Stroijní leštění

Odpovědět
Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 744
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Stroijní leštění

Příspěvek od Wiki_88 » čtv kvě 12, 2011 09:30

Zdarec Pánové snad nezakládám duplicitní téma..
Zajímá mě jestli nékdo má zkušenosti se strijním leštěním.. planoval jsem pořidit ňakou elektrickou brusku abych to nemusel dřit rukama ale asi to nebude zas tak jednoduché jakou koupit, jakou pastu kní atd..
Za jakoukoliv zkušenost bych byl rád a myslím nejen já..

Omluváms em že sme to vložil jsem..paři to spiśe do autokosmetika..prosim o přesun..
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Stroijní leštění

Příspěvek od Rado77 » pon kvě 16, 2011 15:47

Asi bude skor dolezite, aka "cistiaca hlava" sa pouzije, a ake otacky je treba....mozno kludne staci pouzit obycajnu vrtacku ak zvlada dane otacky (a clovek ich tam nejako vie nastavit....aspon od oka). Myslim ze som cital cisla ako 2000 a 2500 otacok, viac myslim nie. Neviem ale kolko mava bezna vrtacka. Jo a bez priklepu! :lol:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stroijní leštění

Příspěvek od Martin Jaroš » pon kvě 16, 2011 17:14

Ahoj, ono je potreba nejprve rozlisit lesticky na 2 typy - rotacni a excentricke (obcas oznacovane jako Dual Action). Excentr je spis pro "blby", prace s ni je velmi jednoducha a u zacatecniku udajne nehrozi vazne poskozeni laku. Ja mam zkusenost takovou, ze se s ni pracuje vcelku dobre, ale vetsi skrabance a poskozeni laku se mi s ni proste nepodarilo vylestit. Dobra je Dodo Juice Buff Daddy - dobre se drzi, je lehka, ma regulaci otacek.
Naopak u rotacky musi byt clovek opatrny, je tam vetsi riziko poskozeni laku (obcas mi ale prijde, ze je to az demonizovano :-) ). Ma vetsi uber, proto je potreba pracovat s rozumem. Jedna z vybornych je Dodo Juice Spin Doctor, pokud by clovek chtel zabrousit do vyssi cenove hladiny, tak dobre lesticky dela Makita a Festool.

Co se tyka past, dlouhodobe oblibene jsou pasty od 3M, Menzerny, Poorboys... Chce to vybrat alespon 2 hrubosti, jednu s vetsim uberem na korekci laku a jednu jemnou na finis.

Je to hodne strucne popsany, chce to si trochu procist net a pak zkouset :-) Ja sam se porad jeste ucim. Nicmene, dnes uz bych ruco nedelal ani za nic :-)
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Odpovědět

Zpět na „Autokosmetika a protikorozní ochrana“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů