várce vozů změnit/vylepšit, říkal, že ano a pokud výrobce vydá novou verzi firmware, tak jim to automaticky posílá a oni to při nejbližší návštěvě zákazníkovi resp. řídící jednotce nahrají. Tak uvidíme. Také jsem se ptal proč mi tachometr ukazuje o cca 5km/h víc (vysledováno podle městských "radarů") a to prý je kvůli bezpečnosti, aby řidiči jezdili pomaleji. Tato odchylka se prý se zvyšující rychlosti zvětšuje a tak když mi to na dálnici ukáže 130km/h tak ve skutečnosti jedu nějakých 120-122km/h. Tak nevím. Snažím se dodržovat rychlost alespoň v obci, jezdím tedy do 55km/h (podle mého tachometru a i tak občas někomu překážím :evil: ) a uvidíme zda mě poliši jednou dostanou. Takže asi tak. Jinak stále trvá naprostá spokojenost a nadšení z Kadjárka.
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od muWme » pát bře 04, 2016 10:37

hmm taky sem vypozoroval že jedu 55 a všichni mě v obci předjížděj a ťukaj na čelo :-), a když jsme u toho FW mě by se zamlouvalo (vzhledem k tomu, že palubka je defakto jen 7" grafickej displej) dělat si vlastní styly :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Zefek » pát bře 04, 2016 17:03

MII nastavuju v obci tempomat 52, ručička je tak uprostřed mezi 50 a 60, takže asi 55. Podle radarů a diagnostiky to jede cca 50+-1km/h. Klepat na čelo jsem ještě nikoho neviděl, ale i tak mě spousta lidí předjíždí. Kašlu na to ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od muWme » ned bře 13, 2016 19:05

Tak včera při delší cestě a zapnuté navigaci na mobilu skutečně auto ukazovalo o 5km/h více než navigace.

Včera mě také vylekalo auto až ve mě fakt hrklo.
jedu si tak z Drážďan a kdo to zná tak od CZ hranic na Prahu jak se projede tunely a pak dolů skoro až do Ústí nad Labem, takže vyřazeno na neutrál a šetřím palivo a celkem dlooouho se jede z kopce 5-6km, když už sem byl skoro dole tak auto začalo řvát: oranžové výstražné vpravo nahoře symbol klíče, dole nejprve nápis Zkontrolovat stav Start Stop systému, po chvilce se přidala zpráva Zkontrolovat systém rozjezdu do kopce, ve mě hrklo, asi se mu nezamlouvalo, že jedu docela dlouho cca 100 km/h na volnoběh, dole jsem zastavil, vypnul motor znova nastartoval a vše OK, už sem pomalu vytáčel telefon na asistenci.. :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Alois Jelínek
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 14, 2016 08:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Alois Jelínek » pon bře 14, 2016 14:38

muWme píše:Tak včera při delší cestě a zapnuté navigaci na mobilu skutečně auto ukazovalo o 5km/h více než navigace.

Včera mě také vylekalo auto až ve mě fakt hrklo.
jedu si tak z Drážďan a kdo to zná tak od CZ hranic na Prahu jak se projede tunely a pak dolů skoro až do Ústí nad Labem, takže vyřazeno na neutrál a šetřím palivo a celkem dlooouho se jede z kopce 5-6km, když už sem byl skoro dole tak auto začalo řvát: oranžové výstražné vpravo nahoře symbol klíče, dole nejprve nápis Zkontrolovat stav Start Stop systému, po chvilce se přidala zpráva Zkontrolovat systém rozjezdu do kopce, ve mě hrklo, asi se mu nezamlouvalo, že jedu docela dlouho cca 100 km/h na volnoběh, dole jsem zastavil, vypnul motor znova nastartoval a vše OK, už sem pomalu vytáčel telefon na asistenci.. :-)
Zkus si prosímtě dát na palubním počítači funkci "okamžitá spotřeba(o.s.)", pak jeď někde z kopce na neutrál a uvidíš, že o.s. bude někde na 1 litru, zkus to podruhé ze stejného kopce na 6. převodový stupeň a sundáš nohu z plynu, pak uvidíš, že o.s. bude nula :rolling: .
Naposledy upravil(a) Alois Jelínek dne pon bře 14, 2016 14:50, celkem upraveno 2 x.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od krt.ecek » pon bře 14, 2016 14:42

Přesně tak, pokud máš zařazeno, tak se stará o pohyb motoru gravitace, pokud vyřazeno, tak tam musí řj cákat benzín - to co píšeš ty u moderních vstřikovacích systémů palivo nešetří, ale naopak vyhazuje do vzduchu... :-)
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od muWme » pon bře 14, 2016 15:21

No jo zase ale když tam nechám 6 st to bude brzdit motorem ne? takže ho budu muset trochu "lechtat" a bez lechtání třeba 6 km kopec sjedu jen 3 km kdežto s neutrálem 6 km ale úspora žádná, nebude to tedy stejný efekt?, jasně že nevyřazuji na každým kopci ale na tom 6 km to k tomu prostě svádělo..
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Zefek » pon bře 14, 2016 17:42

To záleží na kopci a taky na řidiči :)
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od muWme » pon bře 14, 2016 18:18

Zefek píše:To záleží na kopci a taky na řidiči :)
Tomu rozumím, čemu ale moc nerozumím, že to dokázalo auto takhle zblbnout...
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Alois Jelínek
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 14, 2016 08:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Alois Jelínek » stř bře 16, 2016 07:37

muWme píše:No jo zase ale když tam nechám 6 st to bude brzdit motorem ne? takže ho budu muset trochu "lechtat" a bez lechtání třeba 6 km kopec sjedu jen 3 km kdežto s neutrálem 6 km ale úspora žádná, nebude to tedy stejný efekt?, jasně že nevyřazuji na každým kopci ale na tom 6 km to k tomu prostě svádělo..
Ta šestka z kopce prakticky vůbec nebrzdí, stačí si to vyzkoušet. Mám vyzkoušeno, že když jedu po městě na 4. r. stupeň a dám tempomat na 52 km. ( což je ve skutečnosti 49 km. ) a jedu z mírného kopce, tak se auto mírně rozjíždí. Mám Renault Scenic lll 1.6 dci 96 kw.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od kotasekh » stř bře 16, 2016 14:54

Ono taky zalezi, jake tam jsou otacky, protoze od cca 1500ot (nejsem si jisty, mozna 1800), dochazi k nejakemu privstriku ne?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Kopa » pon bře 21, 2016 13:21

[quote="kotasekh"]Ono taky zalezi, jake tam jsou otacky, protoze od cca 1500ot (nejsem si jisty, mozna 1800), dochazi k nejakemu privstriku ne?[/quote]
Nejsem odborník na motory, ale myslím, že všechny motory s přímým vstřikováním při "brzdění motorem" tj jedu s kopce se zařazeným kvaltem zavřou vstřiky a neberou žádný benzín. Dělala mi to i předchozí 1,6 CVVT Kia. Navíc nynější Kadjar 1,2TCe skutečně vůbec motorem nebrzdí. Byl jsem zvyklý "dojíždět" k ceduli obce bez brzdění /jen motorem/ a teď mám problém, protože mě motor "nedobrzdí" a musím šlapat na brzdu sám :P
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od krt.ecek » pon bře 21, 2016 13:34

Myslím, že to s těmi otáčkami platí pouze do určité teploty motoru - to sám na palubním PC vidím, pracuji na kopci a z práce to musím dostat nad určité otáčky, aby to tam nic necákalo....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Kopa » pon bře 21, 2016 16:21

No tak to jsem nepozoroval resp. toho jsem si nikdy nevšiml. Jezdím zkrátka tak, že se snažím koukat dopředu a když vidím, že budu muset brzdit /obec, omezená rychlost kolona apod./ tak jen sundám nohu z plynu a nechám "to dojet". A teď motor brzdí o poznání méně, než to bylo u 1,6 CVVT Kia (také "stříkačka", ale bez turba/. Nicméně když mám na palubním počítači navolenu okamžitou spotřebu, tak jakmile sundám nohu z plynu, okamžitě ukazuje 0,0 l/100km /jestli to tam ve skutečnosti něco stříkne nevím neb do válce je špatně vidět :D /
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od Zefek » pon bře 21, 2016 16:48

Dělají to všechny motory, které mají elektronické vstřikování. Prostě od určitých otáček vypnou vstřikování a nazdar. Rencek to uměl už v roce 87, ale tam bylo vypnutí vstřikování opravdu cítit. Na nových autech je to bez šance, protože z důvodů emisí se výrobci snaží, aby ve válci a vůbec všude na styčných plochách, co nejmenší tření.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

waax
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte čer 28, 2016 15:36

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od waax » úte čer 28, 2016 15:42

Ahojte Kadjaraci,
ocakavam prichod mojho Kadjara 7/2016, zobral som 1,2 TCE 130 s 7 AT. Nema uz niekto v takejto vybave? Prve dojmy ?

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Poradna Kadjar 1,2TCe

Příspěvek od muWme » stř čer 29, 2016 07:50

Hmm dojmy z toho co píšeš mám takové, že mám 100 chutí prodat svého 6st MAN připlatit a koupit taky 7st AT :-) ale asi bych na tom prodělal :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti